WooCommerce - en to fi translation catalogue (1506 entries)

en: key
fi: avain

en: keys
fi: avaimet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Consumer Key Ending In
fi: Asiakkaan avain loppuu

en: User
fi: Käyttäjä

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Last Access
fi: Edellinen käynti

en: API Key
fi: API avain

en: View/Edit
fi: Katso/Muokkaa

en: Revoke API Key
fi: Kumoa API-avain

en: Revoke
fi: Kumoa

en: Read
fi: Lue

en: Write
fi: Kirjoita

en: Read/Write
fi: Lue/kirjoita

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Keys/Apps
fi: Avaimet/Sovellukset

en: Add Key
fi: Lisää avain

en: Search Key
fi: Etsi avainta

en: API Key revoked successfully.
fi: API -avain kumottiin.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
fi: Toiminto ei onnistunut. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
fi: Kirjoita desimaalimuodossa (%s), ilman tuhaterotinta.

en: Please enter in monetary decimal (%s) format without thousand separators and currency symbols.
fi: Kirjoita rahan desimaalimuodossa (%s), ilman tuhaterotinta ja valuutan symbolia.

en: Please enter in country code with two capital letters.
fi: Kirjoita kaksikirjaiminen maakoodi isoilla aakkosilla.

en: Please enter in a value less than the regular price.
fi: Kirjoita arvo joka on pienempi kuin normaali hinta.

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
fi: Haluatko varmasti tehdä (automaattisesti) kaikki mahdolliset muunnelmat? Jokainen mahdollinen ominaisuuksien yhdistelmä käydään läpi ja kullekin yhdistelmälle luodaan uusi muunnelma (max 50 kerrallaan).

en: Enter a value
fi: Kirjoita arvo

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
fi: Muunnelmien järjestys (asettaa paikan muunnelmien listassa)

en: Enter a value (fixed or %)
fi: Kirjoita arvo (kiinteä määrä tai %)

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki muunnelmat? Toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Last warning, are you sure?
fi: Viimeinen varoitus, oletko varma?

en: Choose an image
fi: Valitse kuva

en: Set variation image
fi: Aseta muunnelman kuva

en: variation added
fi: muunnelma lisätty

en: variations added
fi: muunnelmat lisätty

en: No variations added
fi: Muunnelmia ei lisätty

en: Are you sure you want to remove this variation?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän muunnelman?

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
fi: Alennusmyynti alkaa (VVVV-KK-PP muotoilu tai jätä tyhjäksi)

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
fi: Alennusmyynti loppuu (VVVV-KK-PP muotoilu tai jätä tyhjäksi)

en: Save changes before changing page?
fi: Tallennetaanko muutokset ennen sivun vaihtoa?

en: %qty% variation
fi: %qty% muunnelma

en: %qty% variations
fi: %qty% muunnelmaa

en: Select an option&hellip;
fi: Valitse joku vaihtoehto...

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa valitut tuotteet? Jos olet aiemmin vähentänyt tämän tuotteen varastosta tai asiakas teki tilauksen (jolloin varastoa vähennettiin), niin tuotteen varastosaldo on manuaalisesti korotettava.

en: Please select some items.
fi: Valitse joitakin tuotteita, ole hyvä.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat toteuttaa tämän hyvityksen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän hyvityksen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän vero sarakkeen? Toimintoa ei voi perua.

en: Remove this item meta?
fi: Poista kohteen lisätieto?

en: Remove this attribute?
fi: Poistetaanko tämä ominaisuus?

en: Name
fi: Nimi

en: Remove
fi: Poista

en: Click to toggle
fi: Vaihda tila painamalla

en: Value(s)
fi: Arvo(t)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
fi: Kirjoita tekstiä tai lisää ominaisuuksia. Erota pystyviivalla (|).

en: Visible on the product page
fi: Näkyy tuotesivulla

en: Used for variations
fi: Käytetään muunnelmissa

en: Enter a name for the new attribute term:
fi: Kirjoita nimi uudelle ominaisuuden arvolle:

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
fi: Laske loppusummat tilauksen tuotteiden, -alennusten ja -toimituskulujen pohjalta?

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
fi: Lasketaanko rivien verot? Tämä laskee veron asiakkaan sijainnin (maan) perusteella. Jos laskutus/toimitusosoitetta ei ole asetettu, käytetään kaupan sijaintia.

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
fi: Kopioi laskutusosoite toimitusosoitteeksi? Tämä korvaa jo syötetyn toimitusosoitteen.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
fi: Ladataanko asiakkaan laskutustiedot? Tämä poistaa jo syötetyt laskutustiedot.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
fi: Ladataanko asiakkaan toimitustustiedot? Tämä poistaa jo syötetyt toimitustiedot.

en: Featured
fi: Esittelyssä

en: No customer selected
fi: Asiakasta ei valittu

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
fi: Pääsyä ei voitu asettaa – käyttäjällä on ehkä jo pääsy tähän tiedostoon tai laskutus sähköpostia ei ole asetettu. Varmista että tuo s-posti on asetettu ja tilaus on tallennettu.

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
fi: Haluatko varmasti estää tämän lataamisen?

en: You cannot add the same tax rate twice!
fi: Et voi lisätä samaa veroprosenttia -veroa- kahdesti!

en: Your product has variations! Before changing the product type, it is a good idea to delete the variations to avoid errors in the stock reports.
fi: Tuotteessa on muunnelmia. Ennen tuotteen lajin vaihtoa, on suositeltavaa poistaa muunnelmat jotta varastoraportteihin ei tulisi virheitä.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
fi: Polkutunnus "%s" ylittää max. pituuden (28 merkkiä). Lyhennä, ole hyvä.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
fi: Polkutunnus "%s" on varattu järjestelmälle. Vaihda, ole hyvä.

en: Please, provide an attribute name and slug.
fi: Kirjoita ominaisuuden nimi ja polkutunnus.

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
fi: Polkutunnus "%s" on käytössä. Vaihda, ole hyvä.

en: Attribute updated successfully
fi: Ominaisuus päivitetty

en: Edit Attribute
fi: Muokkaa ominaisuutta

en: Error: non-existing attribute ID.
fi: Virhe: ominaisuuden ID puuttuu.

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
fi: Ominaisuuden nimi (näkyy julkisella puolella).

en: Slug
fi: Polkutunnus

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
fi: Ominaisuuden polkutunnus. Pituus korkeintaan 28 merkkiä ja oltava muista poikkeava.

en: Enable Archives?
fi: Ota käyttöön arkistot?

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
fi: Valitse tämä jos haluat kaupassa tälle ominaisuudelle tuote arkistoinnin.

en: Type
fi: Laji

en: Determines how you select attributes for products. Under admin panel -> products -> product data -> attributes -> values, <strong>Text</strong> allows manual entry whereas <strong>select</strong> allows pre-configured terms in a drop-down list.
fi: Tässä asetetaan kuinka voit liittää tuotteisiin ominaisuuksia. Se vaikuttaa kohdassa Hallintavalikko -> Tuotteet -> (avaa tai lisää tuote) -> Tuotetiedot -> Ominaisuudet. Kun valitset yllä <strong>Teksti</strong>, voit kirjoittaa ominaisuuden. Kun valitset yllä <strong>Valinta</strong>, voit valita ennalta asetettuja ominaisuuksia pudotusvalikosta.

en: Default sort order
fi: Lajittelujärjestys, oletus

en: Custom ordering
fi: Mukautettu järjestys

en: Name (numeric)
fi: Nimi (numeerinen)

en: Term ID
fi: Arvon ID

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
fi: Asettaa ominaisuuksille esitysjärjestyksen julkisen puolen tuotesivuilla. Kun mukautettu järjestys, ominaisuuden arvoja voi järjestää Vedä ja pudota -menetelmällä.

en: Update
fi: Päivitä

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Order by
fi: Järjestys

en: Terms
fi: Arvot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Public
fi: Julkinen

en: Configure terms
fi: Muokkaa&nbsp;arvoja

en: No attributes currently exist.
fi: Yhtään ominaisuutta ei ole asetettu.

en: Add New Attribute
fi: Lisää uusi ominaisuus

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
fi: Ominaisuudet ovat tuotteeseen liittyviä piirteitä, kuten väri ja koko. Sivupalkkiin voi sijoittaa 'Ominaisuuksilla haku' vimpaimen, jonka avulla tuotteita voi etsiä näiden ominaisuuksien kautta. Huom: ominaisuutta ei voi nimetä myöhemmin uudelleen.

en: Add Attribute
fi: Lisää ominaisuus

en: Are you sure you want to delete this attribute?
fi: Haluatko poistaa tämän ominaisuuden?

en: WooCommerce Recent Reviews
fi: WooCommercen Uudet tuotearviot

en: WooCommerce Status
fi: WooCommercen tila

en: <strong>%s</strong> sales this month
fi: <strong>%s</strong> myynti tässä kuussa

en: %s top seller this month (sold %d)
fi: %s eniten myyty tässä kuussa (%d kpl)

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
fi[0]: <strong>%s tilaus</strong> odottaa käsittelyä
fi[1]: <strong>%s tilausta</strong> odottaa käsittelyä

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
fi[0]: <strong>%s tilaus</strong> on odottaa-tilassa
fi[1]: <strong>%s tilausta</strong> on odottaa-tilassa

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
fi[0]: <strong>%s tuotetta</strong> vähän varastossa
fi[1]: <strong>%s tuotteita</strong> vähän varastossa

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
fi[0]: <strong>%s tuote</strong> loppunut
fi[1]: <strong>%s tuotteet</strong> loppuneet

en: out of 5
fi: / 5

en: reviewed by
fi: tuotearvioija

en: There are no product reviews yet.
fi: Yhtään tuotearviota ei ole tehty.

en: Make a duplicate from this product
fi: Monista tämä tuote

en: Duplicate
fi: Monista

en: Copy to a new draft
fi: Kopioi ja tee uusi luonnos

en: No product to duplicate has been supplied!
fi: Monistettavaa tuotetta ei ole valittu!

en: Product creation failed, could not find original product:
fi: Tuotteen luonti epäonnistui koska alkuperäistä tuotetta ei löytynyt:

en: (Copy)
fi: (Kopio)

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Product Settings
fi: Tuotteiden asetukset

en: Tax Settings
fi: Verojen asetukset

en: Checkout Settings
fi: Kassan asetukset

en: Shipping Settings
fi: Toimituksen asetukset

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Email Settings
fi: Sähköpostien asetukset

en: Webhook Settings
fi: Webhookien asetukset

en: Free Shipping
fi: Maksuton toimitus

en: Local Delivery
fi: Toimitus lähialueelle

en: Local Pickup
fi: Nouto

en: Product Categories, Tags, Shipping Classes, &amp; Attributes
fi: Tuoteosastot, tägit, toimitusluokat, &amp; ominaisuudet

en: Simple Products
fi: Perustuotteet

en: System Status
fi: Järjestelmän tila

en: Reports
fi: Raportit

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Managing Orders
fi: Tilausten hallinta

en: WooCommerce 101
fi: WooCommerce perusteet 101

en: Documentation
fi: Ohjeet

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, please read our documentation. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
fi: Jos tarvitset apua WooCommercen ymmärtämiseen, käyttämiseen tai sen laajentamiseen  - lue ohjeet, ole hyvä. Saatavilla on monenlaista tietoa, mukaan lukien pikkutietoja sekä laajoja opastuksia ja paljon muuta.

en: WooCommerce Documentation
fi: WooCommercen ohjeet

en: Developer API Docs
fi: Kehittäjälle API-ohjeet

en: Support
fi: Tuki

en: After %sreading the documentation%s, for further assistance you can use the %scommunity forums%s on WordPress.org to talk with other users. If however you are a WooThemes customer, or need help with premium add-ons sold by WooThemes, please %suse our helpdesk%s.
fi: Kun olet %stutustunut ohjeisiin%s, voit keskustella muiden käyttäjien kanssa englanniksi WordPress.org %syhteisötuki keskustelupalstalla%s. Jos kuitenkin olet WooThemes asiakas, tai tarvitset apua WooThemesin myymiin maksullisiin lisäosiin saat tukea %sasiakastuesta%s. Suomeksi tietoa voi löytyä Googlaamalla tai ehkä <a href=\"http://fi.forums.wordpress.org/\">suomenkieliseltä WordPress keskustelupalstalta</a>.

en: Before asking for help we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
fi: Ennen avun pyytämistä, suosittelemme että tutustut ensin 'Järjestelmän tila' -sivuun. Se voi auttaa tilanteen selvittämisessä.

en: WordPress.org Forums
fi: WordPress.org foorumit

en: WooThemes Customer Support
fi: WooThemes asiakastuki

en: Education
fi: Koulutus

en: If you would like to learn about using WooCommerce from an expert, consider following a WooCommerce course ran by one of our educational partners.
fi: Jos haluat oppia WooCommercen käyttämistä asiantuntijalta, harkitse jotain kurssia joltakin koulutus kumppaniltamme.

en: View Education Partners
fi: Katso koulutus kumppaneita

en: Found a bug?
fi: Löysitkö 'bugin'?

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%s">Github issues</a>. Ensure you read the <a href="%s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%s">system status report</a>.
fi: Jos löydät 'bugin'/virheen WooCommercen ydinkoodista, voit ilmoittaa asian tänne <a href="%s">Github issues</a>. Varmista, että olet lukenut <a href="%s">contribution guide</a> ennen ilmoituksen tekemistä. Auta meitä kuvailemalla tilanne mahdollisimman tarkasti ja liitä ilmoitukseen <a href="%s">järjestelmän tila -raportti</a>.

en: Report a bug
fi: Raportoi 'bugi'

en: For more information:
fi: Lisätietoja

en: About WooCommerce
fi: Tietoa WooCommercesta

en: WordPress.org Project
fi: WordPress.org projekti

en: Github Project
fi: Github projekti

en: Official Themes
fi: Viralliset (valmistajan) teemat

en: Official Extensions
fi: Viralliset (valmistajan) lisäosat

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
fi: WooCommerce-veroprosentit (CSV)

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
fi: Tuo <strong>veroprosentit</strong> CSV-tiedoston avulla.

en: Shipping Classes
fi: Toimitusluokat

en: Sales Reports
fi: Myyntiraportit

en: WooCommerce Settings
fi: WooCommercen asetukset

en: Settings
fi: Asetukset

en: WooCommerce Add-ons/Extensions
fi: WooCommercen lisukkeet/laajennukset

en: Add-ons
fi: Laajennukset

en: WooCommerce Endpoints
fi: WooCommerce loppuliitteet

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Add to Menu
fi: Lisää valikkoon

en: Visit Store
fi: Käy kaupassa

en: Product Short Description
fi: Lyhyt tuotekuvaus

en: Product Data
fi: Tuotetiedot

en: Product Gallery
fi: Tuotekuvasto

en: %s Data
fi: %s Tieto

en: %s Items
fi: %s Tuote

en: %s Notes
fi: %s Kommentti

en: Downloadable Product Permissions
fi: Oikeudet ladattavalle tiedostolle

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
fi: Huomaa: kun tilauksen vaihe muuttuu 'käsittelyssä/valmis' -vaiheeksi, myönnetään automaattisesti pääsy tilauksen tiedostojen lataamiseen.

en: %s Actions
fi: %s Toimenpide

en: Coupon Data
fi: Kupongin tiedot

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Reviews
fi: Arviot

en: Cheatin&#8217; huh?
fi: Huijaatko?

en: Product permalink base
fi: Tuotteiden polkutunnus

en: Product category base
fi: Osastojen polkutunnus

en: Product tag base
fi: Avainsanojen polkutunnus

en: Product attribute base
fi: Ominaisuuksien polkutunnus

en: These settings control the permalinks used for products. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
fi: Tässä asetetaan tuotteiden kestolinkit (permalinks). Asetuksia käytetään silloin, kun <strong> ei käytetä 'oletus' kestolinkkejä</strong> (yllä).

en: Default
fi: Oletus

en: Product
fi: Tuote

en: Shop base
fi: Kaupan polkutunnus

en: Shop base with category
fi: Kaupan polkutunnus ja osasto

en: Custom Base
fi: Mukautettu polkutunnus

en: Enter a custom base to use. A base <strong>must</strong> be set or WordPress will use default instead.
fi: Kirjoita mukautettu polkutunnus. Polkutunnus <strong>on asetettava</strong> tai käytetään WordPress-oletusta.

en: Product Name
fi: Tuotteen nimi

en: Give your new product a name here. This is a required field and will be what your customers will see in your store.
fi: Kirjoita tässä uudelle tuotteelle nimi. Tämä tieto vaaditaan ja asiakkaat näkevät sen kaupassa.

en: Product Description
fi: Tuotekuvaus

en: This is your products main body of content. Here you should describe your product in detail.
fi: Tämä on tuotteen pääasiallinen kuvailu. Tässä tuote tulisi kuvailla yksityiskohtaisesti.

en: Choose Product Type
fi: Valitse tuotteen laji

en: Choose a type for this product. Simple is suitable for most physical goods and services (we recommend setting up a simple product for now).
fi: Valitse tämän tuotteen laji. Perustuote sopii suurimmalle osalle fyysisiä tuotteita. (Suosittelemme perustuotteen asettamista nyt.)

en: Variable is for more complex products such as t-shirts with multiple sizes.
fi: Muunnelma on monimuotoisemmille tuotteille, kuten T-paidoille joita on monta eri kokoa

en: Grouped products are for grouping several simple products into one.
fi: Joukkotuotteessa ryhmitetään useita perustuotteita yhdeksi tuotteeksi.

en: Finally, external products are for linking off-site.
fi: Lopuksi, yhteistyökumppanin tuote voidaan linkittää toiselle sivustolle.

en: Virtual Products
fi: Palvelutuotteet

en: Check the "Virtual" box if this is a non-physical item, for example a service, which does not need shipping.
fi: Valitse "palvelutuote" ruutu jos tuote ei ole fyysinen. Esimerrkiksi palvelu, joka ei tarvitse kuljetusta.

en: Downloadable Products
fi: Ladattavat tuotteet

en: If purchasing this product gives a customer access to a downloadable file, e.g. software, check this box.
fi: Valitse tämä ruutu, jos tämän tuotteen ostaminen sallii pääsyn ladattavaan tiedostoon -esim. ohjelmistoon.

en: Prices
fi: Hinnat

en: Next you'll need to give your product a price.
fi: Seuraavaksi tuotteelle on annettava hinta.

en: Add a quick summary for your product here. This will appear on the product page under the product name.
fi: Lisää nopea yhteenveto tuotteesta. Tämä näkyy tuotesivulla, tuotteen nimen alla.

en: Product Images
fi: Tuotekuvat

en: Upload or assign an image to your product here. This image will be shown in your store's catalog.
fi: Siirrä tai aseta tässä tuotteen kuva. Tämä kuva näytetään kaupan tuoteluettelossa.

en: Product Tags
fi: Avainsanat tuotteelle

en: You can optionally "tag" your products here. Tags as a method of labeling your products to make them easier for customers to find.
fi: Voit valinnaisesti asettaa tässä tägin tuotteelle. Tägit toimivat avainsanoina ja auttavat asiakasta löytämään tuotteen.

en: Product Categories
fi: Osastot

en: Optionally assign categories to your products to make them easier to browse through and find in your store.
fi: Voit valinnaisesti asettaa tässä osaston tuotteelle. Osastot helpottavat tuotteiden selaamista ja niiden löytämistä kaupasta.

en: Publish Your Product!
fi: Julkaise tuote!

en: When you are finished editing your product, hit the "Publish" button to publish your product to your store.
fi: Kun olet lopettanut tuotteen muokkaamisen, paina "Julkaise" painiketta jotta tuote näkyy kaupassa.

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
fi: Tuote päivitetty. <a href="%s">Katso tuote</a>

en: Custom field updated.
fi: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Custom field deleted.
fi: Mukautettu kenttä poistettu.

en: Product updated.
fi: Tuote päivitetty.

en: Product restored to revision from %s
fi: Tuote palautettu versioon, %s

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
fi: Tuote julkaistu. <a href="%s">Katso tuote</a>

en: Product saved.
fi: Tuote tallennettu.

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
fi: Tuote syötetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele tuote</a>

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
fi: Tuote on ajastettu: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele tuote</a>

en: M j, Y @ G:i
fi: j.n.Y @ H:i

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
fi: Tuotteen luonnos päivitetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele tuote</a>

en: Order updated.
fi: Tilaus päivitetty.

en: Order restored to revision from %s
fi: Tilaus palautettu versioon, %s

en: Order saved.
fi: Tilaus tallennettu.

en: Order submitted.
fi: Tilaus lähetetty.

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
fi: Tilaus ajastettu: <strong>%1$s</strong>

en: Order draft updated.
fi: Tilauksen luonnos päivitetty.

en: Order updated and email sent.
fi: Tilaus päivitetty ja sähköposti lähetetty.

en: Coupon updated.
fi: Kuponki päivitetty.

en: Coupon restored to revision from %s
fi: Kuponki palautettu versioon, %s

en: Coupon saved.
fi: Kuponki tallennettu.

en: Coupon submitted.
fi: Kuponki lähetetty.

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
fi: Kuponki ajastettu: <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon draft updated.
fi: Kupongin luonnos päivitetty.

en: %s product updated. | %s products updated.
fi[0]: %s tuote päivitetty.
fi[1]: %s tuotetta päivitetty.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s tuotetta ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s tuotteita ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
fi[0]: %s tuote pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s tuotteet pysyvästi poistettu.

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
fi[0]: %s tuote siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s tuotteet siirretty roskakoriin.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
fi[0]: %s tuote palautettu roskakorista.
fi[1]: %s tuotteet palautettu roskakorista.

en: %s order updated. | %s orders updated.
fi[0]: %s tilaus päivitetty.
fi[1]: %s tilaukset päivitetty.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s tilausta ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s tilauksia ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
fi[0]: %s tuote pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s tuotteet pysyvästi poistettu.

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
fi[0]: %s tuote siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s tuotteet siirretty roskakoriin.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
fi[0]: %s tuote palautettu roskakorista.
fi[1]: %s tuotteet palautettu roskakorista.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
fi[0]: %s kuponki päivitetty.
fi[1]: %s kuponkia päivitetty.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s kuponkia ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s kuponkeja ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
fi[0]: %s kuponki pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s kupongit pysyvästi poistettu.

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
fi[0]: %s kuponki siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s kupongit siirretty roskakoriin.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
fi[0]: %s kuponki palautettu roskakorista.
fi[1]: %s kupongit palautettu roskakorista.

en: Image
fi: Kuva

en: SKU
fi: Tuotetunnus (SKU)

en: Stock
fi: Varasto

en: Price
fi: Hinta

en: Categories
fi: Osastot

en: Tags
fi: Avainsanat (tägit)

en: Date
fi: Päiväys/ aika

en: Code
fi: Koodi

en: Coupon type
fi: Kupongin laji

en: Coupon amount
fi: Kupongin määrä

en: Product IDs
fi: Tuotetunnukset

en: Usage / Limit
fi: Käyttö / Raja

en: Expiry date
fi: Viim. voimassaolopäivä

en: Status
fi: Vaihe

en: Order
fi: Tilaus

en: Purchased
fi: Ostettu

en: Ship to
fi: Toimitusosoite

en: Customer Message
fi: Asiakasviesti

en: Order Notes
fi: Tilauksen kommentit

en: Total
fi: Yhteensä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Grouped
fi: Joukko

en: External/Affiliate
fi: Ulkoinen/yhteistyökumppani

en: Virtual
fi: Palvelu(tuote)

en: Downloadable
fi: Ladattava

en: Simple
fi: Perustuote

en: Variable
fi: Muunnelma

en: Toggle featured
fi: Esittelyssä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: In stock
fi: Varastossa

en: Out of stock
fi: Varasto loppu

en: Edit this item
fi: Muokkaa tätä tuotetta

en: Edit this item inline
fi: Muokkaa tuotetta tässä

en: Quick&nbsp;Edit
fi: Pikamuokkaus

en: Restore this item from the Trash
fi: Palauta tuote roskakorista

en: Restore
fi: Palauta

en: Move this item to the Trash
fi: Siirrä tämä tuote roskakoriin

en: Trash
fi: Roskakori

en: Delete this item permanently
fi: Poista tuote pysyvästi

en: Delete Permanently
fi: Poista lopullisesti

en: Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Esikatselu &#8220;%s&#8221;

en: Preview
fi: Esikatselu

en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Näytä &#8220;%s&#8221;

en: View
fi: Katso

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Y/m/d g:i:s A
fi: j.n.Y H:i

en: Y/m/d
fi: j.n.Y

en: %d item | %d items
fi[0]: %d tuote
fi[1]: %d tuotetta

en: Via
fi: -

en: plus %d other note | plus %d other notes
fi[0]: plus %d muu...
fi[1]: plus %d muut...

en: %d note | %d notes
fi[0]: %d kommentti
fi[1]: %d kommenttia

en: Billing:
fi: Laskutus:

en: Tel:
fi: Puh:

en: Guest
fi: Vieras

en: Processing
fi: Käsittelyssä

en: Complete
fi: Valmis

en: Sort Products
fi: Lajittele tuotteet

en: Mark processing
fi: Merkitse käsittelyssä

en: Mark on-hold
fi: Merkitse odottaa

en: Mark complete
fi: Merkitse valmistuneeksi.

en: Order status changed by bulk edit:
fi: Tilauksen vaihe vaihdettu massamuokkauksella:

en: Order status changed. | %s order statuses changed.
fi[0]: Tilauksen vaihe muutettu.
fi[1]: %s tilauksen vaihe muutettu.

en: Show all product types
fi: Näytä kaikki tuotelajit

en: Grouped product
fi: Joukkotuote

en: External/Affiliate product
fi: Yhteistyökumppanin tuote

en: Variable product
fi: Muunnelmatuote

en: Simple product
fi: Perustuote

en: Show all types
fi: Näytä kaikki lajit

en: Search for a customer&hellip;
fi: Etsi asiakasta...

en: Product name
fi: Tuotenimi

en: Coupon code
fi: Kupongin koodi

en: Description (optional)
fi: Kuvaus (valinnainen)

en: Insert into %s
fi: Liitä tuotteeseen %s

en: Uploaded to this %s
fi: Ladattu/siirretty tähän %s

en: Catalog/search
fi: Luettelo/etsi

en: Catalog
fi: Luettelo

en: Search
fi: Haku

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Catalog visibility:
fi: Luettelo näkyvyys:

en: Define the loops this product should be visible in. The product will still be accessible directly.
fi: Aseta kiepit (loop) joissa tuote näkyy. Tuote on lisäksi katsottavissa suoraan.

en: Enable this option to feature this product.
fi: Aseta tämä tuote 'Esittelyssä' tilaan.

en: Featured Product
fi: Tuote on esittelyssä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Customer Billing Address
fi: Asiakkaan laskutusosoite

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Company
fi: Yritys

en: Address 1
fi: Osoite

en: Address 2
fi: Osoite 2

en: City
fi: Kaupunki

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Country
fi: Maa

en: Select a country&hellip;
fi: Valitse maa...

en: State/County
fi: Lääni/Alue ym.

en: State/County or state code
fi: Alue/kunta tai aluekoodi

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Email
fi: Sähköposti

en: Customer Shipping Address
fi: Asiakkaan toimitusosoite

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Sales by date
fi: Myynti/päivä

en: Sales by product
fi: Myynti/tuote

en: Sales by category
fi: Myynti/osasto

en: Coupons by date
fi: Kupongit/päivä

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customers vs. Guests
fi: Asiakkaat vs. vierailijat

en: Customer List
fi: Asiakkaat lista

en: Low in stock
fi: Varasto vähissä

en: Most Stocked
fi: Eniten varastossa

en: Taxes
fi: Verot

en: Taxes by code
fi: Verot/veroluokka

en: Taxes by date
fi: Verot/päivä

en: Your settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
fi: Tallentamattomat tiedot häviävät jos poistut tältä sivulta.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
fi: Suodin korvaa tämän kuvakoon arvojen asetukset joten asetukset on poistettu käytöstä.

en: Hard Crop?
fi: Pakota koko?

en: Select a page&hellip;
fi: Valitse sivu...

en: Choose a country&hellip;
fi: Valitse maa...

en: Choose countries&hellip;
fi: Valitse maat...

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select none
fi: Valitse yksi

en: Introduction
fi: Johdanto

en: Page Setup
fi: Sivun asetukset

en: Store Locale
fi: Kaupan sijainti

en: Shipping &amp; Tax
fi: Toimitus &amp; Verot

en: Payments
fi: Maksut

en: Ready!
fi: Valmis!

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
fi: WooCommerce asetusvelho

en: Return to the WordPress Dashboard
fi: Palaa WordPress hallintapaneeliin

en: WooCommerce is available in %s. Would you like to use this translation?
fi: WooCommerce on saatavissa %s. Haluatko käyttää tätä käännöstä?

en: Install Translation
fi: Asenna käännös

en: Welcome to the world of WooCommerce!
fi: Tervetuloa WooCommercen maailmaan!

en: Thank you for choosing WooCommerce to power your online store! This quick setup wizard will help you configure the basic settings. <strong>It’s completely optional and shouldn’t take longer than five minutes.</strong>
fi: Kiitos kun valitsit WooCommercen verkkokaupan moottoriksi! Tämä nopea asetusvelho auttaa perusasetusten tekemisessä. <strong>Se on täysin valinnainen eikä siihen pitäisi kulua 5 minuuttia kauemmin.</strong>

en: No time right now? If you don’t want to go through the wizard, you can skip and return to the WordPress dashboard. Come back anytime if you change your mind!
fi: Ei ole nyt aikaa? Jos et halua asetusvelhon opastusta, voit ohittaa sen ja palata WordPress hallintapaneeliin. Voit palata velhoon milloin haluat jos muutat mielesi!

en: Let's Go!
fi: Aloitetaan!

en: Not right now
fi: Ei nyt

en: Your store needs a few essential %spages%s. The following will be created automatically (if they do not already exist):
fi: Kauppa tarvitsee muutamia välttämättömiä %ssivuja%. Seuraavat sivut luodaan automaattisesti (jos niitä ei ole jo aiemmin luotu):

en: Page Name
fi: Sivun nimi

en: The shop page will display your products.
fi: Kaupan sivu näyttää tuotteet.

en: The cart page will be where the customers go to view their cart and begin checkout.
fi: Ostoskori on sivu jolle jolle asiakkaat siirtyvät tarkastelemaan ostoskorin sisältöä ja josta siirrytään kassalle.

en: The checkout page will be where the customers go to pay for their items.
fi: Kassa on sivu jonne asiakkaat menevät maksamaan ostokset.

en: Registered customers will be able to manage their account details and view past orders on this page.
fi: Tällä sivulla rekisteröityneet asiakkaat voivat hallita tilitietoja ja katsoa aiempia tilauksia.

en: Once created, these pages can be managed from your admin dashboard on the %sPages screen%s. You can control which pages are shown on your website via %sAppearance > Menus%s.
fi: Näitä sivuja voi luonnin jälkeen hallita hallintapaneelista %sSivut näytöllä%s. Voit valita mitä sivuja näytetään kohdassa %sUlkonäkö > Valikot%s.

en: Continue
fi: Jatka

en: Skip this step
fi: Ohita tämä askel

en: Store Locale Setup
fi: Kaupan sijainnin asetus

en: Where is your store based?
fi: Missä kauppa sijaitsee?

en: Which currency will your store use?
fi: Mitä valuuttaa kaupassa käytetään?

en: Choose a currency&hellip;
fi: Valitse valuutta...

en: If your currency is not listed you can %sadd it later%s.
fi: Jos valuutta ei ole listassa, voit %slisätä sen myöhemmin%s.

en: Currency Position
fi: Valuuttamerkin paikka

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Left with space
fi: Vasemmalla, välilyönti välissä

en: Right with space
fi: Oikealla, välilyönti välissä

en: Thousand Separator
fi: Tuhaterotin

en: Decimal Separator
fi: Desimaalierotin

en: Which unit should be used for product weights?
fi: Mitä mittayksikköä käytetään tuotteen painossa?

en: kg
fi: kg (kilogramma)

en: g
fi: g (gramma)

en: lbs
fi: lbs (naula)

en: oz
fi: oz (unssi)

en: Which unit should be used for product dimensions?
fi: Mitä mittayksikköä käytetään tuotteen pituus/leveys/korkeus -mitoissa?

en: m
fi: m (metri)

en: cm
fi: cm (senttimetri)

en: mm
fi: mm (millimetri)

en: in
fi: in (tuuma)

en: yd
fi: yd (jaardi)

en: Shipping &amp; Tax Setup
fi: Toimitus & Verot asetukset

en: If you will be charging sales tax, or shipping physical goods to customers, you can configure the basic options below. This is optional and can be changed later via %1$sWooCommerce > Settings > Tax%3$s and %2$sWooCommerce > Settings > Shipping%3$s.
fi: Jos veloitat arvonlisäveron tai toimitat fyysisiä tuotteita, voit asettaa alla yleisiä asetuksia. Tämä on valinnainen ja se voidaan myöhemmin muuttaa kohdissa %1$sWooCommerce > Asetukset > Vero%3$s ja %2$sWooCommerce > Asetukset > Toimitus%3$s

en: Basic Shipping Setup
fi: Toimituksen perusasetukset

en: Will you be shipping products?
fi: Toimitatko tuotteita joihin liittyy toimituskuluja?

en: Yes, I will be shipping physical goods to customers
fi: Kyllä, toimitan fyysisiä tuotteita asiakkaille

en: <strong>Domestic</strong> shipping costs:
fi: <strong>Kotimaan</strong> toimituskulut:

en: A total of %s per order and/or %s per item
fi: Yhteissumma %s tilausta kohti ja/tai %s tuotetta kohti

en: <strong>International</strong> shipping costs:
fi: Toimituskulu <strong>kansainvälisille</strong> toimituksille:

en: Basic Tax Setup
fi: Verojen perusasetukset

en: Will you be charging sales tax?
fi: Veloitatko arvonlisäveroa -VAT?

en: Yes, I will be charging sales tax
fi: Kyllä, veloitan arvonlisäveroa -VAT.

en: How will you enter product prices?
fi: Kuinka kirjoitat tuotteiden hinnat?

en: I will enter prices inclusive of tax
fi: Kirjoitan hinnat verollisina -sisältää veron.

en: I will enter prices exclusive of tax
fi: Kirjoitan hinnat verottomina -ei sisällä veroa.

en: Import Tax Rates?
fi: Tuo veroprosentit?

en: Yes, please import some starter tax rates
fi: Kyllä, tuo joitakin veroprosentteja pohjaksi

en: State
fi: Osavaltio

en: Rate (%)
fi: Veroprosentti (%)

en: Tax Shipping
fi: Toimituksen verotus

en: Please note: you may still need to add local and product specific tax rates depending on your business location. If in doubt, speak to an accountant.
fi: Huomaa: voit lisäksi joutua lisäämään paikallisia tai tuotteeseen liittyviä veroja, riippuen kaupan sijainnista. Jos epäselvää, keskustele kirjanpitäjän kanssa.

en: You can edit tax rates later from the %1$stax settings%3$s screen and read more about taxes in %2$sour documentation%3$s.
fi: Voit muokata veroprosentteja myöhemmin %1$svero asetukset%3$s näytöllä ja voit lukea lisää veroista %2$sohjeista%3$s.

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. %2$sAdditional payment methods%3$s can be installed later and managed from the %1$scheckout settings%3$s screen.
fi: WooCommerce verkkokaupassa voi maksaa suoraan tai käyttäen osittain manuaalisia maksutapoja. %2$sMuita maksukäytäviä%3$s voidaan lisätä myöhemmin. Maksukäytäviä voidan hallita %1$skassan asetukset%3$s näytöllä.

en: To accept payments via PayPal on your store, simply enter your PayPal email address below.
fi: Kirjoita alle PayPal sähköpostiosoitteesi jos haluat vastaanottaa maksuja kaupassa PayPalin kautta.

en: PayPal Email Address:
fi: PayPal sähköpostiosoite:

en: Offline Payments
fi: Osittain manuaaliset maksut

en: Offline gateways require manual processing, but can be useful in certain circumstances or for testing payments.
fi: Osittain manuaaliset maksut -maksukäytävät edellyttävät manuaalista käsittelyä, mutta ne voivat olla hyödyllisia joissakin tapauksissa tai maksamisen testaamisessa.

en: Cheque Payments
fi: Shekillä maksaminen -maksutapa

en: Enable payment via Cheques
fi: Ota käyttöön shekillä maksaminen

en: Cash on Delivery
fi: Maksu toimitettaessa

en: Enable cash on delivery
fi: Ota käyttöön Maksu toimitettaessa -maksutapa.

en: Bank Transfer (BACS)
fi: Pankkisiirto (esim. SEPA-maksu)

en: Enable BACS payments
fi: Ota käyttöön pankkisiirrolla maksaminen

en: Your Store is Ready!
fi: Kauppa on valmis!

en: Want to help make WooCommerce even more awesome? Allow WooThemes to collect non-sensitive diagnostic data and usage information, and get %s discount on your next WooThemes purchase. %sFind out more%s.
fi: Haluatko auttaa WooCommercea kehittymään yhä upeammaksi? Salli WooThemes kerätä yleisiä diagnostiikka- ja käyttötietoja ja saat %s alennuksen seuraavasta WooThemes ostoksesta. %sLisätietoja%s.

en: Allow
fi: Hyväksy

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: Next Steps
fi: Seuraavat askeleet

en: Create your first product!
fi: Luo ensimmäinen tuote!

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Watch the WC 101 video walkthroughs
fi: Katso WC perusteet 101 video opastukset

en: Get eCommerce advice in your inbox
fi: Ota vastaan verkkokauppa opastusta sähköpostiin

en: Follow Sidekick interactive walkthroughs
fi: Seuraa Sidekick interaktiivisia opastuksia

en: Read more about getting started
fi: Lue lisää käytön aloittamisesta

en: Product Transients Cleared
fi: Välimuisti: 'väliaikaisesti tarvitut tiedot' tyhjennetty

en: %d Transients Rows Cleared
fi: Välimuisti: %d 'väliaikaisesti tarvittua riviä' poistettu

en: Roles successfully reset
fi: Roolien pääsyoikeudet asetettu perustilaan

en: Terms successfully recounted
fi: Arvot laskettiin uudelleen.

en: Sessions successfully cleared
fi: Istunnot poistettiin

en: All missing WooCommerce pages was installed successfully.
fi: WooCommercesta puuttuvat sivut asennettiin.

en: Tax rates successfully deleted
fi: Veroluokat poistettu

en: Usage tracking settings successfully reset.
fi: Käytön seurannan asetukset on nyt perustilassa.

en: There was an error calling %s::%s
fi: Tapahtui virhe kutsuttaessa %s::%s

en: There was an error calling %s
fi: Tapahtui virhe kutsuttaessa %s

en: Your changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: WC Transients
fi: WC-väliaikaiset tiedot

en: Clear transients
fi: Tyhjennä välimuisti

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
fi: Työkalu tyhjentää välimuistin: 'väliaikaisesti tarvitut tiedot'

en: Expired Transients
fi: Vanhentuneet välimuistissa

en: Clear expired transients
fi: Poista vanhentuneet

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
fi: Työkalu tyhjentää KAIKKI 'väliaikaisesti tarvitut tiedot' WordPress'istä.

en: Term counts
fi: Luokittelut, avaisanat määrä

en: Recount terms
fi: Laske uudelleen

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
fi: Työkalu laske tuotteisiin liitetyt arvot. Käytetään esim. sellaisten -asetusten- muutosten jälkeen, jotka piilottavat luettelon tuotteita.

en: Capabilities
fi: Roolien pääsyoikeudet

en: Reset capabilities
fi: Roolit perustilaan

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
fi: Työkalu asettaa ylläpitäjän, asiakkaan ja kauppiaan roolit perustilaan. Käytetään jos käyttäjät eivät pääse kaikille WooCommerce hallintasivuille.

en: Customer Sessions
fi: Asiakkaiden istunnot

en: Clear all sessions
fi: Poista kaikki istunnot

en: <strong class="red">Warning:</strong> This tool will delete all customer session data from the database, including any current live carts.
fi: <strong class="red">Varoitus:</strong> Työkalu poistaa kaiken asiakkaiden istuntoihin liittyvän tiedon tietokannasta, mukaan lukien käytössä olevien ostoskorien sisällön.

en: Install WooCommerce Pages
fi: Asenna WooCommercen edellyttämät sivut

en: Install pages
fi: Asenna sivut

en: <strong class="red">Note:</strong> This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
fi: <strong class="red">Huomaa:</strong> Työkalu asentaa kaikki WooCommercesta puuttuvat sivut. Sivut jotka on jo asetettu säilyvät muuttumattomina.

en: Delete all WooCommerce tax rates
fi: Poista kaikki WooCommerce veroluokat

en: Delete ALL tax rates
fi: Poista KAIKKI veroluokat

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will delete ALL of your tax rates, use with caution.
fi: <strong class="red">Huomaa:</strong> Tästä voit poistaa KAIKKI veroluokat, käytä varoen.

en: Reset Usage Tracking Settings
fi: Aseta perustilaan käytön seurannan asetukset

en: Reset usage tracking settings
fi: Aseta perustilaan käytön seurannan asetukset

en: This will reset your usage tracking settings, causing it to show the opt-in banner again and not sending any data.
fi: Tämä palauttaa käytön seurannan asetukset perustilaan. Liity-banneri näytetään uudelleen ja tietoja ei lähetetä.

en: Translation Upgrade
fi: Käännöksen päivitys

en: Force Translation Upgrade
fi: Pakota käännöksen päivitys

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will force the translation upgrade for your language if a translation is available.
fi: <strong class="red">Huom:</strong> Tämä valinta pakottaa käännöksen päivityksen käyttämällesi kielelle jos käännös on saatavilla.

en: Display type
fi: Esitystapa

en: Products
fi: Tuotteet

en: Subcategories
fi: Osaston alemmat tasot

en: Both
fi: Molemmat

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Upload/Add image
fi: Siirrä/Lisää kuva

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Use image
fi: Käytä kuvaa

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top of the page.
fi: Kaupan osastoja hallitaan tässä. Osastojen järjestystä voi muuttaa Vedä ja pudota -menetelmällä. Esitysjärjestys muuttuu myös julkisella puolella. Tällä sivulla näytettävien osastojen määrän asetat painamalla sivun oikeassa yläkulmassa olevaa 'Näyttöasetukset' painiketta.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type. These groups can then be used by certain shipping methods to provide different rates to different products.
fi: Toimitusluokkaa käytetään ryhmittämään tuotteita, jotka tarvitsevat samankaltaisen kuljetuksen. Toimitusluokalle voidaan sitten osoittaa sopiva kuljetustapa ja kuljetuksesta aiheutuvat kustannukset.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
fi: Ominaisuuden arvot voidaan kohdistaa tuotteille ja muunnelmille.<br/><br/><b>Huom.</b>: Kun ominaisuuden arvo poistetaan, se poistuu kaikista tuotteista ja muunnelmista joihin se on liitetty. Arvon luonti uudelleen ei automaattisesti liitä sitä tuotteisiin.

en: webhooks
fi: webhookit

en: Topic
fi: Aihe

en: Delivery URL
fi: Toimitus verkko-osoite

en: Activated <span class="count">(%s)</span>
fi: Otettu käyttöön <span class="count">(%s)</span>

en: Paused <span class="count">(%s)</span>
fi: Keskeytetty <span class="count">(%s)</span>

en: Disabled <span class="count">(%s)</span>
fi: Ei käytössä <span class="count">(%s)</span>

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskakori

en: Webhook created on %s
fi: Webhook luotu %s

en: You don't have permissions to create Webhooks!
fi: Tarvitset laajemmat oikeudet webhookien luomiseen!

en: You don't have permissions to edit Webhooks!
fi: Tarvitset laajemmat oikeudet webhookien muokkaamiseen!

en: You don't have permissions to delete Webhooks!
fi: Tarvitset laajemmat oikeudet webhookien poistamiseen!

en: 1 webhook moved to the Trash. | %d webhooks moved to the Trash.
fi[0]: 1 webhook siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d webhookia siirretty roskakoriin.

en: 1 webhook restored from the Trash. | %d webhooks restored from the Trash.
fi[0]: 1 webhook palautettu roskakorista.
fi[1]: %d webhookia palautettu roskakorista.

en: 1 webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
fi[0]: 1 webhook poistettu pysyvästi.
fi[1]: %d webhookia poistettu pysyvästi.

en: Webhook updated successfully.
fi: Webhook päivitettiin.

en: Webhook created successfully.
fi: Webhook luotiin.

en: Webhooks
fi: Webhookit

en: Add Webhook
fi: Lisää webhook

en: Search Webhooks
fi: Etsi webhookeja

en: This Webhook has no log yet.
fi: Webhookilla ei ole vielä lokia.

en: &lsaquo; Previous
fi: &lsaquo; Edellinen

en: Next &rsaquo;
fi: Seuraava &rsaquo;

en: Welcome to WooCommerce
fi: Tervetuloa WooCommerce-ohjelmistoon

en: Welcome to WooCommerce %s
fi: Tervetuloa WooCommerceen %s

en: Thanks, all done!
fi: Kiitos, kaikki tehty!

en: Thank you for updating to the latest version!
fi: Kiitos, kun päivitit uusimpaan versioon!

en: Thanks for installing!
fi: Kiitos, kun asensit!

en: %s WooCommerce %s is more powerful, stable and secure than ever before. We hope you enjoy using it.
fi: %s WooCommerce %s on voimakkaampi, vakaampi ja turvallisempi kuin koskaan aiemmin. Toivomme, että nautit sen käyttämisestä.

en: Version %s
fi: Versio %s

en: Docs
fi: Ohjeet

en: What's New
fi: Mitä uutta

en: Credits
fi: Tunnustukset

en: Translators
fi: Kääntäjät

en: Improved Product Variation Editor
fi: Parannettu tuotemuunnelmien muokkaus

en: When editing product variations in the backend, we have added a new, paginated interface to make the process of adding complex product variations both quicker and more reliable.
fi: Hallintapuolelle olemme lisänneet uuden ryhmitellyn käyttöliittymän jotta monimuotoisten muunnelmatuotteiden lisääminen on nopeampaa ja luotettavampaa.

en: Frontend Variation Performance
fi: Muunnelmien suorituskyky julkisella puolella

en: If your products have many variations (20+) they will use an ajax powered add-to-cart form. Select all options and the matching variation will be found via AJAX. This improves performance on the product page.
fi: Jos tuotteessa on monia muunnelmia (yli 20) niin käytetään AJAX menetelmään perustuvaa lisää-ostoskoriin lomaketta. Valitse kaikki vaihtoehdot ja siihen liittyvä muunnelma haetaan AJAX -menetelmällä. Tämä nopeuttaa tuotesivun toimintaa.

en: Flat Rate Shipping, Simplified
fi: Kiinteä toimituskulu, nyt yksinkertaistettu

en: Flat Rate Shipping was overly complex in previous versions of WooCommerce. We have simplified the interface (without losing the flexibility) making Flat Rate and International Shipping much more intuitive.
fi: Kiinteä toimituskulu -toimitustapa oli liian monimutkainen edellisissä WooCommerce versioissa.Olemme yksinkertaistaneet käyttöliittymää (ilman joustavuuden menetystä) joten Kiinteä toimituskulu- ja Kansainvälinen toimitus toimitustapa ovat nyt intuitiivisempia käyttää.

en: Geolocation with Caching
fi: Sijainnin paikannus, välimuisti

en: If you use static caching you may have found geolocation did not work for non-logged-in customers. We have now introduced a new javascript based Geocaching solution to help. Enable this in the %ssettings%s.
fi: Jos käytät staattista sivujen välimuistia olet ehkä huomannut, että paikannus ei toiminut asiakkaille jotka eivät ole kirjautuneena. Olemme nyt lisänneet uuden javascript pohjaisen ratkaisun helpottamaan tilannetta. Ota se käyttöön %sasetuksissa%s.

en: Onboarding Experience
fi: Aloituskokemus

en: We have added our "WooCommerce 101" tutorial videos to the help tabs throughout admin if you need some help understanding how to use WooCommerce. New installs will also see the new setup wizard to help guide through initial setup.
fi: Olemme lisänneet hallintapaneelin tuki/ohjeet välilehtiin "WooCommerce perusteet 101" opastusvideoita jos tarvitset apua kuinka käyttää WooCommercea. Uusien asennusten alussa auttaa uusi asennusvelho joka opastaa alkuasetusten tekemisessä.

en: Custom AJAX Endpoints
fi: Mukautettuja AJAX loppuliitteitä

en: To improve performance on the frontend, we've introduced new AJAX endpoints which avoid the overhead of making calls to admin-ajax.php for events such as adding products to the cart.
fi: Julkisen puolen suorituskykyä on nostettu lisäämällä uusia AJAX verkkotunnuksen loppuliitteitä jotka vähentävät kutsuja admin-ajax.php tiedostoon. Tätä käytetään esimerkiksi silloin, kun lisätään tuotteita ostoskoriin.

en: Visual API Authentication
fi: Visuaalinen API oikeellisuuden tarkistus

en: Services which integrate with the REST API can now use the visual authentication endpoint so a user can log in and grant API permission from a single page before being redirected back.
fi: REST APIiin liittyvät palvelut voivat nyt käyttää visuaalista oikeellisuuden tarkistus verkkotunnuksen loppuliitettä. Tällöin käyttäjä voi kirjautua sisään ja sallia API oikeudet yhdeltä sivulta ennen kuin hänet ohjataan takaisin.

en: Email Notification Improvements
fi: Parannuksia sähköposti-ilmoituksiin

en: Email templates have been improved to support a wider array of email clients, and extra notifications, such as partial refund notifications, have been included.
fi: Sähköpostien pohjia/mallineita on parannettu. Nyt ne tukevat useampaa sähköpostiohjelmaa ja uusia ilmoituksia, kuten ilmoitukset osittaisille hyvityksille on lisätty.

en: Shipping Method Priorities
fi: Toimitustapojen tärkeysjärjestys

en: To give more control over which shipping method is selected by default for customers, each method can now be given a numeric priority.
fi: Jokaiselle toimitustavalle voidaan nyt asettaa numeerinen tärkeysjärjestys. Tämä tekee mahdolliseksi tarjota toimitustavat halutussa järjestyksessä asiakkaalle.

en: Go to WooCommerce Settings
fi: Siirry WooCommerce-asetuksiin

en: WooCommerce is developed and maintained by a worldwide team of passionate individuals and backed by an awesome developer community. Want to see your name? <a href="%s">Contribute to WooCommerce</a>.
fi: WooCommercea kehittää ja ylläpitää maailmanlaajuinen tiimi joka koostuu asialle omistautuneista henkilöistä ja heitä tukee ilmiömäinen kehitysyhteisö. Haluatko nähdä nimesi? <a href="%s">Osallistu WooCommercen kehittämiseen</a>.

en: WooCommerce has been kindly translated into several other languages thanks to our translation team. Want to see your name? <a href="%s">Translate WooCommerce</a>.
fi: WooCommerce on ystävällisesti käännetty useille eri kielille, kiitos käännöstiimillemme. Haluatko nähdä nimesi? <a href="%s">Käännä WooCommerce</a>.

en: View %s
fi: Katso %s

en: HTML Email Template
fi: Sähköpostin HTML pohja (malline)

en: If you like <strong>WooCommerce</strong> please leave us a %s&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;%s rating. A huge thank you from WooThemes in advance!
fi: Jos pidät <strong>WooCommerce</strong> lisäosasta, arvostele lisäosa %s&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;%s. WooThemes lähettää suurkiitoksen etukäteen!

en: Thanks :)
fi: Kiitos :)

en: Thank you for selling with WooCommerce.
fi: Kiitos kun myyt WooCommercen avulla.

en: The file does not exist, please try again.
fi: Tiedostoa ei ole, ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: The CSV is invalid.
fi: CSV-tiedosto ei ole kelvollinen.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> tax rates.
fi: Tuonti valmis - tuotu <strong>%s</strong> veroprosentit.

en: All done!
fi: Kaikki tehty!

en: View Tax Rates
fi: Näytä veroprosentit

en: Import Tax Rates
fi: Tuo veroprosentit

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
fi: Hei! Voit asettaa kaupan tarvitsemat veroprosentit CSV-tiedoston (Comma Separated File) avulla. Valitse siirrettävä .csv tiedosto ja paina 'Siirrä tiedosto, tuo tiedot'

en: Tax rates need to be defined with columns in a specific order (10 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
fi: Veroprosentit on kirjoitettava sarakkeisiin tietyssä järjestyksessä, 10 saraketta. <a href="%s">Lataa malli tästä</a>.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
fi: Tiedoston voi siirtää sen jälkeen, kun seuraavat virheet on korjattu:

en: Choose a file from your computer:
fi: Valitse tiedosto tietokoneelta:

en: Maximum size: %s
fi: Suurin koko: %s

en: OR enter path to file:
fi: TAI kirjoita tiedostopolku:

en: Delimiter
fi: Kentän erotin

en: Upload file and import
fi: Siirrä tiedosto ja tuo tiedot

en: Sorry, there has been an error.
fi: Pahoittelemme, on tapahtunut virhe.

en: General
fi: Yleiset

en: Usage Restriction
fi: Käytön rajoitus

en: Usage Limits
fi: Käyttörajat

en: Discount type
fi: Alennuksen tapa

en: Value of the coupon.
fi: Kupongin arvo.

en: Allow free shipping
fi: Salli Maksuton toimitus

en: Check this box if the coupon grants free shipping. The <a href="%s">free shipping method</a> must be enabled and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
fi: Valitse tämä ruutu jos kupongilla saa maksuttoman toimituksen. <a href="%s">Maksuton toimitus</a> on oltava käytössä ja siinä on oltava Kuponki vaaditaan -asetus. (katso "Maksuton toimitus edellyttää" asetus).

en: Coupon expiry date
fi: Kuponki vanhenee

en: Minimum spend
fi: Ostos vähintään

en: No minimum
fi: Ei minimiostos-vaatimusta

en: This field allows you to set the minimum subtotal needed to use the coupon.
fi: Tässä asetetaan pienin ostos (välisumma), jolla kuponki hyväksytään.

en: Maximum spend
fi: Suurin käytettävä summa

en: No maximum
fi: Rajoittamaton

en: This field allows you to set the maximum subtotal allowed when using the coupon.
fi: Tällä kentällä voi asettaa suurimman summan johon kuponkia voi käyttää.

en: Individual use only
fi: Vain kertakäyttö

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
fi: Valitse ruutu, kun kuponkia ei voi käyttää toisen kupongin kanssa.

en: Exclude sale items
fi: Poissulje tarjoustuotteet

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are no sale items in the cart.
fi: Valitse ruutu, kun kuponki ei kelpaa tarjoustuotteille. Tuotekuponki kelpaa vain silloin, kun tuote ei ole tarjouksessa. Ostoskorikuponki kelpaa vain, kun ostoskorissa ei ole yhtään tarjoustuotetta.

en: Search for a product&hellip;
fi: Etsi tuotetta...

en: Products which need to be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are discounted.
fi: Ostoskorissa on oltava nämä tuotteet, jotta kuponki kelpaa. Tai 'Alennus tuotteesta' tapauksessa nämä tuotteet on alennettu.

en: Exclude products
fi: Poissulje tuotteet

en: Products which must not be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are not discounted.
fi: Ostoskorissa ei saa olla näitä tuotteita, jotta kuponki kelpaa. Tai 'Alennus tuotteesta' tapauksessa näitä tuotteita ei ole alennettu.

en: Product categories
fi: Osastot

en: Any category
fi: Mikä tahansa osasto

en: A product must be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will be discounted.
fi: Ostoskorissa olevan tuotteen on kuuluttava tähän osastoon, jotta kuponki kelpaa. Tai 'Alennus tuotteesta' tapauksessa tuotteen on kuuluttava tähän osastoon.

en: Exclude categories
fi: Poissulje osastot

en: No categories
fi: Ei osastoja

en: Product must not be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will not be discounted.
fi: Ostoskorissa oleva tuote ei saa kuulua tähän osastoon, jotta kuponki kelpaa. Tai 'Alennus tuotteesta' tapauksessa tässä osastossa olevia tuotteita ei ole alennettu.

en: Email restrictions
fi: Sähköposti rajoitukset

en: No restrictions
fi: Ei rajoituksia

en: List of allowed emails to check against the customer's billing email when an order is placed. Separate email addresses with commas.
fi: Luettelo sallituista sähköpostiosoitteista joihin asiakkaan laskutus sähköpostiosoitetta verrataan kun tilaus tehdään. Erota osoitteet pilkulla.

en: Usage limit per coupon
fi: Käyttöraja/ kuponki

en: How many times this coupon can be used before it is void.
fi: Aseta kuinka monta kertaa kuponkia voi käyttää.

en: Limit usage to X items
fi: Rajoita käyttö X tuotteeseen

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
fi: Alennuskoodia voi käyttää korkeintaan näin moneen tuotteeseen, kun tuotekohtainen alennustapa käytössä. Kun tyhjä: käytä kaikkiin kelvollisiin ostoskorin tuotteisiin.

en: Usage limit per user
fi: Käyttöraja/ käyttäjä

en: How many times this coupon can be used by an invidual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
fi: Käyttäjä voi käyttää alennuskoodia korkeintaan näin monta kertaa. Käyttää laskutus s-postia vierailijoille, käyttäjän ID:tä kirjautuneille.

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
fi: Sama kupongin koodi on jo – asiakkaat voivat käyttää kuponkia jossa on tämä koodi.

en: Resend order emails
fi: Lähetä uudelleen tilauksen sähköpostit

en: Generate download permissions
fi: Tee oikeudet latauksille

en: Apply
fi: Suorita

en: Save %s
fi: Tallenna %s

en: Save/update the %s
fi: Tallenna/päivitä %s

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Phone
fi: Puhelin

en: %s %s details
fi: %s %s yksityiskohdat

en: Payment via %s
fi: Maksu käyttäen %s

en: Customer IP
fi: Asiakkaan IP

en: General Details
fi: Yleiset tiedot

en: Order date:
fi: Päiväys:

en: Order status:
fi: Tilauksen vaihe:

en: Customer:
fi: Asiakas:

en: View other orders
fi: Katso muut tilaukset

en: Billing Details
fi: Laskutustiedot

en: Load billing address
fi: Tuo laskutusosoite

en: Address
fi: Osoite

en: No billing address set.
fi: Laskutusosoitetta ei ole asetettu.

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: N/A
fi: Ei saatavilla/-tietoa

en: Other
fi: Muu

en: Transaction ID
fi: Tapahtuman tunnus ID

en: Shipping Details
fi: Toimitustiedot

en: Copy from billing
fi: Kopioi laskutuksesta

en: Load shipping address
fi: Tuo toimitusosoite

en: No shipping address set.
fi: Toimitusosoitetta ei ole asetettu.

en: Customer Provided Note
fi: Asiakkaan lähettämät kommentit

en: Customer's notes about the order
fi: Asiakkaan kommentti tilauksessa

en: File %d
fi: Tiedosto %d

en: Search for a downloadable product&hellip;
fi: Etsi ladattavaa tuotetta...

en: Grant Access
fi: Aseta pääsy

en: added on %1$s at %2$s
fi: lisätty %1$s * %2$s

en: by %s
fi: -- %s

en: Delete note
fi: Poista kommentti

en: There are no notes yet.
fi: Kommentteja ei ole vielä.

en: Add note
fi: Lisää kommentti

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
fi: Lisää kommentti tai lisää kommentti asiakkaalle (josta hänelle ilmoitetaan).

en: Private note
fi: Yksityinen viesti

en: Note to customer
fi: Kommentti asiakkaalle

en: Add
fi: Lisää

en: Product Type
fi: Tuotteen laji

en: Virtual products are intangible and aren't shipped.
fi: Palvelut ovat virtuaalisia tuotteita eikä niiden toimitukseen kuulu kuljetusta.

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
fi: Kun ladattava tuote on ostettu, asiakas voi ladata tiedoston.

en: Inventory
fi: Varasto

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Linked Products
fi: Liitetyt tuotteet

en: Variations
fi: Muunnelmat

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Stock Keeping Unit
fi: Tuotetunnus (SKU)

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
fi: Tuotetunnus (SKU-varastointitunnus) on jokaisella tuotteella ja sen on oltava muista poikkeava. Tämä koskee myös palveluita.

en: Product URL
fi: Tuotteen verkko-osoite

en: Enter the external URL to the product.
fi: Kirjoita tuotteelle (ulkoinen) verkko-osoite (URL)

en: Button text
fi: Painikkeen teksti

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
fi: Teksti näkyy painikkeessa, jota painamalla voi tutustua yhteistyökumppanin tuotteeseen.

en: Regular Price
fi: Normaali hinta

en: Sale Price
fi: Tarjoushinta

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Sale Price Dates
fi: Tarjous voimassa, pvm.

en: The sale will end at the beginning of the set date.
fi: Alennus loppuu asetetun lopetuspäivän alussa.

en: Downloadable Files
fi: Ladattavat tiedostot

en: This is the name of the download shown to the customer.
fi: Ladattavalle tiedostolle annettu nimi. Näkyy asiakkaalle.

en: File URL
fi: Tiedoston verkko-osoite (URL)

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
fi: Tämä on verkko-osoite -URL- tai absoluuttinen polku jonka kautta asiakkaat saavat pääsyn tiedostoon. Tähän kirjoitetut verkko-osoitteet tulisi olla koodattuja.

en: Add File
fi: Lisää tiedosto

en: Download Limit
fi: Latausrajoitus

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
fi: Jätä tyhjäksi, jos et halua rajoitta latausten määrää.

en: Download Expiry
fi: Lataus umpeutuu

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
fi: Aseta kuinka monta päivää latauslinkki toimii. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: Download Type
fi: Ladattavan laji/tyyppi

en: Choose a download type - this controls the <a href="%s">schema</a>.
fi: Valitse ladattavan laji/tyyppi – tämä ohjaa <a href="%s">luokittelua</a>.

en: Standard Product
fi: Tavallinen tuote

en: Application/Software
fi: Sovellus/ohjelmistotuote

en: Music
fi: Musiikki

en: Tax Status
fi: Verotus

en: Taxable
fi: Verotettava

en: Shipping only
fi: Toimitus vain

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
fi: Valitse, lasketaanko tällä veroprosentilla vero koko tilaukselle vai lasketaanko vero vain toimituskuluille.

en: Standard
fi: Perusvero

en: Tax Class
fi: Veroluokka

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
fi: Valitse tälle tuotteelle veroluokka. Veroluokkia käytetään asettamaan eri veroprosentteja tietyille tuoteryhmille.

en: Manage stock?
fi: Aseta määrä varastossa?

en: Enable stock management at product level
fi: Ota käyttöön varaston hallinta tuotetasolla

en: Stock Qty
fi: Varastossa

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
fi: Varastossa on kpl. Jos tähän tuotteeseen on liitetty muunnelmia, tämä 'varastossa on kpl' luku koskee kaikkia muunnelmia, ellei muunnelmalle ole erikseen asetettu omaa 'varastossa on kpl' lukua.

en: Allow Backorders?
fi: Hyväksy jälkitoimitukset

en: Do not allow
fi: Ei hyväksytä

en: Allow, but notify customer
fi: Hyväksy ja ilmoita asiakkaalle

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
fi: Jos käytät varaston hallintaa, tällä asetetaan sallitko jälkitoimitukset vai et. Jos käytössä, varaston määrä voi mennä alle 0, negatiiviseksi.

en: Stock status
fi: Varastotilanne

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
fi: Tässä asetetaan kuinka varastotilanne näkyy julkisella puolella. Joko 'Varastossa' tai 'Varasto loppu'.

en: Sold Individually
fi: Myydään yksittäin

en: Enable this to only allow one of this item to be bought in a single order
fi: Ota käyttöön myyntirajoitus: vain 1 kpl tätä tuotetta sallitaan yhdessä tilauksessa.

en: Weight
fi: Paino

en: Weight in decimal form
fi: Paino (desimaali muodossa)

en: Dimensions
fi: Mitat

en: Length
fi: Pituus

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: LxWxH in decimal form
fi: p x l x k - pituus, leveys ja korkeus (desimaali muodossa)

en: No shipping class
fi: Ei toimitusluokkaa

en: Shipping class
fi: Toimitusluokka

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
fi: Toimitusluokka ryhmittää tuotteita, jotka tarvitsevat samankaltaisen kuljetuksen.

en: Expand
fi: Laajenna

en: Close
fi: Sulje

en: Custom product attribute
fi: Mukautettu ominaisuus

en: Save Attributes
fi: Tallenna ominaisuudet

en: Up-Sells
fi: Parempi tuote (Up-Sell)

en: Up-sells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
fi: Parempi tuote -tuotteet ovat vaihtoehto näkyvissä olevalle tuotteelle. Tuoteen kate voi olla suurempi, se voi olla kalliimpi ja/tai se on ominaisuuksiltaan parempi tuote.

en: Cross-Sells
fi: Lisätuote (Cross-Sell)

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
fi: Lisätuote-tuotteet esitetään asiakkaalle ostoskorissa, jo valittujen tuotteiden alla (ja niihin liittyen).

en: Grouping
fi: Joukot

en: Set this option to make this product part of a grouped product.
fi: Tässä liitetään tuote osaksi (tuote)joukkoa.

en: Purchase Note
fi: Viesti ostajalle

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
fi: Valinnainen: tieto joka lähetetään tuotteen ostaneelle.

en: Menu order
fi: Esitysjärjestys

en: Custom ordering position.
fi: Mukautettu järjestys (paikka numerona)

en: Enable reviews
fi: Ota käyttöön tuotearviot

en: Before adding variations, add and save some attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
fi: Ensin lisää vähintään yksi ominaisuus ja tallenna se <strong>Ominaisuudet</strong> välilehdellä. Vasta sen jälkeen voit lisätä muunnelman.

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Default Form Values
fi: Lomakkeen oletusarvot

en: These are the attributes that will be pre-selected on the frontend.
fi: Nämä ominaisuudet näkyvät esivalittuna julkisella puolella.

en: No default
fi: Ei oletusta

en: Add variation
fi: Lisää muunnelma

en: Create variations from all attributes
fi: Tee muunnelmia kaikista ominaisuuksista

en: Delete all variations
fi: Poista kaikki muunnelmat

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
fi: Vaihda 'Ota käyttöön' tila

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
fi: Vaihda 'Ladattavan' tila

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
fi: Vaihda 'Palvelun' tila

en: Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Set regular prices
fi: Aseta normaalihinnat

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
fi: Suurenna normaalihintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
fi: Pienennä normaalihintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Set sale prices
fi: Aseta alehinnat

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
fi: Suurenna alehintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
fi: Pienennä alehintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Set scheduled sale dates
fi: Aseta alennusmyyntien päivämäärät

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
fi: Vaihda &quot;Varaston hallinta&quot; tila

en: Downloadable products
fi: Ladattavat tuotteet

en: Download limit
fi: Latausraja

en: Download expiry
fi: Lataus umpeutuu

en: Go
fi: Toteuta

en: %s item | %s items
fi[0]: %s tuote
fi[1]: %s tuotetta

en: Go to the first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to the previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Select Page
fi: Valitse sivu

en: Current page
fi: Tämä sivu

en: Go to the next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Go to the last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Product SKU must be unique.
fi: Tuotetunnuksen (SKU) täytyy olla muista poikkeava.

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %s
fi: Ladattavaa tiedostoa %s ei voi käyttää koska tiedoston muotoa ei hyväksytä. Hyväksyttyjä tiedostomuotoja ovat: %s

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
fi: Ladattavaa tiedostoa %s ei voi käyttää koska sitä ei ole palvelimella.

en: Variation #%s of %s
fi: Muunnelma nro.%s / %s

en: #%s &ndash; Variation SKU must be unique.
fi: #%s &ndash; Muunnelman tuotetunnus -SKU- on oltava muista poikkeava.

en: #%s &ndash; The downloadable file %s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %s
fi: #%s &ndash; Ladattavaa tiedostoa %s ei voi käyttää koska tiedoston muotoa ei hyväksytä. Hyväksyttyjä tiedostomuotoja ovat: %s

en: #%s &ndash; The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
fi: #%s &ndash; Ladattavaa tiedostoa %s ei voi käyttää koska sitä ei ole palvelimella.

en: Delete image
fi: Poista kuva

en: Add Images to Product Gallery
fi: Lisää kuvia tuotekuvastoon

en: Add to gallery
fi: Lisää kuvastoon

en: Add product gallery images
fi: Lisää tuotekuvasto kuvia

en: Revoke Access
fi: Estä pääsy

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
fi[0]: Ladattu %s kerran
fi[1]: Ladattu %s kertaa

en: Downloads Remaining
fi: Latauksia jäljellä

en: Access Expires
fi: Pääsy umpeutuu

en: Fee
fi: Maksu

en: Fee Name
fi: Maksun nimi

en: Product ID:
fi: Tuotteen ID:

en: Variation ID:
fi: Muunnelman ID:

en: No longer exists
fi: Ei ole enää

en: Product SKU:
fi: Tuotetunnus:

en: Add&nbsp;meta
fi: Lisää&nbsp;lisätieto

en: After pre-tax discounts.
fi: Verojen jälkeen alennukset.

en: Before pre-tax discounts.
fi: Ennen veroja alennukset.

en: Item
fi: Tuote

en: Cost
fi: Hinta

en: Qty
fi: Määrä

en: Tax
fi: Verot

en: Coupon(s) Used
fi: Käytetyt kupongit ()

en: Discount
fi: Alennus

en: This is the total discount. Discounts are defined per line item.
fi: Alennus yhteensä. Alennus lasketaan kullekin riville erikseen.

en: This is the shipping and handling total costs for the order.
fi: Tilauksen yhteenlasketut toimitus- ja käsittelykulut

en: Order Total
fi: Summa

en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Delete selected line item(s)
fi: Poista valittu tuote (tuotteet), rivit

en: Stock Actions
fi: Varastoviennit

en: Reduce line item stock
fi: Vähennä varastosta rivin tuote

en: Increase line item stock
fi: Kasvata rivin tuotteen varastoa

en: Add line item(s)
fi: Lisää tuote (tuotteita), rivejä

en: To edit this order change the status back to "Pending"
fi: Vaihda tilauksen tila "Odottaa maksua" tilaksi jotta voit muokata tilausta.

en: This order has been paid for and is no longer editable
fi: Tilaus on jo maksettu ja sitä ei voi enää muuttaa

en: Add Tax
fi: Lisää vero

en: Refund
fi: Hyvitys

en: Calculate Taxes
fi: Laske verot

en: Calculate Total
fi: Laske loppusummat

en: Add product(s)
fi: Lisää tuote(tuotteet)

en: Add fee
fi: Lisää maksu

en: Add shipping cost
fi: Lisää toimituskulu

en: Save
fi: Tallenna

en: Restock refunded items
fi: Palauta hyvitetyt tuotteet varastoon

en: Amount already refunded
fi: Summa on jo hyvitetty

en: Total available to refund
fi: Hyvitykseen käytettävissä oleva max määrä

en: Refund amount
fi: Hyvitä summa

en: Reason for refund (optional)
fi: Hyvityksen syy (valinnainen)

en: Payment Gateway
fi: Maksukäytävä

en: The payment gateway used to place this order does not support automatic refunds.
fi: Tilauksen yhteydessä käytetty maksukäytävä ei tue automaattista hyvitystä.

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
fi: Hyvitys on tehtävä manuaalisesti maksukäytävän kautta kun sitä käytetään.

en: Add products
fi: Lisää tuotteet

en: Add tax
fi: Lisää vero

en: Rate name
fi: Veroprosentin nimi

en: Tax class
fi: Veroluokka

en: Rate code
fi: Veroprosentin koodi

en: Rate %
fi: Veroprosentti

en: Or, enter tax rate ID:
fi: Tai, kirjoita veroprosentin tunnus ID:

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Shipping Name
fi: Toimitustavan nimi

en: Shipping Method
fi: Toimitustapa

en: Select terms
fi: Valitse arvot

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: "%s" separate terms
fi: "%s" merkinnällä erota arvot

en: Enter some text, or some attributes by "%s" separating values.
fi: Kirjoita jotain tai lisää ominaisuuksia erottamalla "%s" merkeillä arvot.

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: Choose file
fi: Valitse tiedosto

en: Insert file URL
fi: Lisää tiedoston verkko-osoite (URL)

en: Drag and drop, or click to set menu order manually
fi: Vedä ja pudota tai klikkaa kun asetat järjestyksen manuaalisesti

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Remove this image
fi: Poista tämä kuva

en: Upload an image
fi: Siirrä kuva

en: Enter a SKU for this variation or leave blank to use the parent product SKU.
fi: Kirjoita tuotetunnus tälle muunnelmalle. Jos tyhjä, käytetään ylemmän tason -=muunnelmat sisältävän tuotteen- tuotetunnusta.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
fi: Käytä tätä vaihtoehtoa kun ostaja päästetään lataamaan tiedosto oston jälkeen.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
fi: Käytä tätä vaihtoehtoa, kun tuotetta ei kuljeteta tai kuljetus on maksuton.

en: Enable this option to enable stock management at variation level
fi: Valitse tämä, kun otat käyttöön varaston hallinnan muunnelmien tasolla

en: Regular Price:
fi: Normaali hinta:

en: Variation price (required)
fi: Muunnelman hinta (vaaditaan)

en: Sale Price:
fi: Alennettu hinta

en: Cancel schedule
fi: Peruuta ajastus

en: Sale start date:
fi: Alennus alkaa (pvm):

en: Sale end date:
fi: Alennus loppuu (pvm):

en: Stock Qty:
fi: Varastossa:

en: Enter a quantity to enable stock management at variation level, or leave blank to use the parent product's options.
fi: Ota käyttöön varaston hallinta muunnelmille. Kun tyhjä, käytetään sen tuotteen varastoasetuksia johon muunnelmat on liitetty.

en: Enter a weight for this variation or leave blank to use the parent product weight.
fi: Kirjoita paino tälle muunnelmalle. Jos tyhjä, käytetään ylemmän tason -=muunnelmat sisältävän- tuotteen painoa.

en: Dimensions (L&times;W&times;H)
fi: Mitat (P&times;L&times;K)

en: Shipping class:
fi: Toimitusluokka:

en: Same as parent
fi: Sama kuin ylemmällä tasolla

en: Tax class:
fi: Veroluokka:

en: Variation Description:
fi: Muunnelman kuvaus:

en: Download Limit:
fi: Latausraja:

en: Download Expiry:
fi: Lataus umpeutuu

en: Sold %s worth in the last %d days
fi: Myyty %s arvosta %d viime päivän aikana

en: Sold 1 item in the last %d days | Sold %d items in the last %d days
fi[0]: Myyty 1 tuote %d viime päivän aikana
fi[1]: Myyty %d tuotetta %d viime päivän aikana

en: %s discounts in total
fi: %s alennukset yhteensä

en: %d coupons used in total
fi: yhteensä %d kuponkia käytetty

en: Year
fi: Vuosi

en: Last Month
fi: Edell. kuukausi

en: This Month
fi: Tämä kuukausi

en: Last 7 Days
fi: Viim. 7 päivää

en: Filter by coupon
fi: Lajittele kupongin mukaan

en: Choose coupons&hellip;
fi: Valitse kupongit...

en: All coupons
fi: Kaikki kupongit

en: Show
fi: Näytä

en: No used coupons found
fi: Käytettyjä kuponkeja ei löytynyt

en: Most Popular
fi: Suosituimmat

en: No coupons found in range
fi: Etsittyjä kuponkeja ei löytynyt

en: Most Discount
fi: Suurin alennus

en: Export CSV
fi: Vie CSV-tiedosto

en: Number of coupons used
fi: Kuponkeja käytetty

en: Discount amount
fi: Alennuksen määrä

en: Customer
fi: Asiakas

en: No customers found.
fi: Asiakkaita ei löytynyt.

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
fi[0]: %s edellinen tilaus liitetty
fi[1]: %s edellistä tilausta liitetty

en: Refreshed stats for %s
fi: Päivitä tilastot %s

en: Search customers
fi: Etsi asiakkaita

en: Refresh stats
fi: Päivitä tilastot

en: View orders
fi: Tarkastele tilauksia

en: Link previous orders
fi: Liitä edelliset tilaukset

en: Name (Last, First)
fi: Nimi (Sukunimi, Etunimi)

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Location
fi: Sijainti

en: Money Spent
fi: Rahaa käytetty

en: Last order
fi: Viimeisin tilaus

en: %s signups in this period
fi: %s rekisteröitymistä ajanjanksona

en: Customer Sales
fi: Myynti asiakkaille

en: Guest Sales
fi: Myynti vierailijoille

en: Customer Orders
fi: Asiakkaan tilaukset

en: Guest Orders
fi: Vierailija tilaukset

en: orders
fi: tilaukset

en: customer orders
fi: asiakkaan tilaukset

en: guest orders
fi: vierailija tilaukset

en: Signups
fi: Rekisteröitymiset

en: new users
fi: uudet käyttäjät

en: No low in stock products found.
fi: Ei löytynyt 'varasto vähissä' -tuotteita

en: No out of stock products found.
fi: Ei löytynyt 'varasto loppu' -tuotteita

en: %s sales in %s
fi: %s myynti %s

en: Select categories&hellip;
fi: Valitse osastot...

en: None
fi: Ei mitään

en: All
fi: Kaikki

en: &larr; Choose a category to view stats
fi: &larr; Valitse osasto jota tarkastellaan

en: %s average daily sales
fi: %s keskimääräinen päivämyynti

en: %s average monthly sales
fi: %s keskimääräinen kuukausimyynti

en: %s gross sales in this period
fi: %s bruttomyynti ajanjaksolla

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
fi: Tämä on tilausten yhteenlaskettu määrä joka sisältää toimituskulut ja verot mutta ei sisällä hyvityksiä.

en: %s net sales in this period
fi: %s nettomyynti ajanjaksolla

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
fi: Tämä on tilausten yhteenlaskettu määrä hyvitysten jälkeen joka ei sisällä toimituskulut ja veroja.

en: %s orders placed
fi: %s tilausta

en: %s items purchased
fi: %s tuotetta ostettu

en: %s refunded %d order | %s refunded %d orders
fi[0]: %s hyvitetty %d tilaus
fi[1]: %s hyvitetty %d tilauksissa

en: %s charged for shipping
fi: %s toimitusmaksuja

en: %s worth of coupons used
fi: %s arvosta kuponkeja

en: Number of items sold
fi: Myytyjä tuotteita kpl

en: Number of orders
fi: Tilauksia kpl

en: Average sales amount
fi: Keskimääräinen myynnin arvo

en: Shipping amount
fi: Toimitusmäärä

en: Gross Sales amount
fi: Bruttomyynnin määrä

en: Net Sales amount
fi: Nettomyynnin määrä

en: %s sales for the selected items
fi: %s myyntiä valituille tuotteille

en: %s purchases for the selected items
fi: %s ostoja valituille tuotteille

en: Showing reports for:
fi: Raportti aiheelle:

en: Reset
fi: Aseta perustilaan

en: Product Search
fi: Etsi tuotteet

en: Top Sellers
fi: Myydyimmät

en: No products found in range
fi: Etsittyjä tuotteita ei löytynyt

en: Top Freebies
fi: Suosituimmat ilmaistuotteet

en: Top Earners
fi: Tuottavimmat

en: &larr; Choose a product to view stats
fi: &larr; Valitse tuote jota tarkastellaan

en: Sales amount
fi: Myynnin määrä €

en: No products found.
fi: Tuotteita ei löytynyt.

en: product
fi: tuote

en: Parent
fi: Ylempi taso

en: Units in stock
fi: Tuotetta varastossa

en: Rate
fi: Veroprosentti

en: Number of Orders
fi: Tilauksia kpl

en: Tax Amount
fi: Verojen määrä

en: This is the sum of the "Tax Rows" tax amount within your orders.
fi: Tässä on kaikki tilauksessa olevat 'Verorivit' yhteenlaskettuna.

en: Shipping Tax Amount
fi: Toimituskulujen vero

en: This is the sum of the "Tax Rows" shipping tax amount within your orders.
fi: Tässä on kaikki tilauksessa olevat toimituskulujen 'Verorivit' yhteenlaskettuna.

en: Total Tax
fi: Verot yhteensä

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
fi: Tämä on kaikki verot yhteensä (toimituskulun vero + tuotteiden verot)

en: No taxes found in this period
fi: Veroja ei löytynyt tällä ajanjaksolla

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Total Sales
fi: Myynti yht.

en: This is the sum of the 'Order Total' field within your orders.
fi: Tilausten kenttä 'Tilaus yhteensä' -arvot laskettu yhteen.

en: Total Shipping
fi: Toimituskulut yht.

en: This is the sum of the 'Shipping Total' field within your orders.
fi: Tilausten kenttä 'Toimituskulut yhteensä' -arvot laskettu yhteen.

en: Net profit
fi: Tulos

en: Total sales minus shipping and tax.
fi: Kokonaismyynti josta vähennetty toimituskulut ja verot.

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Accounts
fi: Tilit

en: Account Pages
fi: Tilin sivut

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to access account related functionality.
fi: WooCommerce ohjaa käyttäjän näiden asetusten perusteella, kun käyttäjä haluaa tehdä tiliin liittyviä toimia.

en: My Account Page
fi: Oma tili -sivu

en: Page contents:
fi: Sivun sisältö:

en: My Account Endpoints
fi: Tilin verkkotunnuksen loppuliitteet

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique.
fi: Verkkotunnuksen loppuliitteet ovat [nimensä mukaisessa paikassa] ohjaamassa tiettyjä tiliin liittyviä toimintoja. Oltava muista poikkevia.

en: View Order
fi: Tarkastele tilausta

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Order page
fi: Verkkotunnuksen loppuliite Oma tili &rarr; Näytä tilaussivu

en: Edit Account
fi: Muokkaa tiliä

en: Endpoint for the My Account &rarr; Edit Account page
fi: Verkkotunnuksen loppuliite Oma tili &rarr; Muokkaa tiliä -sivu

en: Edit Address
fi: Muokkaa osoitetta

en: Endpoint for the My Account &rarr; Edit Address page
fi: Verkkotunnuksen loppuliite Oma tili &rarr; Muokkaa osoitetta -sivu

en: Lost Password
fi: Salasana unohtunut

en: Endpoint for the My Account &rarr; Lost Password page
fi: Verkkotunnuksen loppuliite Oma tili &rarr; Salasana unohtunut -sivu

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
fi: Verkkotunnuksen loppuliite, jolla suoritetaan uloskirjautuminen. Voit tehdä tästä menuun linkin:  sivustosi.fi/?customer-logout=true

en: Registration Options
fi: Rekisteröitymisen asetukset

en: Enable Registration
fi: Rekisteröityminen

en: Enable registration on the "Checkout" page
fi: Ota rekisteröityminen käyttöön Kassa-sivulla

en: Enable registration on the "My Account" page
fi: Ota rekisteröityminen käyttöön Oma tili-sivulla

en: Display returning customer login reminder on the "Checkout" page
fi: Näytä 'Kassa' sivulla  palaava asiakas kirjaudu sisään -muistutus

en: Account Creation
fi: Tilin luominen

en: Automatically generate username from customer email
fi: Luo automaattisesti käyttäjätunnus sähköpostiosoitteesta

en: Automatically generate customer password
fi: Luo automaattisesti salasana

en: API
fi: Rajapinta API

en: General Options
fi: Yleisasetukset

en: Enable the REST API
fi: Ota käyttöön REST API

en: Checkout Options
fi: Kassan asetukset

en: Checkout Process
fi: Kassan tapahtumaketju

en: Enable the use of coupons
fi: Ota käyttöön kupongit

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
fi: Kuponkeja voi käyttää ostoskori- ja kassasivuilla.

en: Calculate coupon discounts sequentially
fi: Laske kuponkien alennukset peräkkäisesti

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
fi: Useita kuponkeja käytettäessä, käytä ensimmäistä kuponkia koko hintaan, ja seuraavaa kuponkia alennettuun hintaan jne.

en: Enable guest checkout
fi: Ota käyttöön 'pikaostaminen'

en: Allows customers to checkout without creating an account.
fi: Salli ostaminen ilman asiakastilin (pakollista) luomista

en: Force secure checkout
fi: Pakota suojattu kassa sivu

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (a SSL Certificate is required).
fi: Pakota SSL (HTTPS) kassa sivuille (SSL sertifikaatti vaaditaan).

en: Force HTTP when leaving the checkout
fi: Pakota HTTP (ei suojattu yhteys) kun poistutaan kassalta.

en: Checkout Pages
fi: Kassan sivut

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
fi: WooCommerce ohjaa käyttäjän näiden asetusten perusteella kassalle.

en: Cart Page
fi: Ostoskori-sivu

en: Checkout Page
fi: Kassa-sivu

en: Terms and Conditions
fi: Tilaus- ja sopimusehdot

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
fi: Jos asetat 'Tilaus-/sopimusehdot' -sivun, asiakasta pyydetään hyväksymään kaupan ehdot kassalla.

en: Checkout Endpoints
fi: Kassan verkkotunnuksen loppuliitteet

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
fi: Verkkotunnuksen loppuliitteet ovat [nimensä mukaisessa paikassa] ohjaamassa tiettyjä kassaan liittyviä toimintoja. Oltava muista poikkevia.

en: Pay
fi: Maksa

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Pay page
fi: Verkkotunnuksen loppuliite Siirry kassalle &rarr; Maksa-sivu

en: Order Received
fi: Tilaus vastaanotettu

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Order Received page
fi: Verkkotunnuksen loppuliite Kassa &rarr; Tilaus vastaanotettu -sivu

en: Add Payment Method
fi: Lisää maksutapa

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Add Payment Method page
fi: Päätepiste Siirry kassalle &rarr; Lisää maksutapa sivulle

en: Payment Gateways
fi: Maksu

en: Installed gateways are listed below. Drag and drop gateways to control their display order on the frontend.
fi: Asennetut maksukäytävät ovat alla. Niiden järjestys julkisella puolella asetetaan tässä, Vedä ja pudota -menetelmällä.

en: Gateway Display Order
fi: Maksukäytävien esitysjärjestys

en: Gateway
fi: Maksukäytävä

en: Gateway ID
fi: Maksukäytävän ID

en: Emails
fi: S-posti

en: Email Options
fi: Sähköposti asetukset

en: Email Sender Options
fi: Sähköpostin lähettäjä asetukset

en: The following options affect the sender (email address and name) used in WooCommerce emails.
fi: Tässä asetetaan verkkokaupan lähettämille sähköposteille 'Lähettäjän' nimi ja sähköpostiosoite.

en: "From" Name
fi: 'Lähettäjän' nimi

en: "From" Email Address
fi: 'Lähettäjän' sähköpostiosoite

en: Email Template
fi: Sähköpostin pohja (malline)

en: This section lets you customise the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>. For more advanced control copy <code>woocommerce/templates/emails/</code> to <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.
fi: Tässä voit muokata WooCommerce-sähköpostiviestien ilmettä ja sisältöä. <a href="%s" target="_blank">Sähköposti on nyt tällainen (klikkaa)</a>. Kun haluat tehdä suurempia muutoksia, kopioi pohja hakemistosta: <code>woocommerce/templates/emails/</code> käyttämäsi teeman hakemistoon: <code>teeman-hakemisto/woocommmerce/emails/</code>.

en: Header Image
fi: Otsakkeen kuva

en: Enter a URL to an image you want to show in the email's header. Upload your image using the <a href="%s">media uploader</a>.
fi: Kirjoita sen kuvan verkko-osoite -=URL- joka sijoitetaan sähköpostiviestin otsakkeeseen. Siirrä kuva käyttäen <a href="%s">Media, Lisää uusi</a> -toimintoa.

en: Email Footer Text
fi: Teksti alatunnisteessa

en: The text to appear in the footer of WooCommerce emails.
fi: Teksti näkyy WooCommercen lähettämien viestien alareunassa.

en: Powered by WooCommerce
fi: Moottorina toimii WooCommerce

en: Base Colour
fi: Otsakkeen väri

en: The base colour for WooCommerce email templates. Default <code>#557da1</code>.
fi: Sähköpostien otsakkeen väri. Oletuksena <code>#557da1</code>.

en: Background Colour
fi: Sähköpostisivun taustaväri

en: The background colour for WooCommerce email templates. Default <code>#f5f5f5</code>.
fi: Sähköpostisivun taustaväri. Oletuksena <code>#f5f5f5</code>.

en: Email Body Background Colour
fi: Tekstialueen taustaväri

en: The main body background colour. Default <code>#fdfdfd</code>.
fi: Tekstin alla olevan alueen väri. Oletuksena <code>#fdfdfd</code>.

en: Email Body Text Colour
fi: Tekstin väri

en: The main body text colour. Default <code>#505050</code>.
fi: Kirjoituksen väri. Oletuksena <code>#505050</code>.

en: Base Location
fi: Kaupan sijainti

en: This is the base location for your business. Tax rates will be based on this country.
fi: Tästä maasta käsin kauppa harjoittaa myyntiä. Tämän maan veroprosentteja käytetään.

en: Selling Location(s)
fi: Myyntialue(et)

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
fi: Tästä voit rajoittaa, mille alueille/ maihin toimitat tuotteita.

en: Sell to all countries
fi: Myydään kaikkiin maihin

en: Sell to specific countries only
fi: Myydään vain määriteltyihin maihin

en: Specific Countries
fi: Määritellyt maat

en: Default Customer Address
fi: Asiakkaan oletusosoite

en: This option determines the customers default address (before they input their details).
fi: Tässä asetetaan asiakkaalle oletusosoite (ennen kuin hän kirjoittaa oikeat tiedot).

en: The %sMaxMind GeoLite Database%s will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
fi: Kun käytetään asiakkaan -automaattista- paikannusta, %sMaxMind GeoLite Database%s ladataan säännöllisin väliajoin ja tallennetaan wp-content hakemistoon.

en: No address
fi: Ei käytetä osoitetta

en: Shop base address
fi: Kaupan osoite

en: Geolocate
fi: Paikanna sijainti

en: Geolocate (with page caching support)
fi: Paikanna sijainti (tuki sivun välimuistitukselle)

en: Store Notice
fi: Ilmoitus

en: Enable site-wide store notice text
fi: Ota käyttöön 'Huomaa'-ilmoitus sivustolla

en: Store Notice Text
fi: Huomaa-teksti

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
fi: Tämä verkkokauppa on vain esittelyä varten &mdash; tilauksia ei käsitellä.

en: Currency Options
fi: Valuutta-asetukset

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
fi: Tässä asetetaan, kuinka hinnat esitetään julkisella puolella.

en: Currency
fi: Valuutta

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
fi: Tuotteiden hinnat esitetään tuoteluettelossa tällä valuutalla ja valuuttaa käytetään maksukäytävän kautta tehdyissä maksuissa.

en: This controls the position of the currency symbol.
fi: Tässä asetetaan valuuttamerkin paikka.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
fi: Tässä asetetaan tuhaterotin hintojen luvuille – yleensä Suomessa ei mitään, välilyönti tai &nbsp;.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
fi: Tässä asetetaan desimaalierottimena käytettävä merkki – yleensä Suomessa pilkku.

en: Number of Decimals
fi: Desimaalien lukumäärä

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
fi: Tässä asetetaan desimaalien määrä hintojen luvuille.

en: Integration
fi: Palvelusidos

en: Display
fi: Esittäminen

en: Shop & Product Pages
fi: Kauppa & tuote sivut

en: Shop Page
fi: Kauppa sivu

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
fi: Kaupan (perus)sivua voidaan käyttää kestolinkeissä <a href="%s">product permalinks</a>.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
fi: Tämä on kaupan (perus)sivu. Tällä sivulla näkyvät myynnissä olevat tuotteet – pilkottuna yleensä usealle sivulle.

en: Shop Page Display
fi: Kaupan (perus)sivulla esitys

en: This controls what is shown on the product archive.
fi: Tässä asetetaan kaupan (perus)sivulla esittäminen ('product archive').

en: Show products
fi: Näytä tuotteet

en: Show categories &amp; subcategories
fi: Näytä osastot ja osastojen alemmat tasot

en: Show both
fi: Näytä molemmat

en: Default Category Display
fi: Osastojen esitys, oletus

en: This controls what is shown on category archives.
fi: Tässä asetetaan kaupan osastojen esittäminen.

en: Show subcategories
fi: Näytä osastojen alemmat tasot

en: Default Product Sorting
fi: Tuotteiden lajittelu, oletus

en: This controls the default sort order of the catalog.
fi: Tässä asetetaan tuoteluettelossa oletuksena käytettävä lajittelutapa.

en: Default sorting (custom ordering + name)
fi: Lajittelu, oletus: mukautettu + nimi

en: Popularity (sales)
fi: Suosittu (myynnin mukaan)

en: Average Rating
fi: Arvostelu, keskimääräinen

en: Sort by most recent
fi: Uusimmat ensin

en: Sort by price (asc)
fi: Hinta: halvin ensin

en: Sort by price (desc)
fi: Hinta: kallein ensin

en: Add to cart behaviour
fi: Lisää koriin -toimintatapa

en: Redirect to the cart page after successful addition
fi: Ohjaa Kassa-sivulle kun tuote on onnistuneesti lisätty

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
fi: Ota käyttöön AJAX-menetelmän 'lisää ostoskoriin' painikkeet arkisto sivuilla

en: These settings affect the display and dimensions of images in your catalog - the display on the front-end will still be affected by CSS styles. After changing these settings you may need to <a href="%s">regenerate your thumbnails</a>.
fi: Näillä asetuksilla vaikutetaan tuoteluettelon kuvien kokoon ja näkyvyyteen. Kuvien näkyvyyttä julkisella puolella ohjaa CSS-tyylit. Näiden asetusten muuttamisen jälkeen voi joutua <a href="%s">luomaan uudelleen pikkukuvat</a>.

en: Catalog Images
fi: Luettelon kuvat

en: This size is usually used in product listings
fi: Tätä kokoa käytetään yleensä tuotelistauksissa

en: Single Product Image
fi: Yksittäinen tuotekuva

en: This is the size used by the main image on the product page.
fi: Tätä kokoa käytetään tuotesivulla esillä olevassa kuvassa

en: Product Thumbnails
fi: Tuotteen pikkukuva

en: This size is usually used for the gallery of images on the product page.
fi: Tätä kokoa käytetään yleensä tuotesivulla, kuvagallerian kuvissa.

en: Product Image Gallery
fi: Tuotekuvien kuvasto

en: Enable Lightbox for product images
fi: Ota käyttöön Lightbox esitystapa kuville

en: Include WooCommerce's lightbox. Product gallery images will open in a lightbox.
fi: Lisää WooCommercen lightbox efekti. Tuotteen kuvat avautuvat harmaan taustan päälle.

en: Manage Stock
fi: Varaston hallinta

en: Enable stock management
fi: Ota käyttöön varastokirjanpito (myynnin seurauksena tuotteiden määrä varastokirjanpidossa muuttuu)

en: Hold Stock (minutes)
fi: Varaa tuotteet (minuuttia)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
fi: Varaa vireillä olevan (=maksamaton) tilauksen tuotteet x minuutin ajaksi. Tilaus perutaan, kun aikaraja on saavutettu. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Enable low stock notifications
fi: Ota käyttöön 'Varasto vähissä' -ilmoitukset

en: Enable out of stock notifications
fi: Ota käyttöön 'Varasto loppu' -ilmoitukset

en: Notification Recipient
fi: Ilmoituksen vastaanottaja

en: Low Stock Threshold
fi: Varasto vähissä -raja-arvo

en: Out Of Stock Threshold
fi: Varasto loppu -raja-arvo

en: Out Of Stock Visibility
fi: Varasto loppu -tilanne

en: Hide out of stock items from the catalog
fi: Piilota varastosta loppuneet tuotteet tuoteluettelosta

en: Stock Display Format
fi: Varaston esitystapa

en: This controls how stock is displayed on the frontend.
fi: Tässä asetetaan kuinka esitetään tuotteiden määrä varastossa.

en: Always show stock e.g. "12 in stock"
fi: Näytä aina tuotteiden määrä, esim. '12 varastossa'

en: Only show stock when low e.g. "Only 2 left in stock" vs. "In Stock"
fi: Näytä kun määrä on vähäinen, esim. 'Vain 2 varastossa' eikä 'Varastossa'

en: Never show stock amount
fi: Ei näytetä tuotteiden määrää varastossa

en: File Download Method
fi: Tiedostojen lataustapa

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
fi: Kun lataus pakotetaan, tiedostopolku ei näy mutta jotkut palvelimet voivat olla epäluotettavia isojen tiedostojen lataamisessa. Jos tuettuna, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> voidaan käyttää tiedostojen latauksia varten (palvelimessa oltava <code>mod_xsendfile</code>).

en: Force Downloads
fi: Pakota lataukset

en: Redirect only
fi: Vain edelleenohjaus

en: Access Restriction
fi: Rajoitettu pääsy

en: Downloads require login
fi: Lataaminen edellyttää kirjautumista sisään

en: This setting does not apply to guest purchases.
fi: Tämä asetus ei koske vierailijoiden [ei rekisteröityneiden] ostoksia

en: Grant access to downloadable products after payment
fi: Kun maksettu, sallitaan pääsy tiedoston lataamiseen

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
fi: Kun tämä asetus on käytössä, sallitaan pääsy lataamiseen jo tilauksen 'Käsittelyssä'-vaiheessa – 'Valmis'-vaihetta ei edellytetä.

en: Measurements
fi: Mitat

en: Weight Unit
fi: Painon yksikkö

en: This controls what unit you will define weights in.
fi: Paino syötetään ja esitetään käyttäen tätä (paino)yksikköä.

en: Dimensions Unit
fi: Mittojen yksikkö

en: This controls what unit you will define lengths in.
fi: Pituus, leveys ja korkeus syötetään ja esitetään käyttäen tätä yksikköä.

en: Product Ratings
fi: Tuotearvostelut

en: Enable ratings on reviews
fi: Ota käyttöön tuotearvioiden arvostelut

en: Ratings are required to leave a review
fi: (Tähti) Arvostelu vaaditaan, kun poistutaan tuotearvioinnista.

en: Show "verified owner" label for customer reviews
fi: Näytä 'Varmistettu kirjoittaja'-nimike kun arvion on kirjoittanut asiakas

en: Only allow reviews from "verified owners"
fi: Salli tuotearviot vain 'Varmistetuilta asiakkailta'

en: Shipping Options
fi: Toimituksen asetukset

en: Shipping Calculations
fi: Toimituskulujen laskeminen

en: Enable shipping
fi: Ota käyttöön tuotteiden toimitus asiakkaalle

en: Enable the shipping calculator on the cart page
fi: Ota käyttöön ostoskorissa toimituskulujen laskuri

en: Hide shipping costs until an address is entered
fi: Toimituskuluja ei näytetä ennen kuin osoite on syötetty.

en: Shipping Display Mode
fi: Toimitustavan esitys

en: This controls how multiple shipping methods are displayed on the frontend.
fi: Tässä asetetaan kuinka valittavana olevat toimitustavat esitetään julkisella puolella.

en: Display shipping methods with "radio" buttons
fi: Toimitustavat esitetään valintanappeina

en: Display shipping methods in a dropdown
fi: Toimitustavat esitetään pudotusvalikossa

en: Shipping Destination
fi: Toimitusosoite

en: This controls which shipping address is used by default.
fi: Tässä asetetaan osoite, jota käytetään oletuksena.

en: Default to shipping address
fi: Oletus toimitusosoite

en: Default to billing address
fi: Oletus laskutusosoite

en: Only ship to the customer's billing address
fi: Toimita ainoastaan asiakkaan laskutusosoitteeseen

en: Restrict shipping to Location(s)
fi: Rajoitukset toimitukselle

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all <a href="%s">locations you sell to</a>.
fi: Valitse maat joihin toimitetaan tai valitse <a href="%s">kaikkiin maihin joihin myyt</a>.

en: Ship to all countries you sell to
fi: Toimitetaan kaikkiin maihin joihin myydään

en: Ship to all countries
fi: Toimitetaan kaikkiin maihin

en: Ship to specific countries only
fi: Toimitetaan vain määriteltyihin maihin

en: Shipping Methods
fi: Toimitustavat

en: Selection Priority
fi: Valinnan tärkeysjärjestys

en: Available methods will be chosen by default in this order. If multiple methods have the same priority, they will be sorted by cost.
fi: Saatavilla olevat menetelmät valitaan oletuksena tässä järjestyksessä. Jos useilla menetelmillä on sama tärkeysjärjestys, ne järjestetään hinnan mukaan.

en: Drag and drop the above shipping methods to control their display order.
fi: Vedä ja pudota -menetelmällä voi muuttaa toimitustapojen esitysjärjestystä.

en: Tax Options
fi: Vero asetukset

en: Standard Rates
fi: Perusvero %

en: %s Rates
fi: %s Veroprosentit

en: Key Details
fi: Avaimen tiedot

en: Friendly name for identifying this key.
fi: Helposti muistettava nimi tälle avaimelle.

en: Owner of these keys.
fi: Näiden avainten omistaja.

en: Select the access type of these keys.
fi: Valitse näiden avainten pääsyn tapa.

en: Generate API Key
fi: Luo API-avain

en: Revoke Key
fi: Kumoa avain

en: Consumer Key
fi: Asiakkaan avain

en: Copied!
fi: Kopioitu!

en: Copy
fi: Kopioi

en: Consumer Secret
fi: Asiakkaan salasana

en: QRCode
fi: QR-koodi

en: Tax Rates for the "%s" Class
fi: Veroprosentit '%s' luokalle

en: Define tax rates for countries and states below. <a href="%s">See here</a> for available alpha-2 country codes.
fi: Aseta alla veroprosentit maille ja alueille (esim. lääni, osavaltio, provinssi). <a href="%s">Täällä</a> on käytettävissä olevat maa- ja aluetunnukset.

en: Country&nbsp;Code
fi: Maatunnus

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
fi: Maan tunnus, 2 merkkiä, esim. FI. Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: State&nbsp;Code
fi: Aluetunnus

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
fi: Alueen tunnus, 2 merkkiä, esim. AL. Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: ZIP/Postcode
fi: Postinumero

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) can be used. Ranges for numeric postcodes (e.g. 12345-12350) will be expanded into individual postcodes.
fi: Postinumerot, joita sääntö koskee. Erota puolipisteellä (;). Kun tyhjä, käytetään kaikkiin. Jokerimerkit (*) hyväksytään. Numerovälit (esim. 12345-12350) puretaan yksittäisiksi postinumeroiksi.

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
fi: Kaupungit, joita sääntö koskee. Erota puolipisteellä (;). Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: Rate&nbsp;%
fi: Vero&nbsp;%

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
fi: kirjoita veroprosentti (%) neljällä -4- desimaalilla.

en: Tax&nbsp;Name
fi: Veron&nbsp;nimi

en: Enter a name for this tax rate.
fi: Kirjoita nimi veroprosentille

en: Priority
fi: Tärkeysjärjestys

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
fi: Valitse veroprosentille tärkeysjärjestys (prioriteetti). Vain yhtä tilanteesen sopivaa veroprosenttia käytetään / tärkeysjärjestys. Kun yhdelle alueelle tarvitaan useita veroprosentteja, on jokaiselle niistä asetettava eri 'tärkeysjärjestys'.

en: Compound
fi: Yhdistelmä

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
fi: Valitse onko vero yhdistetty (eli 'veroa veron päälle'). Yhdistetty vero lasketaan summasta: tuotteen hinta + hinnalle aiemmin laskettu vero.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
fi: Valitse, lasketaanko tällä veroprosentilla vero myös toimituskuluille.

en: Tax rate ID
fi: Veroprosentin tunnus ID

en: Insert row
fi: Lisää rivi

en: Remove selected row(s)
fi: Poista valitut rivit

en: Import CSV
fi: Tuo CSV-tiedosto

en: No row(s) selected
fi: Riviä/rivejä ei valittuna

en: Country Code
fi: Maan tunnus

en: State Code
fi: Alueen tunnus

en: Tax Name
fi: Veron nimi

en: Method
fi: Menetelmä

en: Duration
fi: Kesto

en: Headers
fi: Headeri

en: Content
fi: Sisältö

en: URL
fi: Verkko-osoite

en: Request
fi: Pyyntö

en: Response
fi: Vastaus

en: Webhook Data
fi: Webhookin data

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
fi: Helposti muistettava nimi webhookille. Oletus: Webhook luotu %s.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
fi: Vaihtoehdot ovat &quot;Käytössä&quot; (toimittaa 'kuorman'), &quot;Pysäytetty&quot; (ei toimita), tai &quot;Ei käytössä&quot; (ei toimita koska toimitus epäonnistunut). Engl. Active/Paused/Disabled

en: Select when the webhook will fire.
fi: Aseta milloin webhook laukeaa.

en: Coupon Created
fi: Kuponki luotu

en: Coupon Updated
fi: Kuponki päivitetty

en: Coupon Deleted
fi: Kuponki poistettu

en: Customer Created
fi: Asiakas luotu

en: Customer Updated
fi: Asiakas päivitetty

en: Customer Deleted
fi: Asiakas poistettu

en: Order Created
fi: Tilaus luotu

en: Order Updated
fi: Tilaus päivitetty

en: Order Deleted
fi: Tilaus poistettu

en: Product Created
fi: Tuote luotu

en: Product Updated
fi: Tuote päivitetty

en: Product Deleted
fi: Tuote poistettu

en: Action
fi: Toiminto

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Action Event
fi: Toiminta tapahtuma

en: Enter the Action that will trigger this webhook.
fi: Kirjoita aihe joka laukaisee tämän webhookin.

en: Custom Topic
fi: Mukautettu aihe

en: Enter the Custom Topic that will trigger this webhook.
fi: Kirjoita mukautettu aihe joka laukaisee tämän webhookin.

en: URL where the webhook payload is delivered.
fi: Verkko-osoite jonne webhookin 'kuorma' toimitetaan.

en: Secret
fi: Salainen

en: The Secret Key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to the current API user's consumer secret if not provided.
fi: Salaisella avaimella luodaan toimitetun webhookin tarkiste ja se liitetään headeriin. Oletuksena käytetään API/rajapinnan käyttäjän salaista avainta jos tämä tässä jätetään tyhjäksi.

en: Webhook Actions
fi: Webhook toiminnot

en: Created at
fi: Luotu

en: Updated at
fi: Päivitetty

en: Save Webhook
fi: Tallenna webhook

en: Webhook Logs
fi: Webhookien lokit

en: Enable Taxes
fi: Verotus

en: Enable taxes and tax calculations
fi: Ota käyttöön verot ja verojen laskeminen

en: Prices Entered With Tax
fi: Hinnat kirjoitettu verollisina

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
fi: Tässä asetetaan hintojen syöttämisen tapa. Kun valinta vaihdetaan, [aiemmin syötetyt] hinnat eivät muutu.

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
fi: Hinnat ilmoitettu/ syötetään verollisina (sisältää veron).

en: No, I will enter prices exclusive of tax
fi: Hinnat ilmoitettu/ syötetään verottomina (ei sisällä veroa).

en: Calculate Tax Based On:
fi: Veron laskentaperuste:

en: This option determines which address is used to calculate tax.
fi: Tässä asetetaan osoite, jonka perusteella lasketaan verot.

en: Customer shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Customer billing address
fi: Laskutusosoite

en: Shipping Tax Class:
fi: Toimituskulujen veroluokka:

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
fi: Valinnainen: aseta toimituskuluille oma veroluokka. Oletus: käytetään samaa veroluokkaa kuin ostoskorissa olevilla tuotteilla eli kun korissa on 10% verotettavia tuotteita, toimituskulujen vero on 10%.

en: Shipping tax class based on cart items
fi: Vero sama kuin ostoskorissa olevilla tuotteilla

en: Rounding
fi: Pyöristys

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
fi: Pyöristä kaikkien tuotteiden vero yhdellä kertaa (USA), eikä kuten oletuksena jokaisella rivillä/ -tuotteelle erikseen (EU).

en: Additional Tax Classes
fi: Lisää veroluokkia

en: List additional tax classes below (1 per line). This is in addition to the default "Standard Rate".
fi: Kirjoita jokainen uusi veroluokka omalle riville - niiden lisäksi käytetään oletuksena Perusvero (Standard Rate). - Suom. huom.: lisää 24%, 14% ja 10% verokannat alle ja käytä niitä. Pidä perusvero kohta tyhjänä.

en: Reduced Rate%sZero Rate
fi: Alennettu veroprosentti%s0 veroprosentti

en: Display Prices in the Shop:
fi: Hintojen esitys kaupassa:

en: Including tax
fi: Sisältää veron

en: Excluding tax
fi: Ei sisällä veroa

en: Display Prices During Cart and Checkout:
fi: Ostoskori/kassa hinnat näytetään:

en: Price Display Suffix:
fi: Loppuliite hintoihin:

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
fi: Hintojen perään liitettävä teksti. Se voi olla esim. 'sis alv 24%.'.  Kenttään voi sijoittaa myös koodin:  {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Display Tax Totals:
fi: Veron esitystapa:

en: As a single total
fi: Verot yhteensä

en: Itemized
fi: Eriteltynä

en: Browse all extensions
fi: Katso kaikki laajennukset

en: Need a theme? Try Storefront
fi: Tarvitsetko teeman? Kokeile Storefront

en: Popular
fi: Suositut

en: Gateways
fi: Maksukäytävät

en: Import/export
fi: Tuonti/Vienti

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Accounting
fi: Kirjanpito

en: Free
fi: Maksuton

en: Third-party
fi: Kolmas osapuoli

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooThemes.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
fi: Luettelo WooThemesin WooCommerce lisäosista ja laajennuksista on täällä: <a href="%s">Luettelo WooCommerce laajennuksista</a>

en: Looking for a WooCommerce theme?
fi: Etsitkö WooCommerce teemaa?

en: We recommend Storefront, the %sofficial%s WooCommerce theme.
fi: Suosittelemme Storefront teemaa. Se on %svirallinen%s WooCommerce teema.

en: Storefront is an intuitive &amp; flexible, %sfree%s WordPress theme offering deep integration with WooCommerce and many of the most popular customer-facing extensions.
fi: Storefront on helposti ymmärrettävä &amp; joustava, %smaksuton%s WordPress teema joka tarjoaa syvän liitoksen WooCommerce lisäosaan ja useaan suosittuun julkisen puolen lisäosaan.

en: Read all about it
fi: Lue siitä kaikki

en: Download &amp; install
fi: Lataa & asenna

en: Log file: %s (%s)
fi: Lokitiedosto: %s (%s)

en: There are currently no logs to view.
fi: Lokeja ei ole katsottavaksi.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
fi: Kopioi ja liitä tämä tieto viestiisi jonka lähetät tukeen:

en: Get System Report
fi: Lataa järjestelmän tila -raportti

en: Understanding the Status Report
fi: Järjestelmän tila -raportin ymmärtäminen

en: Copy for Support
fi: Kopio tuelle

en: WordPress Environment
fi: WordPress ympäristö

en: Home URL
fi: Etusivun verkko-osoite (URL)

en: The URL of your site's homepage.
fi: Sivustosi etusivun verkko-osoite.

en: Site URL
fi: Sivuston verkko-osoite (URL)

en: The root URL of your site.
fi: Sivuston juuri verkko-osoite.

en: WC Version
fi: WC-versio

en: The version of WooCommerce installed on your site.
fi: Sivustollesi asennetun WooCommercen versio.

en: Log Directory Writable
fi: Lokihakemisto kirjoituskelpoinen

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
fi: Useat WooCommercen laajennuksista voivat kirjoittaa lokitietoja ja tämä tekee vian etsinnän helpommaksi. Hakemistoon on voitava kirjoittaa jotta tämä toimii.

en: To allow logging, make <code>%s</code> writable or define a custom <code>WC_LOG_DIR</code>.
fi: Seurantaloki edellyttää, että <code>%s</code> voidaan kirjoittaa tai aseta mukautettu <code>WC_LOG_DIR</code>.

en: WP Version
fi: WP-versio

en: The version of WordPress installed on your site.
fi: Sivuston WordPress ohjelman versio.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
fi: Onko vai ei ole WordPress Multisite käytössä eli yksi WP asennus jossa on useita sivustoja.

en: WP Memory Limit
fi: WP-muistinvaraus

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
fi: Suurin muistin (RAM) määrä, jota sivustosi voi käyttää kerrallaan.

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s" target="_blank">Increasing memory allocated to PHP</a>
fi: %s - Suositus: aseta muistivaraus vähintään 64 megatavuun. Katso: <a href="%s" target="_blank">Kuinka kasvatetaan PHP:lle osoitettua muistivarausta</a>

en: WP Debug Mode
fi: WP-testaustila

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
fi: Näyttää onko WordPress testaustilassa.

en: Language
fi: Kieli

en: The current language used by WordPress. Default = English
fi: WordPress ohjelmassa käytössä oleva kieli. Oletus = englanti

en: Server Environment
fi: Palvelinympäristö

en: Server Info
fi: Palvelimen tiedot

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
fi: Tietoja palvelimesta jolla sivustosi sijaitsee.

en: PHP Version
fi: PHP-versio

en: The version of PHP installed on your hosting server.
fi: Palvelimelle asennetun PHP:n versio.

en: %s - We recommend a minimum PHP version of 5.4. See: <a href="%s" target="_blank">How to update your PHP version</a>
fi: %s - Suosittelemme vähintään PHP versiota 5.4. See: <a href="%s" target="_blank">Kuinka PHP päivitetään  uudempaan versioon</a>

en: Couldn't determine PHP version because phpversion() doesn't exist.
fi: PHP:n versiota ei saatu selville koska phpversion()-toimintoa ei ole.

en: PHP Post Max Size
fi: PHP 'post' -suurin koko

en: The largest filesize that can be contained in one post.
fi: Suurin tiedostokoko joka voi olla lähetyksessä/ post.

en: PHP Time Limit
fi: PHP max suoritusaika

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
fi: Pisin aika (sekunteina) jonka sivustosi voi viettää yhtä tehtävää suorittamassa ennen kuin toiminnolle varattu aika katkaistaan (välttää palvelimen jumittumisen).

en: PHP Max Input Vars
fi: PHP Max Input -muuttujat

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
fi: Suurin muuttujien lukumäärä jota palvelimesi voi käsitellä yhdessä funktiossa ilman että se ylikuormittuu.

en: SUHOSIN Installed
fi: SUHOSIN asennettu

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
fi: Suhosin on PHP asennuksia varten tehty, kehittynyt suojausjärjestelmä. Se suunniteltiin suojaamaan palvelimia tunnetuilta PHP sovellusten ongelmakohdilta ja myös vielä tuntemattomilta mutta mahdollisilta heikkouksilta PHP sovelluksissa tai PHP ytimessä itsessään. Jos Suhosin on käytössä palvelimellasi, niin sen data lähetys rajoja voidaan joutua kasvattamaan.

en: MySQL Version
fi: MySQL-versio

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
fi: Palvelimellasi olevan MySQL tietokannan versio.

en: Max Upload Size
fi: Suurin ladattava/siirrettävä tiedosto

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
fi: Suurin tiedostokoko joka voidaan ladata/siirtää WordPress ohjelmaasi.

en: Default Timezone is UTC
fi: Oletus aikavyöhyke on UTC

en: The default timezone for your server.
fi: Palvelimen aikavyöhyke, oletus.

en: Default timezone is %s - it should be UTC
fi: Oletus aikavyöhyke on %s – sen pitäisi olla UTC

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
fi: Maksukäytävät voivat käyttää cURL menetelmää kun ne hakevat valtuutusta maksulle toiselta palvelimelta. Toiset lisäosat voivat käyttää sitä kun ne viestivät eri palveluiden kanssa.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
fi: Palvelimella ei ole käytössä fsockopen, cURL. PayPal IPN ja muut skriptit eivät toimi. – Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään ja selvitä tilanne.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
fi: Jotkut verkkopalvelut, kuten toimitus käyttää SOAP menetelmää kun se hakee tietoja toisilta palvelimilta. Esimerkiksi tosiaikaiset hintatarjoukset FedEx kuljetusliikkeeltä edellyttävät että SOAP on asennettu.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
fi: Palvelimella ei ole käytössä <a href="%s">SOAP Client class</a> – ne lisäosat jotka käyttävät SOAP eivät toimi odotetulla tavalla.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
fi: HTML/Multipart sähköpostien pohjissa -malline- käytetään  DOMDocument luokkaa, jolla luodaan sähköpostin sisälle sijoittuvat CSS muotoilut sähköposteihin.

en: Your server does not have the <a href="%s">DOMDocument</a> class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
fi: Palvelimella ei ole käytössä <a href="%s">DOMDocument</a>-luokka. HTML/Multipart sähköpostit, ja myös jotkut laajennukset tarvitsevat DOMDocument-luokan toimiakseen.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
fi: MaxMind käyttää GZip (gzopen) kun se avaa GEOIP tietokannan.

en: Your server does not support the <a href="%s">gzopen</a> function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind. The API fallback will be used instead for geolocation.
fi: Palvelimella ei ole käytössä <a href="%s">gzopen</a>-toimintoa. MaxMind tarvitsee sitä kun se käyttää GeoIP tietokantaa. API -rajapintaa- käytetään toissijaisesti paikan -alueen- määrittämiseen.

en: Remote Post
fi: Etälähetys/ Remote Post -toiminto

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
fi: PayPal käyttää tätä viestintämenetelmää kun se lähettää takaisin tiedot maksutapahtumasta.

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN won't work with your server. Contact your hosting provider.
fi: wp_remote_post() epäonnistui. PayPal IPN ei toimi palvelimesi kanssa. Ota yhteys palvelimen ylläpitäjään.

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Status code: %s
fi: Tilan koodi: %s

en: Remote Get
fi: Etänouto/ Remote Get -toiminto

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
fi: WooCommercen lisäosat voivat käyttää tätä menetelmää kun ne tarkastavat onko päivityksia saatavilla.

en: wp_remote_get() failed. The WooCommerce plugin updater won't work with your server. Contact your hosting provider.
fi: wp_remote_get() epäonnistui. WooCommercen lisäosien päivittäjä ei toimi palvelimesi kanssa. Ota yhteys palvelimen ylläpitäjään.

en: Database
fi: Tietokanta

en: WC Database Version
fi: WC-tietokanta-versio

en: The version of WooCommerce that the database is formatted for. This should be the same as your WooCommerce Version.
fi: WooCommercen versio jolle tietokanta on muotoiltu. Tämän tulisi olla sama kuin WooCommercen versio.

en: Table does not exist
fi: Taulua ei ole

en: Active Plugins
fi: Käytössä lisäosat

en: Visit plugin homepage
fi: Käy lisäosan kotisivulla

en: Network enabled
fi: Verkko käytössä

en: Force SSL
fi: Pakota SSL

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
fi: Pakottaako sivustosi käyttämään SSL sertifikaattia maksutapahtumissa?

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
fi: Missä valuutassa luettelon hinnat esitetään ja mitkä valuuttojen maksukäytävät hoitavat maksun vastaanoton.

en: The position of the currency symbol.
fi: Valuuttasymbolin paikka.

en: The thousand separator of displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävä tuhatlukujen erotusmerkki.

en: The decimal separator of displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävä desimaalien erotusmerkki.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävien desimaalien lukumäärä.

en: API Enabled
fi: API /rajapinta käytössä

en: Does your site have REST API enabled?
fi: Onko sivustollasi käytössä REST API /rajapinta?

en: API Version
fi: API-versio

en: What version of the REST API does your site use?
fi: Mitä REST API -versiota sivustosi käyttää?

en: WC Pages
fi: WC-Sivut

en: The URL of your WooCommerce shop's homepage (along with the Page ID).
fi: WooCommerce kaupan etusivun verkko-osoite (ja myös sivun ID).

en: The URL of your WooCommerce shop's cart (along with the page ID).
fi: WooCommerce kaupan ostoskori sivun verkko-osoite (ja myös sivun ID).

en: The URL of your WooCommerce shop's checkout (along with the page ID).
fi: WooCommerce kaupan kassa sivun verkko-osoite (ja myös sivun ID).

en: The URL of your WooCommerce shop's “My Account” Page (along with the page ID).
fi: WooCommerce kaupan “My Account” -sivun verkko-osoite (ja myös sivun ID).

en: Page not set
fi: Sivua ei ole asetettu

en: Page does not exist
fi: Sivua ei ole

en: Page does not contain the shortcode: %s
fi: Sivulta puuttuu lyhytkoodi ('shortcode'): %s

en: Taxonomies
fi: Luokittelut

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
fi: Luettelo luokittelujen arvoista joita voidaan käyttää tilauksen tai tuotteen tilan yhteydessä.

en: Product Types
fi: Tuotteen lajit

en: Theme
fi: Teema

en: The name of the current active theme.
fi: Käytössä olevan teeman nimi.

en: Version
fi: Versio

en: The installed version of the current active theme.
fi: Nyt käytössä olevan teeman asennettu versio.

en: %s is available
fi: %s on saatavilla

en: Author URL
fi: Kirjoittajan verkko-osoite

en: The theme developers URL.
fi: Teeman kehittäjän verkko-osoite.

en: Child Theme
fi: Lapsiteema

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
fi: Näyttää onko nyt käytössä oleva teema lapsiteema vai ei.

en: If you're modifying WooCommerce or a parent theme you didn't build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
fi: Suositus: jos muokkaat WooCommerce tai isäntäteemaa jota et itse ole tehnyt, käytä lapsiteemaa. Katso: <a href="%s" target="_blank">Kuinka luodaan lapsiteema</a>

en: Parent Theme Name
fi: Teeman nimi

en: The name of the parent theme.
fi: Isäntäteeman nimi.

en: Parent Theme Version
fi: Teeman versio

en: The installed version of the parent theme.
fi: Asennetun isäntäteeman versio.

en: Parent Theme Author URL
fi: Teeman tekijän verkko-osoite URL

en: The parent theme developers URL.
fi: Isäntäteeman tekijän verkko-osoite URL

en: WooCommerce Support
fi: WooCommerce Tuki

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
fi: Näyttää nyt käytössä olevasta teemasta, ilmaiseeko se tukevan WooCommercea.

en: Not Declared
fi: Ei ilmoitettu

en: Templates
fi: Teemat

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
fi: Tässä näytetään ne tiedostot jotka ohittavat WooCommercessa oletuksena olevat pohjat/ mallinet.

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
fi: <code>%s</code> versio <strong style="color:red">%s</strong> on vanhentunut. Nykyinen versio on %s

en: Overrides
fi: Ohittavat toiminnot

en: Learn how to update outdated templates
fi: Opi päivittämään vanhentuneita HTML pohjia/ malline.

en: Tools
fi: Työkalut

en: Shipping Debug Mode
fi: Toimitustavan testaustila

en: This tool will disable shipping rate caching.
fi: Työkalu ottaa pois käytöstä toimituskulujen välimuistissa säilyttämisen.

en: Template Debug Mode
fi: Teemojen testaustila

en: This tool will disable template overrides for logged-in administrators for debugging purposes.
fi: Työkalu ottaa pois käytöstä teemojen asettamat WC:n toiminnan ohitukset. Tarkoittettu sivuston hallinnojan (kirjautuneena) työkaluksi vikojen etsinnässä.

en: Remove All Data
fi: Poista kaikki tiedot

en: This tool will remove all WooCommerce, Product and Order data when using the "Delete" link on the plugins screen.
fi: Tämä työkalu poistaa kaiken WooCommercesta, tuote ja tilaustiedot kun "Poista" linkkiä käytetään lisäosan näytöllä.

en: Logs
fi: Lokit

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: — No Change —
fi: — Ei muutosta —

en: Change to:
fi: Vaihda:

en: Increase by (fixed amount or %):
fi: Suurenna (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease by (fixed amount or %):
fi: Pienennä (kiinteä määrä tai %):

en: Enter price (%s)
fi: Kirjoita hinta (%s)

en: Sale
fi: Alennus

en: Decrease regular price by (fixed amount or %):
fi: Pienennä normaalihintaa (kiinteä määrä tai %):

en: Enter sale price (%s)
fi: Kirjoita alehinta (%s)

en: L/W/H
fi: p/l/k

en: Length (%s)
fi: Pituus (%s)

en: Width (%s)
fi: Leveys (%s)

en: Height (%s)
fi: Korkeus (%s)

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Catalog &amp; search
fi: Luettelo &amp; haku

en: In stock?
fi: Varasto?

en: Backorders?
fi: Jälkitoimitukset?

en: Sold Individually?
fi: Myydäänkö yksittäin?

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
fi: <strong>Tervetuloa WooCommerceen</strong> &#8211; Olet melkein valmis aloittamaan myynnin :)

en: Run the Setup Wizard
fi: Suorita asetusvelho

en: Skip Setup
fi: Ohita asetukset

en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. You can see which files are affected from the %ssystem status page%s. If in doubt, check with the author of the theme.
fi: <strong>Käyttämääsi teemaan (%s) sisältyy joitakin vanhentuneita WooCommerce pohjia -malline.</strong> Nämä tiedostot on ehkä päivitettävä jotta ne ovat yhteensopivia uuden WooCommerce version kanssa. Voit katsoa mitä tiedostoja tämä koskee %sJärjestelmän tila -sivulta%s. Jos epäröit ota yhteyttä teeman tekijään.

en: Learn More About Templates
fi: Opi lisää teemoista

en: Hide This Notice
fi: Piilota tämä ilmoitus

en: <strong>Your theme does not declare WooCommerce support</strong> &#8211; Please read our %sintegration%s guide or check out our %sStorefront%s theme which is totally free to download and designed specifically for use with WooCommerce.
fi: <strong>Tämä teema ei ilmaise tukea WooCommercelle</strong> &#8211; Lue oppaamme teeman %sliittämisestä%s tai tutustu %sStorefront%s teemaan joka on maksuton ja suunniteltu erityisesti WooCommercelle.

en: Read More About Storefront
fi: Lue lisää Storefrontista

en: Theme Integration Guide
fi: Teeman integrointi -ohje

en: No, do not bother me again
fi: Ei, älä kysy uudelleen.

en: <strong>WooCommerce Translation Available</strong> &#8211; Install or update your <code>%s</code> translation to version <code>%s</code>.
fi: <strong>WooCommerce käännös on saatavilla</strong> &#8211; Asenna tai päivitä  <code>%s</code> käännös versioon <code>%s</code>.

en: Update Translation
fi: Päivitä käännös

en: Force Update Translation
fi: Pakota käännöksen päivitys

en: Hide This Message
fi: Piilota tämä viesti

en: <strong>WooCommerce Data Update Required</strong> &#8211; We just need to update your install to the latest version
fi: <strong>WooCommercen tietojen päivitys vaaditaan</strong> &#8211; Ohjelman asennus on päivitettävä uusimpaan versioon

en: Run the updater
fi: Suorita päivitys

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
fi: On suositeltavaa, että teet varmuuskopion tietokannasta ennen etenemistä. Oletko varma että haluat suorittaa päivityksen nyt?

en: Custom:
fi: Valinta:

note: Description of the plugin/theme
en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
fi: Verkkokauppaohjelmisto joka auttaa myymään kaikkea. Kauniisti.

[ctx: date and time]
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s --- %2$s

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
fi: Yksi tulos, valitse painamalla enter-näppäintä.

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
fi: %qty% tulosta, käytä ylös- ja alas nuolinäppäimiä siirtymiseen.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
fi: Ei löytynyt

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
fi: Lataus epäonnistui

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
fi: Kirjoita yksi -1- tai useampi merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
fi: Kirjoita %qty% tai useampi merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
fi: Poista yksi -1- merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
fi: Poista %qty% merkkiä

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
fi: Voit lisätä vain yhden -1- tuotteen

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
fi: Voit lisätä vain %qty% tuotetta

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
fi: Lataa lisää ...

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
fi: Etsii ...

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: slug]
en: product-category
fi: tuote-osasto

[ctx: slug]
en: product-tag
fi: tuote-avainsana

[ctx: slug]
en: product
fi: tuote

[ctx: default-slug]
en: shop
fi: kauppa

[ctx: default-slug]
en: product
fi: tuote

[ctx: Order number by X]
en: %s by %s
fi: %s -|- %s

[ctx: Page title]
en: Shop
fi: Kauppa

[ctx: Page title]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Page title]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Page title]
en: My Account
fi: Oma tili

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Webhook created on date parsed by strftime]
en: %b %d, %Y @ %I:%M %p
fi: %d %b %Y @ %k:%M

[ctx: placeholder]
en: YYYY-MM-DD
fi: VVVV-KK-PP

[ctx: placeholder]
en: Unlimited usage
fi: Rajoittamaton käyttö

[ctx: placeholder]
en: Apply to all qualifying items in cart
fi: Käytä kaikkiin kelvollisiin ostoskorin tuotteisiin

[ctx: placeholder]
en: Buy product
fi: Osta tuote

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
fi: Alkaa...

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
fi: Loppuu...

[ctx: Tax status]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: number of pages]
en: of
fi: --

[ctx: Refund $amount]
en: Refund %s via %s
fi: Hyvitä %s käyttäen %s

[ctx: Refund $amount manually]
en: Refund %s manually
fi: Hyvitä %s manuaalisesti

[ctx: Ex: Refund - $date >by< $username]
en: by
fi: tekijä

[ctx: hash before order number]
en: #
fi: nro.

[ctx: Settings tab label]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Settings group label]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Version info]
en: %s is available
fi: %s on saatavilla

[ctx: by author]
en: by %s
fi: -- %s

[ctx: Page setting]
en: Shop Base
fi: Kaupan polkutunnus

[ctx: Page setting]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Page setting]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Page setting]
en: My Account
fi: Oma tili

[ctx: WC Pages links in the System Status]
en: Edit %s page
fi: Muokkaa %s sivua
