Themes - Twenty Ten - en to fi translation catalogue (77 entries)

note: Description of the theme
en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
fi: Vuoden 2010 teema WordPressille on tyylikäs, mukautettavissa, yksinkertainen ja helppolukuinen - tee mukautettu valikko, otsakkeen kuva ja tausta omanlaisiksesi. Twenty Ten tukee kuutta vimpainaluetta (kaksi sivupalkissa, neljä alaosassa) ja artikkelikuvia (pikkukuvia galleria-artikkeleihin ja mukautettuja otsakekuvia artikkeleille ja sivuille). Se sisältää tyyliohjeet tulostukseen ja ylläpidon visuaaliseen muokkaimen, erityisiä tyylejä artikkeleille kategorioissa "asides" ja "galleria" ja sisältää vaihtoehtoisen yhden sarakkeen sivupohjan, joka poistaa sivupalkin.

note: Template Name of the theme
en: One column, no sidebar
fi: Yksi sarake, ei sivupalkkia

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
fi: Avainsana-arkisto: %s

en: Archives
fi: Arkistot

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
fi: Hakusi ei valitettavasti tuottanut yhtään tulosta. Yritä uudelleen eri hakusanoilla.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt.

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Avainsanoina</span> %2$s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Kategoriat:</span> %2$s

[ctx: asides category slug]
en: asides
fi: tilapäivitykset

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: Leave a comment
fi: Jätä kommentti

en: View posts in the Gallery category
fi: Näytä kaikki artikkelit aiheessa galleria

en: More Galleries
fi: Lisää gallerioita

en: View Galleries
fi: Näytä galleriat

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki: %s

note: translators: 1: HTML tag attributes, 2: Image count.
en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
fi[0]: Tämä galleria sisältää <a %1$s>%2$s kuvan</a>.
fi[1]: Tämä galleria sisältää <a %1$s>%2$s kuvaa</a>.

[ctx: gallery category slug]
en: gallery
fi: galleria

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
fi: Valitettavasti tuloksia pyydetylle arkistolle ei löytynyt. Ehkä haku auttaa sinua löytämään aiheeseen liittyvän artikkelin.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat artikkelit

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Katso kaikki artikkelit kirjoittajalta %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Link to full-size image
fi: Linkki täysikokoiseen kuvaan

note: translators: %s: Image dimensions.
en: Full size is %s pixels
fi: Täysi koko on %s pikseliä

note: translators: 1: CSS classes, 2: Date.
en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Julkaistu</span>%2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Kirjoittanut</span> %2$s

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
fi: Sivu %s

note: translators: 3: Post permalink, 4: Post title.
en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki julkaisuun %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

note: translators: 1: Category name, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s Avainsana(t): %2$s. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki artikkelit kirjoittajalta %s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Date, 3: Author display name.
en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
fi: <span class="%1$s">Julkaistu:</span> %2$s  | <span class="meta-sep">Kirjoittanut:</span> %3$s

en: Fourth Footer Widget Area
fi: Alapalkin vimpainalue 4

en: Third Footer Widget Area
fi: Alapalkin vimpainalue 3

en: Second Footer Widget Area
fi: Alapalkin vimpainalue 2

en: An optional widget area for your site footer.
fi: Alatunnisteessa näkyvä vimpainalue.

en: An optional secondary widget area, displays below the primary widget area in your sidebar.
fi: Toinen vimpainalue näkyy ensisijaisen vimpainalueen alapuolella.

en: First Footer Widget Area
fi: Alapalkin vimpainalue 1

en: Secondary Widget Area
fi: Vimpainalue 2

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
fi: Lisää vimpaimia sivupalkkiin.

en: Primary Widget Area
fi: Vimpainalue 1

en: Pingback:
fi: Päivitysilmoitus:

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s  %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi on arvioitavana.

note: translators: %s: Author display name.
en: %s <span class="says">says:</span>
fi: %s <span class="says">sanoo:</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Lue loppuun <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: Header image description.
en: Sunset
fi: Auringonlasku

note: translators: Header image description.
en: Path
fi: Polku

note: translators: Header image description.
en: Inkwell
fi: Mustetahra

note: translators: Header image description.
en: Forest Floor
fi: Metsätie

note: translators: Header image description.
en: Fern
fi: Saniainen

note: translators: Header image description.
en: Concave
fi: Kovera

note: translators: Header image description.
en: Cherry Blossoms
fi: Kirsikankukat

note: translators: Header image description.
en: Berries
fi: Marjat

en: Primary Navigation
fi: Ensisijainen navigointi

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s.
fi: Toteutettu %s-ohjelmiston voimalla.

en: Semantic Personal Publishing Platform
fi: Merkityksellinen henkilökohtainen julkaisualusta

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat kommentit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat kommentit

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
fi: Tämä kommentti on salasanasuojattu. Syötä salasana nähdäksesi kommentit.

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
fi: Aihearkisto: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
fi: Tietoja %s

note: translators: %s: Author display name.
en: Author Archives: %s
fi: Kirjoittajan arkistot:%s

en: Blog Archives
fi: Blogin arkistot

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: <span>%s</span>
fi: Vuosittainen arkisto: <span>%s</span>

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: <span>%s</span>
fi: Kuukausittainen arkisto:<span>%s</span>

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: <span>%s</span>
fi: Päivittäinen arkisto: <span>%s</span>

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
fi: Valitettavasti etsimääsi ei löytynyt. Ehkä hakutoiminnosta voisi olla apua.

en: Not Found
fi: Ei löytynyt

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
fi: https://fi.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi
