Plugins - bbPress - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (1364 entries)

en: "0" to show only root - "any" to show all
fi: "0" vain juuren näyttöön - "kaikki" kaiken näyttöön

en: "Anonymous Posting" allows guest users who do not have accounts on your site to both create topics as well as replies.
fi: "Nimettömät viestit" sallivat vieraskäyttäjien, joilla ei ole käyttäjätiliä sivulla, luoda aiheita ja vastauksia.

en: "Archive Slugs" are used as the "root" for your forums and topics. If you combine these values with existing page slugs, bbPress will attempt to output the most correct title and content.
fi: "Arkisto polkutunnus" käytetään "juurihakemiston" ominaisuudessa foorumeillesi ja aiheillesi Jos yhdistät nämä jo olemassa oleviin sivujen polkutunnuksiin, bbPress yrittää tulostaa parhaansa mukaan oikeat otsikot ja sisällöt.

en: "Convert Users" will import your legacy forum members as WordPress Users.
fi: "Muunna käyttäjät" tuo vanhat foorumin jäsenet WordPress-käyttäjiksi.

en: "Purge Previous Import" will remove data imported from a failed import without removing your existing forum data.
fi: "Puhdista edellinen tuonti" poistaa epäonnistuneesta tuonnista syntyneen datan poistamatta olemassa olevien foorumien dataa.

en: "Single Slugs" are used as a prefix when viewing an individual forum, topic, reply, user, or view.
fi: "Yksittäinen polkutunnus" käytetään etuliitteenä kun katsotaan yksittäistä foorumia, aihetta, vastausta, käyttäjää tai näkymää.

en: "Start Over" will start the importer fresh, if your import failed for any reason leaving this setting unchecked the importer will begin from where it left off.
fi: "Aloita alusta" käynnistää tuontitoiminnon alkutilassa mikäli tuontitoiminto epäonnistui jostakin syystä. Jos jätät tämän valitsematta, tuontitoiminto jatkaa siitä mihin se lopetti.

en: "Throttle time" is the amount of time required between posts from a single author. The higher the throttle time, the longer a user will need to wait between posting to the forum.
fi: "Odotusaika" on aika, joka on odotettava ennen uuden viestin lähettämistä. Mitä suurempi odotusaika sitä pidempää pitää kirjoittajan odottaa uuden viestin lähettämistä.

en: %1$s
    
    Someone requested a change to the email address on your account.
    
    Please click the following link to confirm this change:
    %2$s
    
    If you did not request this, you can safely ignore and delete this notification.
    
    This email was sent to: %3$s
    
    Regards,
    The %4$s Team
    %5$s
fi: %1$s
    
    Joku pyysi muutosta tilisi sähköpostiosoitteeseen
    
    Napsauta seuraavaa linkkiä vahvistaaksesi muutoksen:
    %2$s
    
    Jos et pyytänyt tätä, voit ohittaa ja poistaa tämän ilmoituksen turvallisesti.
    
    Tämä sähköposti lähetettiin: %3$s
    
    Terveisin,
    %4$s Tiimi
    %5$s

en: %1$s is currently editing this topic.
fi: %1$s muokkaa parhaillaan aihetta.

en: %1$s replied to the topic %2$s in the forum %3$s
fi: %1$s vastasi aiheeseen %2$s alueella %3$s

en: %1$s reported this %2$s as not spam
fi: %1$s on merkinnyt tämän kirjoituksen %2$s ei-roskapostiksi

en: %1$s reported this %2$s as spam
fi: %1$s ilmoitti tämän %2$s roskapostiksi

en: %1$s started the topic %2$s in the forum %3$s
fi: %1$s aloitti aiheen %2$s alueella %3$s

en: %1$s wrote:
    
    %2$s
    
    Post Link: %3$s
    
    -----------
    
    You are receiving this email because you subscribed to a forum topic.
    
    Login and visit the topic to unsubscribe from these emails.
fi: %1$s kirjoitti:
    
    %2$s
    
    Linkki: %3$s
    
    -----------
    
    Saat tämän sähköpostin, koska olet tilannut ilmoitukset foorumin aiheesta.
    
    Jos haluat poistaa ilmoitukset käytöstä, kirjaudu sisään ja käy aihesivulla.

en: %1$s wrote:
    
    %2$s
    
    Topic Link: %3$s
    
    -----------
    
    You are receiving this email because you subscribed to a forum.
    
    Login and visit the topic to unsubscribe from these emails.
fi: %1$s kirjoitti:
    
    %2$s
    
    Aihelinkki: %3$s
    
    -----------
    
    Sait tämän sähköpostin koska olet liittynyt foorumille
    
    Kirjaudu sisään aiheeseen peruuttaaksesi näiden sähköpostien tilauksen.

en: %s Forum | %s Forums
fi[0]: %s Foorumi
fi[1]: %s Foorumia

en: %s Reply | %s Replies
fi[0]: %s Vastaus
fi[1]: %s Vastausta

en: %s Topic | %s Topics
fi[0]: %s Aihe
fi[1]: %s Aihetta

en: %s Topic Tag | %s Topic Tags
fi[0]: %s Aiheen avainsana
fi[1]: %s Aiheen avainsanat

en: %s User | %s Users
fi[0]: %s Käyttäjä
fi[1]: %s Käyttää

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s day | %s days
fi[0]: %s päivä
fi[1]: %s päivää

en: %s hour | %s hours
fi[0]: %s tunti
fi[1]: %s tuntia

en: %s minute | %s minutes
fi[0]: %s minuutti
fi[1]: %s minuuttia

en: %s month | %s months
fi[0]: %s kuukausi
fi[1]: %s kuukautta

en: %s page
fi: %s sivu

en: %s reply | %s replies
fi[0]: %s vastaus
fi[1]: %s vastaukset

en: %s reply not updated, somebody is editing it. | %s replies not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s vastaus ei päivitetty, joku on muokkaamassa sitä.
fi[1]: %s vastausta ei päivitetty, joku on muokkaamassa sitä.

en: %s reply updated. | %s replies updated.
fi[0]: %s vastaus päivitetty.
fi[1]: %s vastausta päivitetty.

en: %s reported this reply as not spam
fi: %s ilmoitti tämän vastauksen olevan ei roskapostia

en: %s reported this reply as spam
fi: %s ilmoitti tämän vastauksen rospapostiksi

en: %s reported this topic as not spam
fi: %s ilmoitti tämän aiheen olevan ei roskapostia

en: %s reported this topic as spam
fi: %s ilmoitti aiheen roskapostiksi

en: %s second | %s seconds
fi[0]: %s sekunti
fi[1]: %s sekuntia

en: %s topic | %s topics
fi[0]: %s aihe
fi[1]: %s aiheet

en: %s topic not updated, somebody is editing it. | %s topics not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s aihe ei päivitetty, joku on muokkaamassa sitä.
fi[1]: %s aihetta ei päivitetty, joku on muokkaamassa sitä.

en: %s topic updated. | %s topics updated.
fi[0]: %s aihe päivitetty.
fi[1]: %s aihetta päivitetty.

en: %s voice | %s voices
fi[0]: %s ääni
fi[1]: %s ääntä

en: %s week | %s weeks
fi[0]: %s viikko
fi[1]: %s viikkoa

en: %s year | %s years
fi[0]: %s vuosi
fi[1]: %s vuotta

en: %s's Engagements
fi: %s liitokset

en: %s's Favorites
fi: %s suosikit

en: %s's Profile
fi: %s profiili

en: %s's Replies
fi: %s Vastaukset

en: %s's Replies Created
fi: %s luomat vastaukset

en: %s's Subscriptions
fi: Käyttäjän %s seurannat

en: %s's Topics
fi: %s Aiheet

en: %s's Topics Started
fi: %s aloittamat aiheet

en: &larr; Back to Tags
fi: &larr; Takaisin avainssanoihin

en: &mdash; No forum &mdash;
fi: &mdash; Ei foorumia &mdash;

en: &mdash; No parent &mdash;
fi: &mdash; Ei isäntää &mdash;

en: &mdash; No reply &mdash;
fi: &mdash; Ei vastausta &mdash;

en: &mdash; No role for these forums &mdash;
fi: &mdash; Ei roolia näille foorumeille &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
fi: &mdash; Tällä sivulla ei ole roolia &mdash;

en: (+%s hidden) | (+%s hidden)
fi[0]: (+%s piilotettu)
fi[1]: (+%s piilotettua)

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

en: (Mismatch)
fi: (Yhteensopimattomuus)

en: (bbPress) Forum Search Form
fi: (bbPress) Foorumin hakukenttä

en: (bbPress) Forums List
fi: (bbPress) Lista foorumeista

en: (bbPress) Login Widget
fi: (bbPress) Kirjautumis Vehje

en: (bbPress) Recent Replies
fi: (bbPress) Viimeaikaiset vastaukset

en: (bbPress) Recent Topics
fi: (bbPress) Viimeisimmät aiheet

en: (bbPress) Statistics
fi: (bbPress) Statistiikkaa

en: (bbPress) Topic Views List
fi: (bbPress) Lista aiheen näkymistä

en: (to front)
fi: (alkuun)

en: 1 reply not updated, somebody is editing it.
fi: 1 vastaus ei päivitetty, joku on muokkaamassa sitä.

en: 1 topic not updated, somebody is editing it.
fi: 1 aihe ei päivitetty, joku on muokkaamassa sitä.

en: <a href="https://bbpress.org/forums/" target="_blank">bbPress Support Forums</a>
fi: <a href="https://bbpress.org/forums/" target="_blank">bbPress tukifoorumit</a>

en: <a href="https://codex.bbpress.org" target="_blank">bbPress Documentation</a>
fi: <a href="https://codex.bbpress.org" target="_blank">bbPress dokumentaatio</a>

en: <strong>Approve</strong> will change the status from pending to publish.
fi: <strong>Hyväksy</strong> muuttaa tilan odottavasta julkaistuksi.

en: <strong>Close</strong> will mark the selected forum as &#8217;closed&#8217; and disable the ability to post new topics and replies in it.
fi: <strong>Sulje</strong> merkitsee valitun foorumin &#8217;suljetuksi&#8217; ja estää uusien vastauksien kirjoittamisen aiheeseen.

en: <strong>Close</strong> will mark the selected topic as &#8217;closed&#8217; and disable the ability to post new replies to it.
fi: <strong>Sulje</strong> merkitsee valitun aiheen &#8217;suljetuksi&#8217; ja estää uusien vastauksien postaamisen siihen.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that forum. You can also reach that screen by clicking on the forum title.
fi: <strong>Muokkaa</strong> vie sinut tämän foorumin muokkausruudulle. Pääset siihen myös klikkaamalla foorumin otsikkoa.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that reply. You can also reach that screen by clicking on the reply title.
fi: <strong>Muokkaa</strong> vie sinut vastauksen editointiruutuun. Pääset tähän ruutuun myös klikkaamalla vastauksen otsikkoa.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that topic. You can also reach that screen by clicking on the topic title.
fi: <strong>Muokkaa</strong> avaa muokkausnäkymän kyseiselle aiheelle. Pääset samaan näkymään klikkaamalla aiheen otsikkoa.

en: <strong>Error</strong>: A reply ID is required.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastaustunnus vaaditaan.

en: <strong>Error</strong>: A topic ID is required.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihetunnus vaaditaan.

en: <strong>Error</strong>: An error occurred while updating your email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>:  Sähköpostiosoitteen päivityksessä ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: Are you sure you wanted to do that?
fi: <strong>VIRHE</strong>: Oletko varma että haluat tehdä tämän?

en: <strong>Error</strong>: Destination topic ID not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Kohdeaiheen ID-tunnusta ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: Duplicate reply detected; it looks as though you&#8217;ve already said that.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Duplikaatti vastaus löytyi; näyttää siltä, että sanoit jo tämän.

en: <strong>Error</strong>: Duplicate topic detected; it looks as though you&#8217;ve already said that.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheen duplikaatti havaittu. Näyttää siltä että sanoit sen jo.

en: <strong>Error</strong>: Empty role.
fi: <strong>Virhe</strong>: Tyhjä rooli.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID cannot be a negative number.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumin ID ei voi olla negatiivinen numero.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID is invalid.
fi: <strong>Virhe</strong>: Foorumin tunnus on virheellinen.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID is missing.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumin tunniste puuttuu.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID must be a number.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumin ID:n tulee olla numero.

en: <strong>Error</strong>: Forum ID not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Forumin ID:tä ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: Forum does not exist.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumia ei ole olemassa.

en: <strong>Error</strong>: Invalid author name.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Virheellinen kirjoittajan nimi.

en: <strong>Error</strong>: Invalid email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: <strong>Error</strong>: Invalid role.
fi: <strong>Virhe</strong>: Virheellinen rooli.

en: <strong>Error</strong>: No topic was found. Which topic are you marking/unmarking as favorite?
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihetta ei löytynyt. Minkä aiheen merkitset suosikiksi tai poistat suosikeista?

en: <strong>Error</strong>: Not found. What are you subscribing/unsubscribing to?
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ei löytynyt. Mitä olet joko tilaamassa tai poistamassa tilauksesta?

en: <strong>Error</strong>: Reply ID not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastauksen tunniste puuttuu.

en: <strong>Error</strong>: Reply To is invalid.
fi: <strong>Virhe</strong>: Vastaus ei kelpaa.

en: <strong>Error</strong>: Slow down; you move too fast.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Hiljennä hiukan; liikut liian liukkaasti.

en: <strong>Error</strong>: That email address is already in use.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tuo sähköpostiosoite on jo käytössä.

en: <strong>Error</strong>: That is not a valid email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tuo ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found while deleting the tag: %s
fi: <strong>ERROR</strong>: Seuraava(t) ongelma(t) löydettiin poistettaessa avainsanaa: %s

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found while getting the tag: %s
fi: <strong>ERROR</strong>: Seuraava(t) ongelma(t) löydettiin haettaessa avainsanaa: %s

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found while merging the tags: %s
fi: <strong>ERROR</strong>: Seuraava(t) ongelma(t) löydettiin yhdistettäessä avainsanoja: %s

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found while updating the tag: %s
fi: <strong>ERROR</strong>: Seuraava(t) ongelma(t) löydettiin päivitettäessä avainsanaa: %s

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found with your forum:
fi: <strong>VIRHE</strong>: Seuraava(t) ongelma(t) on löydetty foorumiltasi:

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found with your reply:
fi: <strong>VIRHE</strong>: Seuraava(t) ongelma(t) on löydetty vastauksestasi:

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) have been found with your topic:
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheestasi on löydetty seuraava(t) ongelma(t):

en: <strong>Error</strong>: The following problem(s) occurred: %s
fi: <strong>VIRHE</strong>: Seuraava(t) ongelma(t) ilmeni(vät): %s

en: <strong>Error</strong>: The forum was not created.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumia ei luotu.

en: <strong>Error</strong>: The forum you want to edit was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumia, jota halusit muokata ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The reply was not created.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastausta ei luotu.

en: <strong>Error</strong>: The reply you want to edit was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Muokkauspyynnön kohteena olevaa vastausta ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The reply you want to move was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Siirrettävää vastausta ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The reply you want to split from was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastaus jonka haluat jakaa ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The tags which are being merged can not be the same.
fi: <strong>ERROR</strong>: Yhdistettävät avainsanat eivät voi olla samoja.

en: <strong>Error</strong>: The topic was not created.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihetta ei ole luotu.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to edit was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Keskustelua jota pyrit muokkaamaan ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to merge to was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Keskustelua johon halusit liittyä ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to merge was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Keskustelua jonka halusit yhdistää ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to move from was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Siirrettävää aihetta ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to move to was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihetta jonka haluat siirtää ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to split to was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihetta jonka haluat pilkkoa ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: The topic you want to split was not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihetta jonka haluat pilkkoa ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem adding the tags to the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma avainsanojen lisäämisessä aiheeseen.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem approving the reply.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastauksen hyväksymisessä ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem approving the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheen hyväksymisessä ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem closing the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma keskustelun sulkemisen kanssa.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem converting the reply into the topic. Please try again.
fi: <strong>ERROR</strong>: Ongelma käännettäessä vastausta aihealueeseen. Yritä uudestaan.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem deleting the reply.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastauksesi poistamisessa ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem deleting the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma keskustelun poistamisessa.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem favoriting that topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämän aiheen suosikiksi merkitsemisessä ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem marking the reply as spam.
fi: <strong>VIRHE</strong>:Roskapostimerkinnän tekemisessä ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem marking the topic as spam.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma keskustelun roskapostiksi merkitsemisen kanssa.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem opening the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma keskustelun avaamisen kanssa.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem removing that topic from favorites.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämän aiheen poistamisessa suosikeista ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem sticking the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma keskustelun liimauksen kanssa.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem subscribing.
fi: <strong>VIRHE</strong>Tämän foorumin tilaamisessa ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem trashing the reply.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastauksen roskakoriin siirtämisessä ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem trashing the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma keskustelun roskakoriin heittämisen kanssa.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unapproving the reply.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastauksen hyväksymisen peruuttamisessa ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unapproving the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheen hyväksymisisen peruuttamisessa ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unmarking the reply as spam.
fi: <strong>VIRHE</strong>:Roskapostimerkinnän poistamisessa ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unmarking the topic as spam.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma keskustelun roskapostimerkinnän poistamisen kanssa.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unsticking the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma aiheen liimauksen poistossa.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem unsubscribing.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tilauksen poistossa ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem untrashing the reply.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastauksen palauttamisessa roskakorista ilmeni ongelma.

en: <strong>Error</strong>: There was a problem untrashing the topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Ongelma keskustelun palauttamisessa.

en: <strong>Error</strong>: This forum already exists.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumi on jo olemassa.

en: <strong>Error</strong>: This forum has been closed to new forums.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on suljettu uusiin foorumeihin.

en: <strong>Error</strong>: This forum has been closed to new replies.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on suljettu uusilta viesteiltä.

en: <strong>Error</strong>: This forum has been closed to new topics.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on suljettu uusilta aiheilta.

en: <strong>Error</strong>: This forum is a category. No forums can be created in this forum.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on kategoria. Uusia foorumeita ei voi luoda tämän foorumin alle.

en: <strong>Error</strong>: This forum is a category. No replies can be created in this forum.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on merkitty kategoriaksi. Siihen ei voi luoda vastauksia.

en: <strong>Error</strong>: This forum is a category. No topics can be created in it.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on kategoria. Tähän ei voi kirjoittaa viestejä.

en: <strong>Error</strong>: This forum is a category. No topics can be created in this forum.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on kategoria. Tähän foorumiin ei voi luoda aiheita.

en: <strong>Error</strong>: This forum is hidden and you do not have the capability to read or create new forums in it.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on piilotettu ja sinulla ei ole mahdollisuutta lukea sitä tai luoda uusia foorumeitä tänne.

en: <strong>Error</strong>: This forum is hidden and you do not have the capability to read or create new replies in it.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on piilotettu ja sinulla ei ole mahdollisuutta lukea sitä tai kirjoittaa uusia vastauksia siihen.

en: <strong>Error</strong>: This forum is hidden and you do not have the capability to read or create new topics in it.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on piilotettuja sinulla ei ole mahdollisuutta  lukea sitä tai aloittaa uusia aiheita siihen.

en: <strong>Error</strong>: This forum is private and you do not have the capability to read or create new forums in it.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on yksityinen ja sinulla ei ole mahdollisuutta lukea sitä tai luoda uusia foorumeitä sinne.

en: <strong>Error</strong>: This forum is private and you do not have the capability to read or create new replies in it.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on yksityinen ja sinulla ei ole mahdollisuutta lukea sitä tai kirjoittaa uusia vastauksia siihen.

en: <strong>Error</strong>: This forum is private and you do not have the capability to read or create new topics in it.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä foorumi on yksityinen ja sinulla ei ole mahdollisuutta  lukea sitä tai aloittaa uusia aiheita siihen.

en: <strong>Error</strong>: This reply could not be found or no longer exists.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tätä vastausta ei löytynyt tai sitä ei enää ole.

en: <strong>Error</strong>: This topic could not be found or no longer exists.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihetta ei löydy taikka aihe ei enää ole olemassa.

en: <strong>Error</strong>: Topic ID cannot be a negative number.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheen ID ei voi olla negatiivinen numero.

en: <strong>Error</strong>: Topic ID is missing.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheen tunniste puuttuu.

en: <strong>Error</strong>: Topic ID must be a number.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheen ID tulee olla numero.

en: <strong>Error</strong>: Topic ID not found.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheen ID-tunnistetta ei löytynyt.

en: <strong>Error</strong>: Topic does not exist.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihetta ei ole olemassa.

en: <strong>Error</strong>: Topic is closed.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihe on suljettu.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to create new forums.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta luoda uusia foorumeita.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to create new topics.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta luoda uusia aiheita.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to create new topics. The reply could not be converted into a topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta luoda uusia aiheita. Vastausta ei voitu muuttaa aiheeksi.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to delete the topic tags.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta poistaa aiheen avainsanoja.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to do that.
fi: <strong>VIRHE:</strong> Sinulla ei ole oikeutta tehdä tätä.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit favorites for that user.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta muokata tämän käyttäjän suosikkeja.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit subscriptions of that user.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta muokata tämän käyttäjän tilauksia.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit that forum.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä foorumia.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit that reply.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä vastausta.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit that topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole lupaa muokata tätä keskustelua.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit the destination topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta muokata kohdeaihetta.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit the source topic.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta muokata lähdeaihetta.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to edit the topic tags.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta muokata aiheen avainsanoja.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to mark notifications for that user.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta merkitä ilmoituksia kyseiselle käyttäjälle.

en: <strong>Error</strong>: You do not have permission to reply.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinulla ei ole oikeutta vastata.

en: <strong>Error</strong>: You need to choose a valid move option.
fi: <strong>Virhe</strong>: Sinun on valittava kelvollinen siirtovaihtoehto.

en: <strong>Error</strong>: You need to choose a valid split option.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinun täytyy valita oikea vaihtoehto pilkkomiselle.

en: <strong>Error</strong>: You need to enter a tag name.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sinun täytyy lisätä avainsanan nimi.

en: <strong>Error</strong>: Your forum cannot be created at this time.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumia ei voi luoda tällä hetkellä.

en: <strong>Error</strong>: Your forum cannot be edited at this time.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumia ei voi muokata tällä hetkellä.

en: <strong>Error</strong>: Your forum description cannot be empty.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumisi kuvaus ei voi olla tyhjä.

en: <strong>Error</strong>: Your forum must have a parent.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumillasi pitää olla isäntä.

en: <strong>Error</strong>: Your forum needs a title.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Foorumisi tarvitsee otsikon.

en: <strong>Error</strong>: Your reply cannot be created at this time.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastaustasi ei voida luoda juuri nyt.

en: <strong>Error</strong>: Your reply cannot be edited at this time.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastaustasi ei voida muokata juuri nyt.

en: <strong>Error</strong>: Your reply cannot be empty.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Vastauksesi ei saa olla tyhjä.

en: <strong>Error</strong>: Your title is too long.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Otsikkosi on liian pitkä.

en: <strong>Error</strong>: Your topic cannot be created at this time.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihettasi ei voida juuri nyt luoda.

en: <strong>Error</strong>: Your topic cannot be edited at this time.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aihettasi ei voi juuri nyt muokata.

en: <strong>Error</strong>: Your topic cannot be empty.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Aiheesi ei voi olla tyhjä.

en: <strong>Error</strong>: Your topic needs a title.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Keskustelusi tarvitsee otsikon.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your forum without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a forum thumbnail on the home page, a custom header, etc.
fi: <strong>Artikkelikuva</strong> - Tämä sallii sinun sisällyttää kuvan foorumiisi ilman että varsinaisesti lisäät sen. Tämä on yleensä hyödyksi vain jos teemasi käyttää artikkelikuva-ominaisuutta foorumisi kotisivulla, kustomoidussa otsikossa, jne.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your reply without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a reply thumbnail on the home page, a custom header, etc.
fi: <strong>Artikkelikuva</strong> - Tämä sallii sinun yhdistää kuvan vastaukseen ilman että lisäät sitä. Tämä on yleensä hyödyllinen vain jos teema käyttää artikkelikuvaa hyödyksi vastauksen esikatselukuvana etusivulla, kustomoitu otsikko, jne.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your topic without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a topic thumbnail on the home page, a custom header, etc.
fi: <strong>Artikkelikuva</strong> - Tämä sallii sinun yhdistää kuvan aiheeseen ilman että lisäät sitä. Tämä on yleensä hyödyllinen vain jos teema käyttää artikkelikuvaa hyödyksi aiheen esikatselukuvana etusivulla, kustomoitu otsikko, jne.

en: <strong>Forum Editor</strong> - Enter the text for your forum. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your forum text. You can insert media files by clicking the icons above the forum editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in HTML mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular forum editor.
fi: <strong>Foorumin päätoimittaja</strong> - Lisää teksti foorumillesi. Tähän on kaksi eri muokkaustilaa: Visuaalinen ja HTML. Valitse tila klikkaamalla oikeaa välilehteä. Visuaalinen tila antaa sinulle WYSIWYG editorin. Klikkaa viimeistä ikonia rivillä saadaksesi toisen rivin kontrollit. HTML tila antaa sinun syöttää raakaa HTML foorumin tekstin kanssa. Voit lisätä mediatiedostoja klikkaamalla ikoneita foorumi-editorin yläpuolelta ja seuraamalla ohjeita. Voit myös käyttää häiriötekijätöntä kirjoitusruutua klikkaamalla Täysiruutu ikonia visuaalisessa tilassa (toiseksi viimeinen ikoni ylimmällä rivillä) tai klikkaamalla Täysiruutu ikonia HTML tilassa (viimeinen ikoni rivillä). Kun olet Täysiruutu tilassa saat napit näkyviin viemällä hiiren sivun yläosaan. Poistu Täysiruutu tilasta tavalliseen foorumi-editoriin.

en: <strong>Forum</strong> dropdown determines the parent forum that the reply belongs to. Select the forum, or leave the default (Use Forum of Topic) to post the reply in forum of the topic.
fi: <strong>Foorumi</strong> pudotusvalikko määrittää foorumin isännän mihin vastaus kuuluu. Valitse foorumi tai jätä oletusarvo (käytä aiheen foorumia) lähettääksesi vastauksen aiheeseen.

en: <strong>Forum</strong> dropdown determines the parent forum that the topic belongs to. Select the forum or category from the dropdown, or leave the default "No forum" to post the topic without an assigned forum.
fi: <strong>Foorumi</strong>-alasvetovalikko määrää isäntäfoorumin, johon aihe kuuluu. Valitse foorumi tai kategoria alasvetovalikosta, tai jos haluat julkaista aiheen ilman määritettyä foorumia, käytä oletuksena olevaa "Ei foorumia" valintaa.

en: <strong>Order</strong> allows you to order your forums numerically.
fi: <strong>Järjestä</strong> antaa sinun järjestää foorumit numeerisesti.

en: <strong>Parent</strong> dropdown determines the parent forum. Select the forum or category from the dropdown, or leave the default "No parent" to create the forum at the root of your forums.
fi: <strong>Isäntä</strong>-alasvetovalikko määrittää foorumin isännän. Valitse haluamasi foorumi tai kategoria valikosta, tai jos haluat luoda foorumin juuritasolle, jätä oletusasetus "Ei isäntää".

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your forum in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a forum or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a forum to be published in the future or backdate a forum.
fi: <strong>Julkaise</strong> - Voit määrätä julkaisemisen ehdot Julkaisulaatikosta. Tilalle, näkyvyydelle ja julkaisulle (välitön), klikkaa Muokkaa linkkiä nähdäksesi useampia asetuksia. Näkyvyys sisältää valinnat foorumin salasanalla suojaamiseen tai pitämiseen sen blogisi yläosassa koko ajan (liimattu). Julkaise (välittömästi) antaa sinun asettaa tulevan taikka menneen ajan joten voit ajastaa foorumin julkaistavaksi tulevaisuudessa taikka menneisyydessä.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your reply in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a reply or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a reply to be published in the future or backdate a reply.
fi: <strong>Julkaise</strong> - Voit määrätä vastaksesi julkaisemisen määritteet Julkaisulaatikossa. Koskien tilaa, näkyvyyttä ja julkaise (heti), klikkaa muokkaa linkkiä nähdäksesi useampia asetuksia. Näkyvyys sisältää valinnat foorumin salasanalla suojaamiseen tai pitämiseen sen blogin yläosassa koko ajan (liimattu). Julkaise (heti) antaa sinun asettaa ajan koska foorumi julkaistaan.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your topic in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a topic or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a topic to be published in the future or backdate a topic.
fi: <strong>Julkaise</strong> - Voit määrittää julkaisemisen ehdot aiheellesi Julkaisulaatikossa. Tilalle, Näkyvyydelle ja Julkaisemiselle (välittömästi), klikkaa Muokkaa linkkiä näyttääksesi enemmän asetuksia. Näkyvyys sisältää aiheen salasana-suojauksen tai voit määrittää sen pysymään päällimäisenä blogissasi aina (liima). Julkaise (välittömästi) antaa sinun määrittää ajan tulevaisuudesta tai menneisyydestä, jolloin voit ajoittaa aiheen julkaisun tulevaisuudessa tai vanhaksi merkityn aiheen.

en: <strong>Reply Editor</strong> - Enter the text for your reply. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your reply text. You can insert media files by clicking the icons above the reply editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in HTML mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular reply editor.
fi: <strong>Reply Editor</strong> - Syötä vastauksen teksti. Tähän on kaksi eri moodia: Visuaalinen tai HTML. Valitse moodi klikkaamalla sen omaa välilehteä. Visuaalinen moodissa on WYSIWYG editori. Klikkaa viimeistä kuvaketta rivillä saadaksesi esiin toisen rivin kontrolleja. HTML moodi antaa sinun syöttää raakaa HTML koodia vastauksen tekstin kanssa. Voit liittää mediatiedostoja klikkaamalla kuvakkeita vastauseditorin yläpuolella. Voit mennä häiriöttömään kirjoitusruutuun klikkaamalla Täysiruutu nappia Visuaalisessa moodissa (toiseksi viimeinen kuvake ylimällä rivillä) tai Täysiruutu nappia HTML moodissa (viimeinen nappia rivillä). Kun olet täysiruutu tilassa saat napit näkyviin viemällä hiiren ruudun yläosaan. Poistu Täysiruutu tilasta takaisin normaaliin vastauseditoriin.

en: <strong>Reply To</strong> determines the threading of the reply.
fi: <strong>Vastaa</strong> määrittää vastauksen ketjuttamisen.

en: <strong>Spam</strong> removes your reply from this list and places it in the spam queue, from which you can permanently delete it.
fi: <strong>Roskaposti</strong> poistaa viestisi listalta ja siirtää sen roskaposti jonoon, josta voit sen poistaa lopullisesti.

en: <strong>Spam</strong> removes your topic from this list and places it in the spam queue, from which you can permanently delete it.
fi: <strong>Roskaposti</strong> poistaa aiheesi tältä listalta siirtää sen roskaposti jonoon, josta se pysyvästi poistetaan.

en: <strong>Status</strong> allows you to close a forum to new topics and forums.
fi: <strong>Tila</strong> sallii uusien aiheiden ja foorumien sulkemisen foorumin sisällä.

en: <strong>Stick <em>(to front)</em></strong> will keep the selected topic &#8217;pinned&#8217; to the top of ALL forums and be visable in any forums topics list.
fi: <strong>Kiinnitä <em>(alkuun)</em></strong> pitää valitun aiheen kiinnitettynä KAIKKIEN foorumien alkuun ja näyttää sen kaikissa foorumin aihelistoissa.

en: <strong>Stick</strong> will keep the selected topic &#8217;pinned&#8217; to the top the parent forum topic list.
fi: <strong>Kiinnitä</strong> pitää valitun aiheen kiinnitettynä ylätason foorumiaihelistan alussa.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your forum. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
fi: <strong>Otsikko</strong> - Syötä otsikko foorumillesi. Otsikon syöttämisen jälkeen näet kestolinkin alapuolella, josta voit muokata foorumia.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your reply. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
fi: <strong>Otsikko</strong> - Syötä otsikko vastauksellesi. Syötettyäsi vastauksen näet pysyvän linkin, jota voit muokata.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your topic. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
fi: <strong>Title</strong> - Syötä aiheelle otsikko. Kun olet syöttänyt aiheen näet pysyvän linkin alapuolella, voit muokata tätä linkkiä.

en: <strong>Topic Editor</strong> - Enter the text for your topic. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your topic text. You can insert media files by clicking the icons above the topic editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in HTML mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular topic editor.
fi: <strong>Aiheen päätoimittaja</strong> - Lisää teksti aiheellesi. Tähän on kaksi eri muokkaustilaa: Visuaalinen ja HTML. Valitse tila klikkaamalla oikeaa välilehteä. Visuaalinen tila antaa sinulle WYSIWYG editorin. Klikkaa viimeistä ikonia rivillä saadaksesi toiselle riville kontrollit. HTML tila antaa sinun syöttää raakaa HTML-koodia aiheen tekstin kanssa. Voit lisätä mediatiedostoja klikkaamalla ikoneita aihe-editorin yläpuolelta ja seuraamalla annettuja ohjeita. Voit myös käyttää häiriötekijätöntä kirjoitusruutua klikkaamalla Täysiruutu ikonia visuaalisessa tilassa (toiseksi viimeinen ikoni ylimmällä rivillä) tai klikkaamalla Täysiruutu ikonia HTML tilassa (viimeinen ikoni rivillä). Kun olet Täysiruutu tilassa saat napit näkyviin viemällä hiiren sivun yläosaan. Poistu Täysiruutu tilasta tavalliseen aihe-editoriin.

en: <strong>Topic Type</strong> dropdown indicates the sticky status of the topic. Selecting the super sticky option would stick the topic to the front of your forums, i.e. the topic index, sticky option would stick the topic to its respective forum. Selecting normal would not stick the topic anywhere.
fi: <strong>Aiheen tyyppi</strong> pudotusvalikko näyttää onko aiheella liimattu tilakoodi. Valitsemalla superliimattu valinnan aihe liimataan foorumisi yläosaan, esim. aihehakemistossa, liima valinta laittaa aiheen yläosaan vastaavassa foorumissa. Valitsemalla normaalin valinnan aihetta ei liimata mihinkään.

en: <strong>Topic</strong> determines the parent topic that the reply belongs to.
fi: <strong>Aihe</strong> määrittää isännän mihin vastaus kuuluu.

en: <strong>Trash</strong> removes your forum from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
fi: <strong>Poista</strong> poistaa foorumisi tältä listalta ja siirtää sen roskakoriin, josta voit poistaa sen lopullisesti.

en: <strong>Trash</strong> removes your reply from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
fi: <strong>Roskakori</strong> poistaa vastauksesi listalta ja siirtää sen roskakoriin, josta voit sen lopullisesti poistaa.

en: <strong>Trash</strong> removes your topic from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
fi: <strong>Poista</strong> poistaa aiheesi tältä listalta ja siirtää sen roskakoriin, josta voit poistaa sen lopullisesti.

en: <strong>Type</strong> indicates if the forum is a category or forum. Categories generally contain other forums.
fi: <strong>Tyyppi</strong> ilmaisee onko foorumi itse kategoria vai foorumi. Kategoriat yleensä sisältävät muita foorumeita.

en: <strong>View</strong> will either show you what your draft forum will look like if you publish it, or take you to your live site to view it. Which link depends on your forum&#8217;s status.
fi: <strong>Näytä</strong> joko näyttää miltä foorumin luonnos näyttää mikäli julkaiset sen, taikka siirtää sinut aktiiviselle sivustollesi katsomaan sitä. Se kumpi linkki on käytössä riippuu foorumisi tilasta.

en: <strong>View</strong> will take you to your live site to view the reply.
fi: <strong>Katso</strong> vie sinut aktiiviselle sivustollesi tarkastelemaan vastausta.

en: <strong>View</strong> will take you to your live site to view the topic.
fi: <strong>Katso</strong> vie sinut aktiiviselle sivustollesi tarkastelemaan aihetta.

en: <strong>Visibility</strong> lets you pick the scope of each forum and what users are allowed to access it.
fi: <strong>Näkyvyys</strong> antaa sinun valita jokaisen foorumin näkyvyystason ja ketkä käyttäjät pääsevät sinne.

en: A list of forums with an option to set the parent.
fi: Luettelo foorumeista, joihin on mahdollisuus asettaa isäntäfoorumi.

en: A list of recent topics, sorted by: newness, popularity, or recent replies.
fi: Luettelo viimeaikaisista aiheista, lajiteltu seuraavasti: uutuus, suosio tai viimeisimmät vastaukset.

en: A list of registered optional topic views.
fi: Lista rekisteröidyistä valinnaisista aihe näkymistä.

en: A list of the most recent replies.
fi: Lista viimeisimmistä vastauksista.

en: A simple login form with optional links to sign-up and lost password pages.
fi: Yksinkertainen kirjautuminen, jossa linkit rekisteröitymis ja salasanan palautus sivuille.

en: About
fi: Tietoa

en: About Yourself
fi: Tietoja itsestäsi

en: About the user
fi: Tietoja käyttäjästä

en: Account
fi: Tili

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Tag
fi: Lisää uusi avainsana

en: Add or remove tags
fi: Lisää tai poista avainsanoja

en: Add toolbar & buttons to textareas to help with HTML formatting
fi: Lisää työkalupalkki & painikkeet tekstikenttään HTML-muotoilun helpottamiseksi

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Akismet History
fi: Akismet historia

en: Akismet caught this post as spam
fi: Akismet on merkinnyt tämän kirjoituksen roskapostiksi

en: Akismet cleared this post as not spam
fi: Akismet on varmistanut, ettei tämä ole roskapostia

en: Akismet was unable to check this post (response: %s), will automatically retry again later.
fi: Akismet ei voinut tarkistaa tätä artikkelia (vastaus: %s), automaattinen uusi yritys myöhemmin.

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All Components
fi: Kaikki komponentit

en: All Forums
fi: Kaikki foorumit

en: All Meta Data
fi: Kaikki Metadata

en: All Posts
fi: Kaikki julkaisut

en: All Replies
fi: Kaikki vastaukset

en: All Tags
fi: Kaikki avainsanat

en: All Topic Tags
fi: Kaikki aiheen merkinnät

en: All Topics
fi: Kaikki aiheet

en: All Versions
fi: Kaikki versiot

en: All anonymous reply authors imported
fi: Kaikki anonyymit vastaukset tuotu

en: All anonymous topic authors imported
fi: Kaikki anonyymit aiheiden kirjoittajat tuotu

en: All closed topics imported
fi: Kaikki suljetut aiheet tuotu

en: All done!
fi: Kaikki valmista!

en: All favorites imported
fi: Kaikki suosikit tuotu

en: All forum parents imported
fi: Kaikki foorumeiden isännät tuotu

en: All forum subscriptions imported
fi: Kaikki foorumien tilaukset tuotu

en: All forums imported
fi: Kaikki foorumit tuotu

en: All passwords cleared
fi: Kaikki salasanat puhdistettu

en: All replies imported
fi: Kaikki vastaukset tuotu

en: All stickies imported
fi: Kaikki liimattavat aiheet tuotu

en: All super stickies imported
fi: Ei superliimattavat tuotu

en: All threaded replies imported
fi: Kaikki ketjutetut vastaukset tuotu

en: All topic subscriptions imported
fi: Kaikki aiheiden tilaukset tuotu

en: All topic tags imported
fi: Kaikki aiheiden avainsanat tuotu

en: All topics imported
fi: Kaikki aiheet tuotu

en: All users imported
fi: Kaikki käyttäjät tuotu

en: Allow Akismet to actively prevent forum spam.
fi: Salli Akismetin aktiivisesti estää foorumin roskaposti.

en: Allow BuddyPress Groups to have their own forums
fi: Salli BuddyPressin ryhmille omat foorumit

en: Allow Moderators and Keymasters to edit users
fi: Salli valvojien ja avainvastaavien muokata käyttäjiä

en: Allow flood protection by throttling users for %s seconds after posting
fi: Sallii tietotulvasuojauksen pysäyttämällä käyttäjiä %s sekunnin ajan lähettämisen jälkeen

en: Allow forum wide search
fi: Salli hakutoiminto koko foorumin sisällöstä

en: Allow forums to have dedicated moderators
fi: Salli foorumien omata nimetyt valvojat

en: Allow guest users without accounts to create topics and replies
fi: Salli uusien aiheiden ja vastineiden kirjoitus ilman tunnuksia

en: Allow topic and reply revision logging
fi: Salli aiheen ja ja vastausten versioiden tallennus

en: Allow topics to have tags
fi: Salli merkinnät aiheille

en: Allow tracking of topics each user engages in
fi: Salli seurata aiheita joihin jokainen käyttäjä osallistuu

en: Allow users to edit their content for %s minutes after posting
fi: Anna käyttäjien muokata sisältöä %s minuutin kuluttua lähettämisestä

en: Allow users to mark topics as favorites
fi: Sallii käyttäjien merkitä aihe suosikiksi

en: Allow users to subscribe to forums and topics
fi: Salli käyttäjien liittyä foorumien ja aiheiden tilauslistalle

en: Also see <a href="https://codex.bbpress.org/repair-forums/">bbPress: Repair Forums</a>.
fi: Katso myös <a href="https://codex.bbpress.org/repair-forums/">bbPress: Korjaa foorumit</a>.

en: Also see <a href="https://codex.bbpress.org/reset-forums/">bbPress: Reset Forums</a>.
fi: Katso myös <a href="https://codex.bbpress.org/reset-forums/">bbPress: Alusta foorumit</a>.

en: Also see the main article on the bbPress codex <a href="https://codex.bbpress.org/import-forums/">bbPress: Import Forums</a>.
fi: Katso myös bbPress-codex pääartikkeli <a href="https://codex.bbpress.org/import-forums/">bbPress: Tuo foorumit</a>.

en: And this is the very first reply.
fi: Ja tämä on ensimmäinen vastaus.

en: Anonymous
fi: Nimetön

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Any links to this tag will no longer function.
fi: Linkit tähän avainsanaan lakkaavat toimimasta.

en: Apply
fi: Käytä

[ctx: Approve Topic]
en: Approve
fi: Hyväksy

[ctx: Approve reply]
en: Approve
fi: Hyväksy

[ctx: Approve the topic]
en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approve this reply
fi: Hyväksy tämä vastaus

en: Approve this topic
fi: Hyväksy tämä aihe

en: Are you sure you meant to do that?
fi: Tarkoititko varmasti tehdä tämän?

en: Are you sure you want to delete that permanently?
fi: Oletko varma että haluat poistaa sen pysyvästi?

en: Are you sure you want to delete the "%s" tag? This is permanent and cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa hakusanan "%s"? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Are you sure you want to merge the "%s" tag into the tag you specified?
fi: Haluatko varmasti yhdistää avainsanan "%s" määrittämääsi avainsanaan?

en: As bbPress improves, occasionally database upgrades are required but some forums are too large to upgrade automatically. Use the tools below to manually run upgrade routines.
fi: Kun bbPress tulee paremmaksi, toisinaan vaaditaan tietokannan päivitykset, mutta jotkut foorumit ovat liian suuria automaattiseen päivitykseen. Käytä alla olevia työkaluja päivitysrutiinien suorittamiseen manuaalisesti.

en: Attachments
fi: Liitännäiset

en: Author
fi: Julkaisija

en: Author Information
fi: Laatijan tiedot

en: Auto-embed links
fi: Muotoile linkit automaattisesti

en: Auto-embed will embed the media content from a URL directly into the replies. For example: links to Flickr and YouTube.
fi: Automaattinen upottaminen sisällyttää median sisällön URLista suoraan vastauksiin. Esimerkiksi: linkit Flickr:stä tai YouTubesta.

en: Automatically give registered visitors the %s forum role
fi: Anna rekisteröityneille käyttäjille automaattisesti %s rooli

en: Available Actions
fi: Mahdolliset toiminnot

en: Backup your database before proceeding.
fi: Varmuuskopioi tietokantasi ennen jatkamista.

en: Better handling of styles and scripts in the template stack.
fi: Tyylien ja scriptien parempi hallittavuus pohjavalikoimassa.

en: Biographical Info
fi: Elämäkertatiedot

en: Blog Role
fi: Blogin rooli

en: BuddyPress Group Forums: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/installing-group-and-sitewide-forums/">Installing Group and Sitewide Forums</a> and <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/guides/migrating-from-old-forums-to-bbpress-2/">Migrating from old forums to bbPress 2.2+</a>.
fi: BuddyPress Ryhmäfoorumit: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/installing-group-and-sitewide-forums/">Ryhmä- ja koko sivustonlaajuisen foorumin asentaminen</a> ja <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/guides/migrating-from-old-forums-to-bbpress-2/">Siirtyminen vanhoista foorumeista bbPress 2.2+: een</a>.

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Calculating closed topics (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Lasketaan suljettuja aiheita (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Calculating forum hierarchy (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Lasketaan foorumihierarkiaa (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Calculating threaded replies parents (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Lasketaan ketjutettujen vastausten isäntiä (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Calculating topic stickies (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Lasketaan liimattavia aiheita (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Calculating topic super stickies (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Lasketaan superliimattuja aiheita (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel password change
fi: Peruuta salasanan muutos

en: Category base
fi: Kategoria kanta

en: Change
fi: Vaihda

en: Change forum role to&hellip;
fi: Vaihda rooli foorumilla&hellip;

en: Changing the slug affects its permalink. Any links to the old slug will stop working.
fi: Vaihtamalla osoitetta, sivun pysyvä osoite muuttuu. Linkit vanhaan osoitteeseen eivät toimi tämän toiminnon jälkeen.

en: Changing this will not move existing forums.
fi: Tämän muutos ei siirrä olemassa olevia foorumeita.

en: Cheatin&#8217; huh?
fi: Huijaatko?

en: Check your e-mail for the confirmation link.
fi: Tarkista sähköpostiosoitteesi varmistuslinkkiä varten.

en: Check your e-mail for your new password.
fi: Tarkista sähköpostiosoitteesi uuden salasanan tilausta varten.

en: Choose from the most used tags
fi: Valitse useimmiten käytetyistä avainsanoista

[ctx: Close a Forum]
en: Close
fi: Sulje

[ctx: Close a Topic]
en: Close
fi: Sulje

[ctx: Close the forum]
en: Closed
fi: Sulje

[ctx: Close the topic]
en: Close
fi: Sulje

[ctx: Close the topic]
en: Closed
fi: Suljettu

en: Close this forum
fi: Sulje tämä foorumi

en: Close this topic
fi: Sulje tämä aihe

en: Complete!
fi: Valmis!

en: Complete! %d closed topic repaired. | Complete! %d closed topics repaired.
fi[0]: Valmis! %d suljettu aihe korjattu.
fi[1]: Valmis! %d suljettuja aiheita korjattu.

en: Complete! %d engagement upgraded. | Complete! %d engagements upgraded.
fi[0]: Valmis %d liitos päivitetty.
fi[1]: Valmis %d liitosta päivitetty.

en: Complete! %d favorite deleted. | Complete! %d favorites deleted.
fi[0]: Valmis! %d suosikki tuhottu.
fi[1]: Valmis! %d suosikkia tuhottu.

en: Complete! %d favorite upgraded. | Complete! %d favorites upgraded.
fi[0]: Valmis! %d suosikki päivitetty.
fi[1]: Valmis! %d suosikkia päivitetty.

en: Complete! %d forum subscription deleted. | Complete! %d forum subscriptions deleted.
fi[0]: Valmis! %d foorumin tilaus poistettu.
fi[1]: Valmis! %d foorumin tilausta poistettu.

en: Complete! %d forum subscription upgraded. | Complete! %d forum subscriptions upgraded.
fi[0]: Valmis! %d foorumin tilaus päivitetty.
fi[1]: Valmis! %d foorumin tilausta päivitetty.

en: Complete! %d topic subscription deleted. | Complete! %d topic subscriptions deleted.
fi[0]: Valmis! %d aiheen tilaus poistettu.
fi[1]: Valmis! %d aiheen tilausta poistettu.

en: Complete! %d topic subscription upgraded. | Complete! %d topic subscriptions upgraded.
fi[0]: Valmis! %d aiheen tilaus päivitetty.
fi[1]: Valmis! %d aiheen tilausta päivitetty.

en: Complete! %s groups updated; %s forums updated; %s forum statuses synced.
fi: Valmis! %s ryhmää päivitetty; %s foorumia päivitetty; %s foorumien statuksia synkronoitu.

en: Complete! %s users updated.
fi: Valmis! %s käyttäjää päivitetty.

en: Components
fi: Komponentit

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
fi: Ehdolliset kyselymerkinnät eivät toimi ennenkuin kysely ajetaan. Ennen sitä ne palauttavat aina epätoden.

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Contact Info
fi: Yhteystiedot

en: Content
fi: Sisältö

en: Continue
fi: Jatka

en: Continuing Import...
fi: Jatketaan tietojen tuontia...

en: Contributing Developers
fi: Avustavat kehittäjät

en: Contributors to bbPress 2.6
fi: BbPress 2.6: n osallistujat

en: Convert Users
fi: Muunna käyttäjät

en: Converters
fi: Muuntimet

en: Converting anonymous reply authors (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan anonyymejä vastausten kirjoittajia (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Converting anonymous topic authors (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan anonyymejä aiheen kirjoittajia (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Converting favorites (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan suosikkeja (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Converting forum subscriptions (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan foorumien tilauksia (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Converting forums (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan foorumeita (%1$s - %2$s kaikkiaan  %3$s)

en: Converting replies (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan vastauksia (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Converting topic subscriptions (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan aiheiden tilauksia (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Converting topic tags (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan aiheiden avainsanoja (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Converting topics (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan aiheita (%1$s - %2$s kaikkiaan %3$s)

en: Converting users (%1$s through %2$s of %3$s)
fi: Muunnetaan käyttäjiä (%1$s - %2$s kaikista %3$s)

en: Copies engagements from user meta to topic meta.
fi: Kopioi liitokset käyttäjä metatiedoista aiheen metatietoihin.

en: Copies favorites from user meta to topic meta.
fi: Kopioi suosikit käyttäjä-meta osiosta aihe-meta osioon.

en: Copies forum subscriptions from user meta to forum meta.
fi: Kopioin foorumien tilaukset käyttäjän user-meta tiedoista foorumin forum-meta tietoihin.

en: Copies topic subscriptions from user meta to topic meta.
fi: Kopioi aiheiden tilaukset käyttäjän metatiedoista aiheen metatietoihin.

en: Copy favoriters to the new topic
fi: Kopioi suosikit uuteen aiheeseen

en: Copy subscribers to the new topic
fi: Kopioi seuraajat uuteen aiheeseen

en: Copy topic tags to the new topic
fi: Kopioi aiheavainsanat uuteen keskusteluun

en: Core Developer
fi: Ytimen kehittäjä

en: Counting the number of pending, spammed, and trashed replies in each forum&hellip; %s
fi: Lasketaan odottavien, roskaviesteiksi merkittyjen ja roskakoriin siirrettyjen vastausten määrä kaikissa foorumeissa&hellip; %s

en: Counting the number of pending, spammed, and trashed replies in each topic&hellip; %s
fi: Lasketaan odottavat, roskaviesteiksi merkityt ja roskakoriin siirrettyjen vastausten määrä kaikissa aiheissa&hellip; %s

en: Counting the number of replies in each forum&hellip; %s
fi: Lasketaan vastausten määrä jokaisella foorumilla&hellip; %s

en: Counting the number of replies in each topic&hellip; %s
fi: Lasketaan eri aiheiden vastausten lukumääriä&hellip; %s

en: Counting the number of topics each user has created&hellip; %s
fi: Lasketaan aiheiden määrä jotka kukin käyttäjä on luonut&hellip; %s

en: Counting the number of topics in each forum&hellip; %s
fi: Lasketaan aiheiden määrä jokaisella foorumilla&hellip; %s

en: Counting the number of topics in each topic-tag&hellip; %s
fi: Lasketaan aiheiden määrä jokaisessa kohteessa aihe-avainsana&hellip; %s

en: Counting the number of topics to which each user has replied&hellip; %s
fi: Lasketaan aiheiden määrä joissa kukin käyttäjä on kirjoittanut vastauksia&hellip; %s

en: Counting the number of voices in each topic&hellip; %s
fi: Lasketaan kirjoittajien kokonaismäärä aiheissa&hellip; %s

en: Create New Forum
fi: Luo uusi foorumi

en: Create New Forum in &ldquo;%s&rdquo;
fi: Luo uusi foorumi &ldquo;%s&rdquo;

en: Create New Reply
fi: Luo uusi vastaus

en: Create New Topic
fi: Luo uusi aihe

en: Create New Topic in &ldquo;%s&rdquo;
fi: Luo uusi aihe alueelle &ldquo;%s&rdquo;

en: Create a discussion forum to allow members of this group to communicate in a structured, bulletin-board style fashion.
fi: Luo keskustelufoorumi, jossa tämän ryhmän jäsenet voivat keskustella perinteisen keskustelupalstan tapaan.

en: Create an Account
fi: Luo uusi tili

en: Created
fi: Luotu

en: Creator
fi: Tekijä

en: Credits
fi: Tunnustukset

en: Current Package
fi: Nykyiset paketit

en: Custom field deleted.
fi: Lisäkenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi: Lisäkenttä päivitetty.

en: Custom slugs for single forums, topics, replies, tags, views, edit, and search.
fi: Muokatut polkutunnukset yksittäisille foorumeille, aiheille, vastauksille, avainsanoille, näkymille ja hauille.

en: Customize your Forums root. Partner with a WordPress Page and use Shortcodes for more flexibility.
fi: Muokkaa foorumin juurta. Yhdistä WordPress-sivuun ja käytä lyhytkoodeja, jos haluat lisää joustavuutta.

en: Customize your user profile slugs.
fi: Muokkaa profiilisi polkutunnusta.

en: Customizing This Display
fi: Kustomoidaan tätä näyttöä

en: Database Connection Failed.
fi: Tietokantayhteys epäonnistui.

en: Database Name
fi: Tietokannan nimi

en: Database Password
fi: Tietokannan salasana

en: Database Port
fi: Tietokannan portti

en: Database Server
fi: Tietokanta palvelin

en: Database Settings
fi: Tietokannan asetukset

en: Database User
fi: Tietokannan käyttäjä

en: Database connection failed.
fi: Tietokantaan yhdistäminen epäonnistui.

[ctx: Default reply to dropdown text]
en: None
fi: Ei mitään

en: Delay Time
fi: Viive

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete default WordPress user passwords (%1$s through %2$s)
fi: Poista käyttäjien WordPress oletussalasanat (%1$s - %2$s)

en: Delete imported users?
fi: Poistetaanko tuodut käyttäjät?

en: Delete this item permanently
fi: Poista tämä kohde lopullisesti

en: Deleting Imported User Meta&hellip; %s
fi: Poistetaan tuodut käyttäjän user-meta&hellip; %s

en: Deleting Imported Users&hellip; %s
fi: Poistetaan tuodut käyttäjät&hellip; %s

en: Deleting Settings&hellip; Success!
fi: Poistettaan asetuksia&hellip; Onninstui!

en: Deleting Topic Tags&hellip; %s
fi: Poistetaan aiheen t&hellip; %s

en: Deleting a tag cannot be undone.
fi: Avainsanan poistamista ei voi peruuttaa.

en: Deleting bbPress Specific User Meta&hellip; %s
fi: Poistetaan bbPress käyttäjän erityinen user-meta&hellip; %s

en: Deleting previously converted data (%1$s through %2$s)
fi: Poistetaan aiemmin muunnettua dataa (%1$s - %2$s)

en: Depending on your MySQL configuration you can tweak the "Rows Limit" and "Delay Time" that may help to improve the overall time it takes to perform a complete forum import.
fi: Riippuen MySQL-kokoonpanostasi voit säätää "Rows Limit" ja "Delay Time" arvoja, jotka voivat auttaa parantamaan foorumin tuonnin kokonaisaikaa.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Destination
fi: Kohde

en: Discussion
fi: Keskustelu

[ctx: Dismiss pending user email address change]
en: Cancel
fi: Peruuta

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Do you really want to do this?
fi: Oletko varma tästä?

en: Doing step %s...
fi: Tehdään vaihe %s...

en: Dropping Conversion Table&hellip; %s
fi: Poistetaan muunnostaulu&hellip; %s

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s's Profile
fi: Muokkaa käyttäjän %s profiilia

en: Edit Forum
fi: Muokkaa vastausta

en: Edit Reply
fi: Muokkaa vastausta

en: Edit Tag
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Edit Topic
fi: Muokkaa aihetta

en: Edit Your Profile
fi: Muokkaa profiiliasi

en: Edit slug
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Editable forum roles no longer exist.
fi: Muokattavia rooleja ei ole enää saatavilla.

en: Editing
fi: Muokkaus

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Embed media (YouTube, Twitter, Flickr, etc...) directly into topics and replies
fi: Sisällytä mediaa (YouTube, Twitter, Flickr, jne...) suoraan aiheiden ja vastausten sisään

en: Empty Spam
fi: Poista roskaposti

en: Empty Topic Tag | Empty Topic Tags
fi[0]: Ei aiheen avainsanaa
fi[1]: Ei aiheen avainsanoja

en: Empty Topic Tags
fi: Ei aiheen avainsanoja

en: Enable threaded (nested) replies %s levels deep
fi: Salli viestiketjut (sisennetyt vastaukset) %s kerroksessa

en: Engagements
fi: Liitokset

en: Error in spamming reply.
fi: Virhe merkittäessä vastausta roskapostiksi.

en: Error in spamming topic.
fi: Virhe merkittäessä aihetta roskapostiksi.

en: Error in unspamming reply.
fi: Virhe poistettaessa vastauksen roskapostimerkintää.

en: Error in unspamming topic.
fi: Virhe poistettaessa aiheen roskapostimerkintää.

en: Existing tag:
fi: Olemassaolevat avainsanat:

en: Failed!
fi: Epäonnistui!

en: Favorite
fi: Tykkää

en: Favorite Forum Topics
fi: Suositut aiheet foorumissa

en: Favorite Topics
fi: Suosikki aihe

en: Favorite failed.
fi: Suosikki epäonnistui.

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Favorites are a way for users to save and later return to topics they favor. This is enabled by default.
fi: Suosikeilla käyttäjät voivat tallentaa ja palata aiheisiin, jotka heillä on suosikeissa. Tämä on päällä oletusarvona.

en: Favorites are no longer active.
fi: Tykkäykset eivät ole enää aktiivisia.

en: Feature Developer
fi: Ominaisuuksien kehittäjä

en: Feature Virtuoso
fi: Ominaisuusvirtuoosi

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filter by Component
fi: Suodata komponentin mukaan

en: Filter by Version
fi: Suodata version mukaan

en: Filter forums list
fi: Suodata foorumien listaa

en: Filter replies list
fi: Suodate vastausten listaa

en: Filter topics list
fi: Suodata aiheiden listaa

en: Finished
fi: Päättynyt

en: First Name
fi: Etunimi

en: Flooding
fi: Tietotulviminen

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: Forum | Forums
fi[0]: Foorumi
fi[1]: Foorumit

en: Forum "%1$s" successfully closed.
fi: Foorumi  "%1$s" on suljettu onnistuneesti.

en: Forum "%1$s" successfully opened.
fi: Foorumi "%1$s" on avattu onnistuneesti.

en: Forum Activity
fi: Toiminta foorumilla

en: Forum Attributes
fi: Foorumin ominaisuudet

en: Forum Edit: %s
fi: Muokkaa foorumia: %s

en: Forum Features
fi: Foorumin ominaisuudet

en: Forum Image
fi: Foorumin kuva

en: Forum Index
fi: Foorumin hakemisto

en: Forum Integration for Akismet
fi: Foorumin integrointi lisäosaan Akismet

en: Forum Integration for BuddyPress
fi: Foorumin integrointi BuddyPress:iin

en: Forum Moderators
fi: Foorumin valvojat

en: Forum Moderators:
fi: Foorumin valvojat:

en: Forum Name (Maximum Length: %d):
fi: Foorumin nimi (Maksimipituus: %d):

en: Forum Order
fi: Foorumin järjestys

en: Forum Parent
fi: Foorumin isäntä

en: Forum Prefix
fi: Foorumin etuliite

en: Forum Replies
fi: Foorumien vastaukset

en: Forum Replies Created
fi: Kirjoitetut vastaukset

en: Forum Role
fi: Foorumin rooli

en: Forum Role: %s
fi: Foorumin rooli: %s

en: Forum Root
fi: Foorumin juuri

en: Forum Root Slug
fi: Foorumin juuripolku

en: Forum Settings
fi: Foorumin asetukset

en: Forum Single Slugs
fi: Foorumin yksittäiset polkutunnukset

en: Forum Statistics
fi: Foorumin statistiikkaa

en: Forum Subscriptions
fi: Foorumien tilaukset

en: Forum Theme Packages
fi: Foorumin teemapaketit

en: Forum Tools
fi: Foorumin työkalut

en: Forum Topics
fi: Foorumin aiheet

en: Forum Topics Started
fi: Aloitetut foorumiaiheet

en: Forum Type:
fi: Foorumin tyyppi:

en: Forum User Roles
fi: Foorumin käyttäjien roolit

en: Forum User Settings
fi: Foorumin käyttäjäasetukset

en: Forum User Slugs
fi: Foorumin käyttäjien polkutunnukset

[ctx: Forum accepts new topics]
en: Forum
fi: Foorumi

en: Forum created.
fi: Foorumi luotu.

en: Forum draft updated.
fi: Foorumin luonnos päivitetty.

en: Forum features that can be toggled on and off
fi: Foorumin ominaisuudet, joita voi kytkeä päälle taikka pois

[ctx: Forum is a category]
en: Category
fi: Kategoria

en: Forum published privately.
fi: Foorumi julkaistu yksityisesti.

en: Forum published.
fi: Foorumi julkaistu.

en: Forum restored to revision from %s
fi: Foorumi palautettu versioon ajalta %s

en: Forum reverted to draft.
fi: Foorumi palautettu luonnokseksi.

en: Forum root should show
fi: Foorumin juuren pitäisi näkyä

en: Forum saved.
fi: Foorumi tallennettu.

en: Forum scheduled for: %s.
fi: Foorumi ajastettu ajalle: %s.

en: Forum scheduled.
fi: Foorumi ajastettu.

en: Forum settings for Akismet
fi: Foorumin asetukset Akismetille

en: Forum settings for BuddyPress
fi: Foorumin asetukset BuddyPress:issä

en: Forum slug
fi: Foorumin polkutunnus

en: Forum submitted.
fi: Foorumi lähetetty.

en: Forum updated.
fi: Foorumi päivitetty.

en: Forum:
fi: Foorumi:

en: Forum: %s
fi: Foorumi: %s

en: Forums
fi: Foorumit

en: Forums Settings
fi: Foorumin asetukset

en: Forums base
fi: Foorumin kanta

en: Forums list
fi: Foorumien lista

en: Forums list navigation
fi: Foorumien listausnavigaatio

en: Founding Developer
fi: Perustaja / Kehittäjä

en: General
fi: Yleinen

en: General Discussion
fi: Yleinen keskustelu

en: Generate Password
fi: Luo salasana

en: Go Back
fi: Mene takaisin

en: Go to Forum Settings
fi: Siirry foorumin asetuksiin

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
fi: Anna käyttäjälle ylläpitäjän etuoikeudet tähän verkkoon.

en: Group Forum
fi: Ryhmän foorumi

en: Group Forum Settings
fi: Ryhmäfoorumin asetukset

en: Group Forum:
fi: Ryhmäfoorumi:

en: Group Forums
fi: Ryhmä foorumit

en: Guest
fi: Vieras

en: Halt the conversion if an error occurs
fi: Pysäytä muunnos virheen tapahtuessa

en: Hello World!
fi: Heippa Maailma!

en: Helper Data
fi: Apudata

en: Here are the statistics and popular topics of our forums.
fi: Tässä ovat foorumiemme tilastot ja suositut aiheet.

en: Hidden Replies
fi: Piilotetut vastaukset

en: Hidden Reply | Hidden Replies
fi[0]: Piilotettu vastaus
fi[1]: Piilotettua vastausta

en: Hidden Topic | Hidden Topics
fi[0]: Piilotettu aihe
fi[1]: Piilotettua aihetta

en: Hidden Topics
fi: Piilotetut aiheet

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide For Now
fi: Piilota nyt

en: Hide password
fi: Piilota salasana

en: High
fi: Korkea

en: Home
fi: Etusivu

en: Hovering over a row in the forums list will display action links that allow you to manage your forum. You can perform the following actions:
fi: Näet hallintalinkit kun viet hiiren foorumilistan yksittäisen rivin päälle. Voit suorittaa seuraavia toimintoja:

en: Hovering over a row in the replies list will display action links that allow you to manage your reply. You can perform the following actions:
fi: Näet hallintalinkit kun viet hiiren vastauslistan rivin päälle. Voit suorittaa seuraavia toimintoja:

en: Hovering over a row in the topics list will display action links that allow you to manage your topic. You can perform the following actions:
fi: Viemällä hiiren aihelistan rivin päälle näet toimintolinkit joiden avulla pääset hallitsemaan aihettasi. Voit suorittaa seuraavia toimintoja:

en: How many topics and replies to show per RSS page
fi: RSS-sivulla näytettävien aiheiden ja vastausten määrä

en: How many topics and replies to show per page
fi: Sivulla näytettävien aiheiden ja vastausten määrä

en: How your forum content is displayed within your existing theme.
fi: Näyttää miltä foorumin sisältö näyttää käytössä olevassa teemassa.

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: If checked, setting to "0 minutes" allows editing forever.
fi: Jos valittuna, asetus "0 minuuttia" mahdollistaa editoinnin iänkaikkisesti.

en: If you choose an existing topic, replies will be ordered by the time and date they were created.
fi: Jos valitset olemassa olevan aiheen, vastaukset järjestetään niiden luomisajan ja -päivämäärän mukaan.

en: If you use the existing topic option, replies within both topics will be merged chronologically. The order of the merged replies is based on the time and date they were posted.
fi: Jos käytät olemassa olevaa aihetta, molempiin aiheisiin tulleet vastaukset yhdistetään aikajärjestyksessä. Yhdistettyjen vastausten järjestys perustuu niiden alkuperäiseen julkaisuaikaan.

en: If your browser doesn&#8217;t start loading the next page automatically, click this link:
fi: Jos selaimesi ei ala lataamaan sivua automaattisesti, klikkaa tätä linkkiä:

en: Import Finished
fi: Tuonti päättynyt

en: Import Finished.
fi: Tuonti valmis.

en: Import Forums
fi: Tuo foorumit

en: Import Halted (Error.)
fi: Tietojen tuonti pysähtynyt (virhe)

en: Import Monitor
fi: Tuonnin monitorointi

en: Import Stopped (by User.)
fi: Tietojen tuonti keskeytetty (käyttäjän toimesta)

en: Import user accounts from previous forums
fi: Tuodaan käyttäjätilit vanhoilta foorumeilta

en: Importer Helper Data
fi: Tuontityökalun apudata

en: Importer Options
fi: Tuontityökalun vaihtoehdot

en: In all forums
fi: Kaikilla keskustelupalstoilla

en: In reply to:
fi: Vastauksena viestiin:

en: In the Database Settings you have a number of options:
fi: Tietokannan asetuksissa on valittavissa useita vaihtoehtoja:

en: In the Options you have a number of options:
fi: Asetuksissa on valittavissa useita vaihtoehtoja:

en: In the event of a slug collision with WordPress or BuddyPress, a warning will appear next to the problem slug(s).
fi: Jos tulee osoitteiden törmäys WordPressissä tai BuddyPressissä, varoitus ilmestyy osoitteen viereen.

en: Inactive
fi: Ei-aktiivinen

en: Information about the database for your previous forums so they can be converted.
fi: Tietoja aiempien foorumien tietokannasta jotta ne voidaan muuntaa.

en: Insert into forum
fi: Lisää foorumiin

en: Insert into reply
fi: Lisää vastaukseen

en: Insert into topic
fi: Lisää aiheeseen

en: Integration Testing
fi: Integrointitestaus

en: Keep a log of this edit:
fi: Pidä lokia tästä muutoksesta:

en: Keep me signed in
fi: Pidä minut sisäänkirjautuneena

en: Keep this high to prevent too-many-connection issues.
fi: Pidä tämä korkeana estääksesi liian monta yhteyttä virheitä.

en: Keep this low if you experience out-of-memory issues.
fi: Pidä tämä alhaisena, jos tulee muisti loppu virheitä.

en: Language
fi: Kieli

en: Last Activity: %s
fi: Viimeisin toiminta: %s

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Post
fi: Viimeisin julkasu

en: Last updated %s
fi: Päivitetty %s

en: Lead Developer
fi: Johtava kehittäjä

en: Learn More
fi: Opi lisää

en: Leave
fi: Poistu

en: Leave the slug empty to have one automatically generated.
fi: Osoite luodaan automaattisesti jos jätät kentän tyhjäksi.

en: Log In
fi: Kirjaudu

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Lost Password
fi: Kadonnut salasana

en: Lost Password URI:
fi: Kadonneen salasanan osoite:

en: Low
fi: Matala

en: Mail (will not be published) (required):
fi: Sähköposti (ei julkaista) (pakollinen):

en: Main Settings
fi: Pääasetukset

[ctx: Make forum hidden]
en: Hidden
fi: Salainen

[ctx: Make forum private]
en: Private
fi: Yksityinen

[ctx: Make forum public]
en: Public
fi: Julkinen

[ctx: Make topic sticky]
en: Sticky
fi: Liimaa

[ctx: Make topic super sticky]
en: Super Sticky
fi: Superliimattu

en: Manage Subscriptions
fi: Hallitse tilauksia

en: Manage Tag: "%s"
fi: Hallitse merkintää: "%s"

[ctx: Mark reply as pending]
en: Pending
fi: Merkitse odottavaksi

en: Mark the reply as not spam
fi: Merkkaa viesti ei roskapostiksi

en: Mark the topic as not spam
fi: Poista roskaviestimerkintä

en: Mark this reply as spam
fi: Merkitset tämä vastine roskaksi

en: Mark this topic as spam
fi: Merkitse tämä aihe roskapostiksi

en: Maximum replies to show:
fi: Maksimimäärä näytettäviä vastauksia:

en: Maximum topics to show:
fi: Maksimimäärä näytettäviä aihealueita:

en: Medium
fi: Keskiarvo

en: Member
fi: Jäsen

en: Menus
fi: Valikot

en: Merge
fi: Yhdistä

en: Merge topic "%s"
fi: Yhdistä aiheeseen "%s"

en: Merge topic favoriters
fi: Yhdistä aiheiden suosikit

en: Merge topic subscribers
fi: Yhdistä aiheiden seuraajat

en: Merge topic tags
fi: Yhdistä aiheiden avainsanat

en: Merge with this topic:
fi: Yhdistä tähän aiheeseen:

en: Merging tags together cannot be undone.
fi: Avainsanojen yhdistämistä ei voi peruuttaa.

en: Moderators
fi: Valvojat

en: Moderators:
fi: Valvojat:

en: Most popular topics
fi: Suosituimmat aiheet

en: Most used topic tags
fi: Useimmiten käytetyt avainssanat

en: Move
fi: Siirrä

en: Move Method
fi: Siirtotapa

en: Move reply "%s"
fi: Siirrä vastaus "%s"

en: Move this item to the Trash
fi: Siirrä tämä kohde roskakoriin

en: Move this reply
fi: Siirrä tämä viesti

en: Moved: %s
fi: Siirretty: %s

en: Name
fi: Nimi

en: Name (required):
fi: Nimi (pakollinen):

en: Name of the database with your old forum data
fi: Nimi tietokannalle koskien vanhaa foorumia koskevaa dataa

en: Name:
fi: Nimi:

en: Network Role
fi: Verkkorooli

en: Network administrators can reconfigure which forum belongs to this group.
fi: Verkon ylläpitäjät voivat uudelleen määrittää mitkä foorumit kuuluvat tähän ryhmään.

en: New Forum
fi: Uusi foorumi

en: New Reply
fi: Uusi vastaus

en: New Tag Name
fi: Uuden n nimi

en: New Topic
fi: Uusi aihe

en: New forum reply
fi: Uusi foorumivastaus

en: New forum topic
fi: Uusi foorumiaihe

en: New topic in %s titled:
fi: Uusi aihe kohteessa %s otsikoitu:

en: New user registration is currently not allowed.
fi: Uusien jäsenten rekisteröitymistä ei tällä hetkellä sallita.

en: Newest Topics
fi: Uusimmat aiheet

en: Next Forums
fi: Seuraavat foorumit

en: Next in %s seconds...
fi: Seuraava %s sekunnissa...

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: No Replies
fi: Ei vastauksia

en: No Topics
fi: Ei aiheita

en: No anonymous reply authors to import
fi: Ei anonyymejä vastauksia tuotavaksi

en: No anonymous topic authors to import
fi: Ei anonyymejä aiheiden kirjoittajia tuotavaksi

en: No closed topics to import
fi: Ei suljettuja aiheita tuotavaksi

en: No closed topics to repair.
fi: Ei suljettuja aiheita korjattavaksi.

en: No engagements to upgrade.
fi: Ei liitoksia päivitettäväksi.

en: No favorites to import
fi: Ei suosikkeja tuotavaksi

en: No favorites to remove.
fi: Ei suosikkeja poistettavaksi.

en: No favorites to upgrade.
fi: Ei suosikkeja päivitettäväksi.

en: No forum
fi: Ei foorumia

en: No forum parents to import
fi: Ei foorumeiden isäntiä muunnettavaksi

en: No forum subscriptions to import
fi: Ei foorumien tilauksia tuotavaksi

en: No forum subscriptions to remove.
fi: Ei foorumien tilauksia poistettavaksi.

en: No forum subscriptions to upgrade.
fi: Ei foorumien tilauksia päivitettäväksi.

en: No forums available
fi: Ei löytynyt foorumeita

en: No forums found
fi: Foorumeita ei löytynyt

en: No forums found in Trash
fi: Foorumeita ei löytynyt roskakorista

en: No forums to import
fi: Ei foorumeita tuotavaksi

en: No passwords to clear
fi: Ei salasanoja puhdistettavaksi

en: No recorded history. Akismet has not checked this post.
fi: Ei tallennettua historiaa. Akismet ei ole tarkastanut tätä viestiä.

en: No repair tools match this criteria.
fi: Mikään korjaustyökalu ei vastaa tätä kriteeriä.

en: No replies found
fi: Vastauksia ei löytynyt

en: No replies found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt vastauksia

en: No replies to import
fi: Ei vastauksia tuotavavaksi

en: No replies to this topic.
fi: Ei vastauksia tähän aiheeseen.

en: No reply positions to recalculate.
fi: Ei vastaisten paikkoja uudelleen laskettavaksi.

en: No response
fi: Ei vastausta

en: No stickies to import
fi: Ei liimattavia aiheita tuotavaksi

en: No super stickies to import
fi: Ei superliimattavia tuotavaksi

en: No template packages available.
fi: Pohjapaketteja ei saatavilla.

en: No threaded replies to import
fi: Ei ketjutettuja vastauksia tuotavaksi

en: No topic
fi: Ei aihetta

en: No topic subscriptions to import
fi: Ei aiheiden tilauksia tuotavaksi

en: No topic subscriptions to remove.
fi: Ei aiheiden tilauksia poistettavaksi.

en: No topic subscriptions to upgrade.
fi: Ei aiheiden tilauksia päivitettäväksi.

en: No topic tags
fi: Ei aiheen avainssanoja

en: No topic tags found.
fi: Aiheen avainsanoja ei löytynyt.

en: No topic tags to import
fi: Ei aiheiden avainsanoja tuotavaksi

en: No topics available
fi: Ei löytynyt aiheita

en: No topics found
fi: Aiheita ei löytynyt

en: No topics found in Trash
fi: Aiheita ei löytynyt roskakorista

en: No topics to import
fi: Ei aiheita tuotavaksi

en: No users have engaged to this topic.
fi: Kukaan käyttäjä ei ole liittynyt tähän aiheeseen.

en: No users have favorited this topic.
fi: Kukaan käyttäjä ei ole suosinut tätä aihetta.

en: No users have subscribed to this forum.
fi: Yhtään käyttäjää ei ole tilannut tätä foorumia.

en: No users have subscribed to this topic.
fi: Kukaan käyttäjä ei ole tilannut tätä aihetta.

en: No users to import
fi: Ei käyttäjiä tuotavaksi

en: Nobody
fi: Ei kukaan

en: None available
fi: Ei saatavilla

en: Not Spam
fi: Ei roskapostia

en: Nothing to remove!
fi: Ei poistettavia kohteita!

en: Notify me of follow-up replies via email
fi: Ilmoita vastauksista sähköpostilla

en: Notify the author of follow-up replies via email
fi: Ilmoita julkaisijalle uusista viesteistä sähköpostitse

en: Now Editing &ldquo;%s&rdquo;
fi: Nyt muokataan &ldquo;%s&rdquo;

en: Now your users can subscribe to new topics in specific forums.
fi: Käyttäjäsi voivat nyt tilata uudet aiheet tietyistä foorumeista.

en: Oh, bother! No forums were found here.
fi: Voi harmi! Täältä ei löytynyt foorumeita.

en: Oh, bother! No replies were found here.
fi: Voi harmi! Täältä ei löytynyt vastauksia.

en: Oh, bother! No search results were found here.
fi: Voi harmi! Täältä ei löytynyt hakutuloksia.

en: Oh, bother! No topics were found here.
fi: Voi harmi! Täältä ei löytynyt aiheita.

[ctx: Open a Forum]
en: Open
fi: Avaa

[ctx: Open a Topic]
en: Open
fi: Avaa

[ctx: Open the forum]
en: Open
fi: Avaa

[ctx: Open the topic]
en: Open
fi: Avaa

en: Open this forum
fi: Avaa tämä foorumi

en: Open this topic
fi: Avaa tämä aihe

en: Optional reason for editing:
fi: Syy muokkaamiselle (vapaaehtoinen):

en: Options
fi: Asetukset

en: Order By:
fi: Järjestä:

en: Order:
fi: Järjestys:

en: Overhead
fi: Kuormitus

en: Overview
fi: Yleiskuva

en: Packages can be stacked to allow for intelligent fallbacks.
fi: Paketit voidaan pinota mahdollistaen älykkäät varareitit.

en: Pages
fi: Sivut

en: Parent Forum ID:
fi: Isäntäfoorumin tunniste:

en: Parent Forum:
fi: Isäntäfoorumi:

en: Parent Tag
fi: Avainsanan isäntä

en: Parent Tag:
fi: Avainsanan isäntä:

en: Parent Topic:
fi: Aiheen isäntä:

en: Parent:
fi: Isäntäi:

en: Password
fi: Salasana

en: Password for the above database user
fi: Salasana ylläolevalle tietokantakäyttäjälle

en: Passwords remain encrypted, and are converted as individual users log in.
fi: Salasanat pysyvät kryptattuina, ja ne muunnetaan vasta yksittäisten käyttäjien kirjautuessa sisään.

en: Pause
fi: Tauko

en: Pending %s
fi: Odottaa %s

[ctx: Pending Status]
en: Approve
fi: Hyväksy

[ctx: Pending Status]
en: Unapprove
fi: Poista hyväksyntä

en: Pending: %s
fi: Odottaa: %s

en: Per Page
fi: Sivua kohti

en: Please login to favorite.
fi: Kirjaudu sisään lisätäksesi tämä suosikiksi.

en: Please login to subscribe.
fi: Kirjaudu sisään tilataksesi.

en: Please see the additional help tabs for more information on each individual section.
fi: Katso lisäapuvälilehdet, jos haluat lisätietoja yksittäisistä osioista.

en: Polyglot support
fi: Tuki monikielisyydelle

en: Popular Tags
fi: Suositut avainsanat

en: Popular Topics
fi: Suositut aiheet

en: Possible %1$s conflict: %2$s
fi: Mahdollinen %1$s ristiriita: %2$s

en: Post Formatting
fi: Viestin muotoilu

en: Post status was changed to %s
fi: Kirjoituksen tila vaihdettiin seuraavaksi: %s

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Prefix all forum content with the Forum Root slug (Recommended)
fi: Käytä kaiken foorumisisällön edessä foorumin juuripolkua (suositeltavaa).

en: Preview forum
fi: Esikatsele foorumi

en: Preview topic
fi: Esikatsele aihe

en: Previously stopped at step %1$d of %2$d
fi: Aikaisemmin pysäytetty vaiheeseen %1$d / %2$d

en: Primary Forum
fi: Ensisijainen foorumi

en: Private
fi: Yksityinen

en: Private: %s
fi: Yksityinen: %s

en: Proceeding without this checked removes the meta-data necessary to delete these users later.
fi: Jatkaminen ilman tätä valintaa poistaa metatiedot, jotka tarvitaan näiden käyttäjien poistamiseen myöhemmin.

en: Profile
fi: Profiili

en: Project Emeriti
fi: Projektin tauolla oleva(t) vetäjät

en: Project Leaders
fi: Projektin vetäjät

en: Protected
fi: Suojattu

en: Publish Box
fi: Julkaisulaatikko

[ctx: Publish the reply]
en: Publish
fi: Julkaise

en: Purge all meta-data from a previous import
fi: Tyhjennä kaikki metadata edelliseltä tuonnilta

en: Ready
fi: Valmis

en: Ready to go.
fi: Valmiina menoksi.

en: Readying sync-table
fi: Valmistellaan synkronointitaulukkoa

en: Recalculate engagements in each topic for each user
fi: Korjaa liitokset kaikkien käyttäjien kaikissa aiheissa

en: Recalculate last activity in each topic and forum
fi: Korjaa viimeaikainen aktiviteetti jokaiselta aihealueelta ja foorumilta

en: Recalculate parent forum for each topic and reply
fi: Korjaa isäntäfoorumi kaikille aiheille ja vastauksille

en: Recalculate parent topic for each reply
fi: Korjaa isäntäaihe kaikille vastauksille

en: Recalculate position of each reply in each topic
fi: Korjaa jokaisen vastauksen sijainti kaikissa aiheissa

en: Recalculate private and hidden forums
fi: Lasketaan uudestaan yksityiset ja piilotetut foorumit

en: Recalculate sticky relationship of each topic
fi: Korjaa kaikkien aiheiden liimaussuhteet

en: Recalculating forum visibility&hellip; %s
fi: Lasketaan uudestaan foorumin näkyvyys&hellip; %s

en: Recalculating reply menu order&hellip; %s
fi: Korjataan vastausvalikon järjestys &hellip; %s

en: Recalculating the forum for each post&hellip; %s
fi: Lasketaan uudestaan foorumi jokaiselle julkaisulle&hellip; %s

en: Recalculating the topic for each post&hellip; %s
fi: Korjataan aihe jokaiselle postille&hellip; %s

en: Recent Replies
fi: Viimeisimmät vastaukset

en: Recent Topics
fi: Tuoreimmat aiheet

en: Recomputing latest post in every topic and forum&hellip; %s
fi: Lasketaan uudelleen viimeisimmät julkaisut jokaisessa aiheessa ja foorumissa&hellip; %s

en: Recount pending, spammed, and trashed replies in each forum
fi: Laske odottavat, roskapostiksi merkityt ja roskakoriin siirretyt vastaukset jokaisessa foorumissa

en: Recount pending, spammed, and trashed replies in each topic
fi: Laske odottavat, roskapostit ja poistetut viestit jokaisessa aiheessa

en: Recount replies for each user
fi: Laske vastaukset jokaiselta käyttäjältä

en: Recount replies in each forum
fi: Laske vastaukset kaikilla foorumeilla

en: Recount replies in each topic
fi: Laske vastaukset kaikissa aiheissa

en: Recount topics for each user
fi: Laske aiheet jokaiselta käyttäjältä

en: Recount topics in each forum
fi: Laske jokaisen foorumin aiheet

en: Recount topics in each topic-tag
fi: Laske aiheet kaikissa aihe-avainsanoissa

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Register URI:
fi: Rekisteröi osoite:

en: Registered Users
fi: Rekisteröityneet käyttäjät

en: Registered: %s
fi: Rekisteröity: %s

en: Registration complete. Please check your e-mail.
fi: Rekisteröinti valmis. Tarkista sähköpostisi.

en: Remap all users to default forum roles
fi: Aseta kaikille käyttäjille foorumin oletusroolit

en: Remapping forum role for each user on this site&hellip; %s
fi: Uudelleenkartoitetaan jokaisen käyttäjän foorumiroolia tällä sivustolla&hellip; %s

en: Remove favorites from user-meta
fi: Poista suosikit käyttäjä metadatasta

en: Remove favorites from usermeta&hellip; %s
fi: Poista suosikit käyttäjän user-meta tiedoista&hellip; %s

en: Remove forum image
fi: Poista foorumin kuva

en: Remove forum subscriptions from user-meta
fi: Poista foorumien tilaukset user-meta tiedoista

en: Remove forum subscriptions from usermeta&hellip; %s
fi: Poista foorumien tilaukset käyttäjän metadatasta&hellip; %s

en: Remove reply image
fi: Poista vastauksen kuva

en: Remove topic image
fi: Poista aiheen kuva

en: Remove topic subscriptions from user-meta
fi: Poista aiheiden tilaukset user-meta tiedoista

en: Remove topic subscriptions from usermeta&hellip; %s
fi: Poista aiheiden tilaukset käyttäjän metadatasta&hellip; %s

en: Remove unpublished forums from user subscriptions
fi: Poista roskiin heitetyt foorumit käyttäjän tilauksista

en: Remove unpublished topics from user favorites
fi: Poista roskaviesteiksi merkityt aiheet käyttäjän suosikeista

en: Remove unpublished topics from user subscriptions
fi: Poista roskaviesteiksi merkityt aiheet käyttäjän tilauksista

en: Removing Forum, Topic, and Reply Meta Data&hellip; %s
fi: Poistetaan foorumi, aihe ja vastaus metadata&hellip; %s

en: Removing Forums, Topics, and Replies&hellip; %s
fi: Poistettaan foorumit, aiheet, ja vastaukset&hellip; %s

en: Removing Revision Data&hellip; %s
fi: Poistetaan historiadata&hellip; %s

en: Removing Roles and Capabilities&hellip; Success!
fi: Poistetaan rooleja ja käyttöoikeuskykyjä&hellip; Onnistui!

en: Removing trashed forums from user subscriptions&hellip; %s
fi: Poistetaan hylättyjä foorumeita käyttäjien tilauksista&hellip; %s

en: Removing trashed topics from user subscriptions&hellip; %s
fi: Poistetaan käyttäjän tilauksista roskakoriin siirretyt aiheet&hellip; %s

en: Removing unpublished topics from user favorites&hellip; %s
fi: Poistetaan julkaisemattomat aiheet käyttäjän suosikeista&hellip; %s

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Repair Forums
fi: Korjaa foorumit

en: Repair closed topic statuses
fi: Korjaa suljettujen aiheiden tilat

en: Repairing closed topics&hellip; %s
fi: Poistetaan suljettuja aiheita&hellip; %s

en: Repairing the sticky topic to the parent forum relationships&hellip; %s
fi: Korjataan kiinnitettyä aihetta ylätason foorumin suhteisiin&hellip; %s

en: Repeat New Password
fi: Toista uusi salasana

en: Replied
fi: Vastattu

en: Replies
fi: Vastaukset

en: Replies Created
fi: Vastauksia kirjoitettu

en: Replies Created: %s
fi: Vastauksia: %s

en: Replies list
fi: Vastausten lista

en: Replies list navigation
fi: Vastausten listanavigaatio

en: Replies to both topics are merged chronologically, ordered by the time and date they were published. Topics may be updated to a 1 second difference to maintain chronological order based on the merge direction.
fi: Vastaukset molempiin aiheisiin yhdistetään aikajärjestyksessä, järjestäen ne niiden julkaisupäivän ja ajankohdan mukaan. Aiheet voidaan päivittää yhden sekunnin eroon aikajärjestyksen ylläpitämiseksi huomioiden yhdistämissuunnan.

en: Replies: %s
fi: Vastauksia: %s

en: Reply | Replies
fi[0]: Vastaus
fi[1]: Vastaukset

en: Reply "%1$s" successfully approved.
fi: Vastaus "%1$s" onnistuneesti hyväksytty.

en: Reply "%1$s" successfully marked as spam.
fi: Viesti "%1$s" onnistuneesti merkattu roskapostiksi.

en: Reply "%1$s" successfully unapproved.
fi: Vastaus "%1$s" onnistuneesti merkitty ei hyväksytyksi.

en: Reply "%1$s" successfully unmarked as spam.
fi: Viestin "%1$s" roskapostimerkintä poistettu onnistuneesti.

en: Reply #%1$s in %2$s
fi: Vastaus #%1$s kohteessa%2$s

en: Reply Attributes
fi: Viestin ominaisuudet

en: Reply Edit: %s
fi: Muokkaa vastausta: %s

en: Reply Image
fi: Vastaus kuva

en: Reply Status:
fi: Vastaus tila:

en: Reply Threading
fi: Vastaa viestiketjuna

en: Reply To
fi: Vastaa käyttäjälle

en: Reply To:
fi: Vastaa käyttäjälle:

en: Reply To: %s
fi: Vastaa aiheeseen: %s

en: Reply created.
fi: Vastaus luotu.

en: Reply draft updated.
fi: Vastauksen luonnos päivitetty.

en: Reply published privately.
fi: Vastaus julkaistu yksityisesti.

en: Reply published.
fi: Vastaus julkaistu.

en: Reply restored to revision from %s
fi: Vastaus palautettu revisioon ajalta %s

en: Reply reverted to draft.
fi: Vastaus palautettu luonnokseksi.

en: Reply saved.
fi: Vastaus tallennettu.

en: Reply scheduled for: %s.
fi: Vastaus ajastettu: %s.

en: Reply scheduled.
fi: Vastaus ajastettu.

en: Reply slug
fi: Vastauksen polkutunnus

en: Reply submitted.
fi: Vastaus lähetetty.

en: Reply updated.
fi: Vastaus päivitetty.

en: Reset Forums
fi: Resetoi foorumit

en: Reset My Password
fi: Palauta salasanani

en: Reset bbPress
fi: Palauta alkuperäiset asetuksen bbPressiin

en: Resetting&hellip;
fi: Alustetaan&hellip;

en: Restart the converter from the beginning
fi: Käynnistä muunnos alusta

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore this item from the Trash
fi: Palauta roskakorista

en: Resume
fi: Jatka

en: Revert your forums back to a brand new installation, as if bbPress were never installed. This process cannot be undone.
fi: Palauta foorumisi takaisin uuden asennuksen tilaan, niin kuin bbPress:iä ei olisi koskaan asennetu. Tätä toimenpidettä ei voi perua.

en: Revisions
fi: Päivitykset

en: Roles
fi: Roolit

en: Roles and capabilities have been swept through, cleaned up, and simplified.
fi: Käyttäjäroolit ja oikeudet on käyty läpi, siivottu ja yksinkertaistettu.

en: Rows Limit
fi: Rivien rajoitus

en: Run
fi: Aja

en: Run %s
fi: Suorita %s

en: Run this if closed topics appear incorrectly.
fi: Suorita tämä jos suljetut aiheet näkyvät väärin.

en: Run this if freshness appears incorrectly.
fi: Suorita tämä jos tuoreus näkyy väärin.

en: Run this if non-public forums are publicly visible.
fi: Suorita tämä, jos ei-julkiset foorumit ovat julkisesti näkyvissä.

en: Run this if non-public replies display incorrectly in forums.
fi: Suorita tämä jos ei-julkiset vastaukset näkyvät väärin foorumeilla.

en: Run this if non-public replies display incorrectly in topics.
fi: Suorita tämä jos ei-julkiset vastaukset näkyvät aiheissa väärin.

en: Run this if replies appear in the wrong order.
fi: Suorita tämä jos vastaukset ovat väärässä järjestyksessä.

en: Run this if replies appear in the wrong topics.
fi: Suorita tämä, jos vastaukset näkyvät väärissä aiheissa.

en: Run this if sticky topics appear incorrectly.
fi: Suorita tämä jos liimatut aiheet näkyvät väärin.

en: Run this if the number of replies in any forums are incorrect.
fi: Aja tämä jos vastausten määrä millä tahansa foorumilla on väärä.

en: Run this if the number of replies in any topics are incorrect.
fi: Suorita tämä jos vastausten määrä missä tahansa aiheessa on väärä.

en: Run this if the number of topics in any forums are incorrect.
fi: Aja tämä jos aiheiden määrä missä tahansa foorumissa on väärä.

en: Run this if the number of topics in any topic-tags are incorrect.
fi: Suorita tämä jos aiheiden määrä missä tahansa aiheiden avainsanat osiossa on väärä.

en: Run this if topics or replies appear in the wrong forums.
fi: Suorita tämä, jos aiheet tai vastaukset näkyvät väärillä foorumeilla.

en: Run this if users have issues accessing the forums.
fi: Suorita tämä jos käyttäjillä on ongelmia foorumeihin pääsyyn.

en: Run this if voices appear incorrectly.
fi: Suorita tämä, jos äänet näkyvät väärin.

en: Run this if you just upgraded BuddyPress Forums from Legacy.
fi: Suorita tämä, jos päivitit juuri BuddyPress Legacy foorumeita.

en: Run this to delete old data (after confirming successful favorites upgrade)
fi: Suorita tämä poistaaksesi vanhan datan (kun olet vahvistanut onnistuneen suosikkien päivityksen)

en: Run this to delete old data (after confirming successful forum subscriptions upgrade)
fi: Suorita tämä poistaaksesi vanhan datan (kun olet vahvistanut onnistuneen foorumitilauksen päivityksen)

en: Run this to delete old data (after confirming successful topic subscriptions upgrade)
fi: Suorita tämä poistaaksesi vanhan datan (kun olet vahvistanut onnistuneen aihetilauksen päivityksen)

en: Run this to get fresh reply counts for all users.
fi: Suorita tämä saadaksesi kaikille käyttäjille tuoreen lukumäärän vastauksista.

en: Run this to get fresh topic counts for all users.
fi: Suorita tämä saadaksesi kaikille käyttäjille tuoreen lukumäärän aiheista.

en: Run this to remove trashed or deleted forums from all user subscriptions.
fi: Aja tämä poistaaksesi roskiin laitetut taikka poistetut foorumit kaikista käyttäjien tilauksista.

en: Run this to remove trashed or deleted topics from all user favorites.
fi: Suorita tämä poistaaksesi roskakoriin laitetut taikka poistetut aiheet kaikista käyttäjien suosikeista.

en: Run this to remove trashed or deleted topics from all user subscriptions.
fi: Suorita tämä poistaaksesi roskakoriin laitetut taikka poistetut aiheet kaikista käyttäjien tilauksista.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Say it ain't so!
fi: Kerro ettei ole näin!

en: Saying no will not delete existing forum content.
fi: Ei poista nykyisiä foorumin sisältöä.

en: Screen Content
fi: Ruudun sisältö

en: Search
fi: Etsi

en: Search Forums
fi: Etsi foorumeilta

en: Search Forums...
fi: Etsi foorumeilta...

en: Search Replies
fi: Etsi vastauksia

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Search Results for '%s'
fi: Hakutulokset: "%s"

en: Search Tags
fi: Etsi avainsanoja

en: Search Tools
fi: Hakutyökalut

en: Search Tools:
fi: Hakutyökalut:

en: Search Topics
fi: Etsi aiheita

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Search replies:
fi: Etsi vastauksia:

en: Search topics:
fi: Etsi aiheita:

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Platform
fi: Valitse alusta

en: Select bulk action
fi: Valitse massatoiminto

en: Select the attributes that your forum should have:
fi: Valitse ominaisuudet jotka foorumillasi tulee olla:

en: Select the attributes that your reply should have:
fi: Valitse ominaisuudet jotka vastauksellasi pitäisi olla:

en: Select the attributes that your topic should have:
fi: Valitse ominaisuudet, jotka aiheella pitäisi olla:

en: Select the topic to merge this one into. The destination topic will remain the lead topic, and this one will change into a reply.
fi: Valitse keskustelu johon haluat tämän keskustelun liitettäväksi. Valitsemasi keskustelu tulee pysymään omana keskustelunaan ja tämä keskustelu muutetaan sille vastaukseksi.

en: Select what status to give the reply.
fi: Valitse mikä tila vastaukselle annetaan.

en: Select whether to open or close the topic.
fi: Valitse, haluatko avata vai sulkea aiheen.

en: Separate topic tags with commas
fi: Erottele aiheen t pilkulla

en: Separate user-names with commas
fi: Erota käyttäjänimet pilkuilla

en: Set forum image
fi: Aseta foorumin kuva

en: Set reply image
fi: Aseta vastauksen kuva

en: Set topic image
fi: Aseta aiheen kuva

en: Setting time limits and other user posting capabilities
fi: Aikarajat ja muut käyttäjän viestioikeudet

en: Settings
fi: Asetukset

en: Show more details
fi: Näytä lisätietoja

en: Show post date:
fi: Näytä viestin päivämäärä:

en: Show reply author:
fi: Näytä vastauksen luoja:

en: Show topic author:
fi: Näytä aiheen luoja:

en: Site Role
fi: Sivun rooli

en: Skipped.
fi: Ohitettu.

en: Skipping password clean-up
fi: Ohitetaan salasanojen puhdistus

en: Skipping sync-table clean-up
fi: Ohitetaan synkronointitaulukon puhdistus

en: Skipping user clean-up
fi: Ohitetaan käyttäjien puhdistus

en: Slug:
fi: Osoite:

en: Slugs
fi: Osoitteet

en: Some of these tools create substantial database overhead. Use caution when running more than 1 repair at a time.
fi: Jotkut näistä työkaluista saattavat kuormittaa tietokantaa merkittävästi. Huomioi tämä jos ajat enemmän kuin yhden korjauksen kerrallaan.

en: Some of these tools create substantial database overhead. Use caution when running more than 1 upgrade at a time.
fi: Jotkut näistä työkaluista saattavat kuormittaa tietokantaa merkittävästi. Huomioi tämä jos ajat enemmän kuin yhden korjauksen kerrallaan.

en: Some optional parameters to help tune the conversion process.
fi: Joitain valinnaisia muuttujia auttamaan keskusteluprosessin säätämistä.

en: Some statistics from your forum.
fi: Joitain tilastoja foorumiltasi.

en: Some themes may choose to ignore this setting entirely.
fi: Jotkut teemat voivat halutessaan sivuuttaa tämän asetuksen kokonaan.

en: Something went wrong. Refresh your browser and try again.
fi: Joku meni pieleen. Päivitä sivu ja yritä uudestaan.

en: Sorry, you are not allowed to spam this item.
fi: Valitettavasti et voi merkitä tätä roskapostiksi.

en: Sorry, you are not allowed to unspam this reply.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole lupaa poistaa roskapostimerkintää tästä vastauksesta.

en: Sorry, you are not allowed to unspam this topic.
fi: Valitettavasti et voi poistaa roskapostimerkintää tästä aiheesta.

en: Spam
fi: Roskaa

[ctx: Spam the reply]
en: Spam
fi: Roskapostia

[ctx: Spam the topic]
en: Spam
fi: Roskaposti

en: Spammed: %s
fi: Merkitty roskapostiksi: %s

en: Split
fi: Jaa

en: Split Method
fi: Jakomenetelmä

en: Split the topic from this reply
fi: Pilko aihe tästä vastauksesta

en: Split topic "%s"
fi: Jaa aihe "%s"

en: Split: %s
fi: Erota: %s

en: Start
fi: Aloita

en: Start Over
fi: Aloita alusta

en: Started by: %1$s
fi: Aloittanut: %1s

en: Starting
fi: Aloittaa

en: Starting Import...
fi: Aloitetaan tietojen tuontia...

en: Status:
fi: Tila:

en: Stay
fi: Jää

en: Stick
fi: Liimaa

en: Stick this topic to front
fi: Liimaa aihe etusivulle

en: Stick this topic to its forum
fi: Liimaa aihe tämän foorumin etusivulle

en: Stop on Error
fi: Pysähdy virhetilanteessa

en: Stopped
fi: Lopetettu

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subscribe
fi: Seuraa

en: Subscribe to Forums
fi: Tilaa foorumit

en: Subscribed Forums
fi: Tilatut foorumit

en: Subscribed Topics
fi: Tilatut aiheet

en: Subscription failed.
fi: Tilaus epäonnistui.

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Subscriptions allow users to subscribe for notifications to topics that interest them. This is enabled by default.
fi: Tilaukset antavat käyttäjien tilata muistutuksia aiheista jotka heitä kiinnostavat. Tämä on oletusarvoisesti päällä.

en: Subscriptions are no longer active.
fi: Seuraaminen ei ole enää mahdollista.

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Super Moderators
fi: Supertason valvojat

en: Sync-table ready
fi: Synkronointitaulukko valmis

en: Table Prefix
fi: Taulun alkuliite

en: Tag base
fi: Avainsana kanta

en: Tagged:
fi: Merkitty:

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: The "Main Settings" section includes a number of options:
fi: Pääasetuksissa on valittavissa useita vaihtoehtoja:

en: The "Per Page" section allows you to control the number of topics and replies appear on each page.
fi: "Per sivu" asetukset antavat sinun kontrolloida kuinka monta aihetta ja vastausta näkyy jokaisella sivulla.

en: The "Slugs" section allows you to control the permalink structure for your forums.
fi: "Polkutunnus" osio antaa sinun kontrolloida osoiterakenteen muotoa foorumeillasi.

en: The "Theme Packages" section allows you to choose which theme package should be used.
fi: "Teemapaketit" osio antaa valita käytettävän teeman.

en: The "bbPress Default" package is installed by default.
fi: "BbPress Default" -paketti on asennettu oletuksena.

en: The Fancy Editor brings the luxury of the Visual editor and HTML editor from the traditional WordPress dashboard into your theme.
fi: Hienostunut Editori tuo Visuaalisen ja HTML editorin ylellisyyden perinteisestä WordPressin käyttöliittymästä teemaasi.

en: The bbPress Contributors
fi: Osallistujat bbPress:ille

en: The bbPress forum search form.
fi: Hakulomake bbPress foorumille.

en: The following data will be removed:
fi: Seuraavat tiedot poistetaan:

en: The forum &#8216;%s&#8217; is closed to new content.
fi: Foorumi &#8216;%s&#8217; on suljettu uudelta sisällöltä.

en: The forum &#8216;%s&#8217; is closed to new topics and replies.
fi: Alueelle &#8216;%s&#8217; ei voi kirjoittaa uusia aiheita eikä vastauksia olemassaoleviin aiheisiin.

en: The forum was not found.
fi: Foorumia ei löytynyt.

en: The previous forum software
fi: Edellinen foorumi ohjelmisto

en: The repair was completed successfully
fi: Korjaus päättyi onnistuneesti

en: The repair was not successful
fi: Korjaus ei onnistunut

en: The reply was not found.
fi: Vastausta ei löytynyt.

en: The request was unsuccessful. Please try again.
fi: Pyyntö epäonnistui. Yritä uudestaan.

en: The settings in this section refer to the database connection strings used by your old forum software. The best way to determine the exact settings you need is to copy them from your legacy forums configuration file or contact your web hosting provider.
fi: Tämän osan asetukset viittaavat vanhan foorumiohjelmiston käyttämiin tietokanan kirjautumisasetuksiin. Paras tapa määrittää ne tarkat asetukset joita tarvitset on kopioida ne vanhojen foorumien määritystiedostosta tai ottaa yhteyttä web-palveluntarjoajaan.

en: The title field and the big forum editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
fi: Otsikkokenttä ja iso foorumin muokkauslaatikko on lukittu paikalleen, mutta voit siirtää kaikkia muita laatikoita vetämällä ja pudottamalla, sekä voit pienentää että laajentaa niitä napsauttamalla jokaisen laatikon otsikkopalkkia. Käytä näyttöasetukset -välilehteä  piilottaaksesi muita laatikoita (lyhennelmä, lähetä seurausviestejä, lisäkentät, keskustelu, osoite, kirjoittaja) taikka valitaksesi joko yhden tai kahden sarakkeen asettelun tälle  ruudulle.

en: The title field and the big reply editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
fi: Otsikkokenttä ja iso vastauseditori on kiinnitetty paikalleen, mutta voit siirtää kaikkia muita laatikoita vetämällä ja pudottamalla, sekä pienentää että laajentaa niitä napsauttamalla jokaisen laatikon otsikkopalkkia. Käytä ruudun valinnat -välilehteä piilottaaksesi muita laatikoita (lyhennelmä, lähetä seurausviestejä, lisäkentät, keskustelu, osoite, kirjoittaja) taikka valitaksesi yhden tai kahden palstan asettelun tälle ruudulle.

en: The title field and the big topic editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
fi: Otsikkokenttä ja iso aiheen muokkauslaatikko on lukittu paikalleen,  mutta voit sijoittaa kaikki muut laatikot käyttäen vedä ja pudota -toimintoa sekä pienentää että laajentaa niitä klikkaamalla jokaisen laatikon otsikkopalkkia. Käytä näyttöasetukset -välilehteä nähdäksesi enemmän laatikoita (lyhennelmä, lähetä seurausviestejä, lisäkentät, keskustelu, osoite, kirjoittaja) taikka valitaksesi joko yhden tai kahden sarakkeen asettelun tälle ruudulle.

en: The topic &#8216;%s&#8217; is closed to new replies.
fi: Aiheeseen &#8216;%s&#8217; ei voi kirjoittaa uusia vastauksia.

en: The topic was not found.
fi: Aihetta ei löytynyt.

en: Theme Compatibility
fi: Teemojen yhteensopivuus

en: Theme Packages
fi: Teemapaketit

en: There are no other topics in this forum to merge with.
fi: Tällä foorumilla ei ole muita aihealueita joihin voitaisiin yhdistyä.

en: There is a pending email address change to %1$s. %2$s
fi: Sähköpostiosoitteen vaihto on odottamassa %1$s. %2$s

en: There is more detailed information available on the bbPress and BuddyPress codex for the following:
fi: BbPress- ja BuddyPress-codex:issa on saatavilla yksityiskohtaisempia tietoja seuraavista:

en: There was a problem approving the reply "%1$s".
fi: Ilmeni ongelma viestin "%1$s" hyväksymisen kanssa.

en: There was a problem approving the topic "%1$s".
fi: Ilmeni ongelma merkittäessä "%1$s" hyväksytyksi.

en: There was a problem closing the forum "%1$s".
fi: Foorumin "%1$s" sulkemisessa tapahtui virhe.

en: There was a problem closing the topic "%1$s".
fi: Ilmeni ongelma suljettaessa aihetta "%1$s".

en: There was a problem marking the reply "%1$s" as spam.
fi: Ongelma viestin "%1$s" roskapostiksi merkitsemisen kanssa.

en: There was a problem marking the topic "%1$s" as spam.
fi: Aihetta "%1$s" ei onnistuttu merkitsemään roskaviestiksi.

en: There was a problem opening the forum "%1$s".
fi: Foorumin "%1$s" avaaminen ei onnistunut.

en: There was a problem opening the topic "%1$s".
fi: Aiheen "%1$s" avaaminen ei onnistunut.

en: There was a problem sticking the topic "%1$s" to front.
fi: Aiheen "%1$s" liimaaminen etusivulle ei onnistunut.

en: There was a problem sticking the topic "%1$s".
fi: Ilmeni ongelma aiheen "%1$s" liimaamisessa.

en: There was a problem unapproving the reply "%1$s".
fi: Ilmeni ongelma vastauksen "%1$s" hyväksymisen poistamisen kanssa.

en: There was a problem unapproving the topic "%1$s".
fi: Ilmeni ongelma merkittäessä "%1$s" ei hyväksytyksi.

en: There was a problem unmarking the reply "%1$s" as spam.
fi: Ongelma viestin "%1$s" roskapostimerkinnän poistamisen kanssa.

en: There was a problem unmarking the topic "%1$s" as spam.
fi: Ilmeni ongelma merkittäessä "%1$s" ei roskapostiksi.

en: There was a problem unsticking the topic "%1$s".
fi: Ilmeni ongelma aiheen "%1$s" liimauksen poistossa.

en: These are broken up into two separate groups: one for what appears in your theme, another for RSS feeds.
fi: Nämä on jaoteltu kahteen erilliseen ryhmään: yksi joka näkyy teemassa ja toinen RSS syötteille.

en: This category has %1$s and %2$s.
fi: Tämä kategoria sisältää %1$s ja %2$s.

en: This category has %1$s, %2$s, and was last updated %3$s by %4$s.
fi: Tämä kategoria sisältää %1$s, %2$s ja on viimeksi päivitetty %3$s käyttäjän %4$s toimesta.

en: This category has %1$s, and was last updated %2$s by %3$s.
fi: Tämä kategoria sisältää %1$s, ja on viimeksi päivitetty %2$s käyttäjän %3$s toimesta.

en: This category has %1$s.
fi: Tämä kategoria sisältää %1$s.

en: This does not delete your topics. Only the tag itself is deleted.
fi: Tämä ei poista aihealueitasi. Ainoastaan itse avainsana poistetaan.

en: This does not include the ability to edit users.
fi: Tämä ei sisällä mahdollisuutta muokata käyttäjiä.

en: This forces all steps back to 0. Avoid duplicate data by purging or resetting first.
fi: Tämä pakottaa kaikki vaiheet takaisin nollaan. Vältä datan tuplaantumista puhdistamalla tai alustamalla ensin.

en: This forum has %1$s and %2$s.
fi: Tämä foorumi sisältää %1$s ja %2$s.

en: This forum has %1$s, %2$s, and was last updated %3$s by %4$s.
fi: Tämä foorumi sisältää %1$s, %2$s ja on viimeksi päivitetty %3$s käyttäjän %4$s toimesta.

en: This forum has %1$s, and was last updated %2$s by %3$s.
fi: Tämä foorumi sisältää %1$s, ja on viimeksi päivitetty %2$s käyttäjän %3$s toimesta.

en: This forum has %1$s.
fi: Tämä foorumi sisältää %1$s.

en: This forum is closed to new content, however your posting capabilities still allow you to post.
fi: Tämä foorumi on suljettu uudelta sisällöltä, mutta kuitenkin oikeuksillasi voit lähettää sisältöä.

en: This forum is empty.
fi: Tämä foorumi on tyhjä.

en: This forum is marked as closed to new topics, however your posting capabilities still allow you to create a topic.
fi: Tämä foorumi on merkitty suljetuksi uusilta aiheilta mutta kuitenkin oikeuksillasi pystyt aloittamaan uuden aiheen.

en: This group does not currently have a forum.
fi: Tässä ryhmässä ei ole tällä hetkellä foorumeita.

en: This includes roles, passwords, and email addresses.
fi: Tämä sisältää roolit, salasanat ja sähköpostiosoitteet.

en: This is a collection of tags that are currently popular on our forums.
fi: Tämä on kokoelma avainsanoja, jotka ovat tällä hetkellä suosittuja foorumeillamme.

en: This is comparable to the WordPress "Reading Settings" page, where you can set the number of posts that should show on blog pages and in feeds.
fi: Tätä voi verrata WordPressin "lukuasetukset" sivuun, jossa voit säätää kuinka monta viestiä näkyy blogi-sivuilla tai syötteessä.

en: This is helpful if you want to debug problems.
fi: Tästä on apua, jos haluat debugata ongelmia.

en: This is the very first topic in these forums.
fi: Tämä on ensimmäinen aihe näillä foorumeilla.

en: This option will delete all previously imported users, and cannot be undone.
fi: Tämä valinta kaikki aiemmin tuodut käyttäjät eikä sitä voi perua.

en: This process cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: This reply was modified %1$s by %2$s.
fi: Tätä vastausta muokkasi %1$s %2$s.

en: This reply was modified %1$s by %2$s. Reason: %3$s
fi: Tätä vastausta muokkasi %1$s %2$s. Syy: %3$s

en: This screen displays the individual forums on your site. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
fi: Tällä ruudulla näet sivusi foorumit yksittäin. Voit kustomoida tätä ruutua sopimaan työtapoihisi.

en: This screen displays the individual topics on your site. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
fi: Tämä ruutu näyttää yksittäiset aiheet sivullasi. Voit kustomoida tätä sivua sopimaan työtapaasi.

en: This screen provides access to all of the Forums settings.
fi: Tästä näkymästä pääset käsiksi kaikkiin foorumeiden asetuksiin.

en: This screen provides access to all of the bbPress Import Forums settings and resources.
fi: Tästä ruudusta pääset käsiksi kaikkiin foorumeiden tuonnin asetuksiin ja resursseihin.

en: This screen provides access to all of your replies. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
fi: Tämä ruutu antaa sinulle pääsyn kaikkiin vastauksiisi. Voit kustomoida tätä ruutua sopimaan työtapaasi.

en: This setting will be ignored because %s was found in your theme.
fi: Tätä asetusta ei oteta huomioon koska %s löytyi teemastasi.

en: This topic has %1$s and %2$s.
fi: Tässä aiheessa on %1$s ja %2$s.

en: This topic has %1$s, %2$s, and was last updated %3$s by %4$s.
fi: Tämä aihe sisältää %1$s, %2$s, ja päivitettiin viimeksi %3$s %4$s toimesta.

en: This topic has no replies.
fi: Tähän aiheeseen ei ole vastauksia.

en: This topic is empty.
fi: Tämä aihe on tyhjä.

en: This topic is in the trash.
fi: Tämä aihe on roskakorissa.

en: This topic is marked as closed to new replies, however your posting capabilities still allow you to reply.
fi: Tämä aihe on suljettu uusilta vastauksilta, mutta kuitenkin oikeuksillasi voit vastata.

en: This topic is marked as spam.
fi: Tämä aihe on merkitty roskapostiksi.

en: This topic is pending moderation.
fi: Tämä aihe odottaa hyväksymiskäsittelyä.

en: This topic was modified %1$s by %2$s.
fi: Tätä aihetta muokkasi %1$s %2$s.

en: This topic was modified %1$s by %2$s. Reason: %3$s
fi: Tätä aihetta muokkasi %1$s %2$s. Syy: %3$s

en: This user has super admin privileges.
fi: Tällä käyttäjällä on super-ylläpitäjän etuoikeudet.

en: Title
fi: Otsikko

en: Title and Forum Editor
fi: Otsikko ja foorumin päätoimittaja

en: Title and Reply Editor
fi: Otsikko- ja vastauseditori

en: Title and Topic Editor
fi: Otsikko ja aihe editori

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To keep this topic as the lead, go to the other topic and use the merge tool from there instead.
fi: Pitääksesi tämän aiheen edessä, mene toiseen aiheeseen ja käytä yhdistystyökalua sieltä.

en: Toggle
fi: Vaihda

en: Toggle panel: Import Status
fi: Vaihda paneeli: Tuo tila

en: Tool Maven
fi: Maven työkalu

en: Topic | Topics
fi[0]: Aihe
fi[1]: Aiheet

en: Topic "%1$s" successfully approved.
fi: Aihe "%1$s" onnistuneesti merkitty hyväksytyksi.

en: Topic "%1$s" successfully closed.
fi: Aihe "%1$s" on suljettu.

en: Topic "%1$s" successfully marked as spam.
fi: Aihe "%1$s" merkittiin roskaviestiksi.

en: Topic "%1$s" successfully opened.
fi: Aihe "%1$s" on avattu onnistuneesti.

en: Topic "%1$s" successfully stuck to front.
fi: Aihe "%1$s" kiinnitettiin onnistuneesti ylimmäksi.

en: Topic "%1$s" successfully stuck.
fi: Aihe "%1$s" kiinnitettiin onnistuneesti.

en: Topic "%1$s" successfully unapproved.
fi: Aihe "%1$s" onnistuneesti merkitty ei hyväksytyksi.

en: Topic "%1$s" successfully unmarked as spam.
fi: Aiheesta "%1$s" on poistettu roskaviestimerkintä.

en: Topic "%1$s" successfully unstuck.
fi: Aihe "%1$s" irrotettiin onnistuneesti.

en: Topic Attributes
fi: Aiheen attribuutit

en: Topic Edit: %s
fi: Muokkaa aihetta: %s

en: Topic Extras
fi: Aiheen extrat

en: Topic Image
fi: Aiheen kuva

en: Topic Replies
fi: Aiheen vastaukset

en: Topic Status:
fi: Aiheen tila:

en: Topic Tag | Topic Tags
fi[0]: Aiheen avainsana
fi[1]: Aiheen avainsanat

en: Topic Tag Edit: %s
fi: Muokkaa aiheen tageja: %s

en: Topic Tag: %s
fi: Aiheen merkintä: %s

en: Topic Tags
fi: Aiheen avainsanat

en: Topic Tags:
fi: Aiheen avainsanat:

en: Topic Title (Maximum Length: %d):
fi: Aiheen otsikko (maksimipituus: %d):

en: Topic Type
fi: Aiheen tyyppi

en: Topic Type:
fi: Aiheen tyyppi:

en: Topic View
fi: Aihenäkymä

en: Topic created.
fi: Aihe luotu.

en: Topic draft updated.
fi: Aiheen luonnos päivitetty.

en: Topic published privately.
fi: Aihe julkaistu yksityisesti.

en: Topic published.
fi: Aihe julkaistu.

en: Topic restored to revision from %s
fi: Aihe palautettiin revisioon hetkeltä %s

en: Topic reverted to draft.
fi: Aihe palautettu luonnokseksi.

en: Topic saved.
fi: Aihe tallennettu.

en: Topic scheduled for: %s.
fi: Aihe ajastettu ajalle: %s.

en: Topic scheduled.
fi: Aihe ajastettu.

en: Topic slug
fi: Aiheen polkutunnus

en: Topic submitted.
fi: Aihe lähetetty.

en: Topic tag slug
fi: Aiheen avainsanan polkutunnus

en: Topic tags
fi: Aiheen avainsanat

en: Topic tags list
fi: Aiheen avainssanat

en: Topic tags list navigation
fi: Aiheen avainsanalistan navigaatio

en: Topic updated.
fi: Aihe päivitetty.

en: Topic-Tags allow users to filter topics between forums. This is enabled by default.
fi: Aiheen avainsanat antavat käyttäjien suodattaa aiheita foorumeiden kesken. Tämä on oletusarvoisesti valittuna.

en: Topic:
fi: Aihe:

en: Topic: %s
fi: Aihe: %s

en: Topics
fi: Aiheet

en: Topics Engaged In
fi: Aihe liitetty kohteessa

en: Topics Started
fi: Aiheita aloitettu

en: Topics Started: %s
fi: Aiheita aloitettu: %s

en: Topics With Recent Replies
fi: Aiheet, viimeisimmät vastaukset

en: Topics and Replies Per Page
fi: Aiheita ja vastauksia per sivu

en: Topics and Replies Per RSS Page
fi: Aiheita ja vastauksia per RSS-sivu

en: Topics base
fi: Aiheiden kanta

en: Topics by Last Post
fi: Aiheet viimeisessä postauksessa

en: Topics list
fi: Aiheiden lista

en: Topics list navigation
fi: Aiheiden listauksen navigaatio

en: Topics with no replies
fi: Aiheet, joissa ei ole vastauksia

en: Trash
fi: Roskiin

[ctx: Trash the reply]
en: Trash
fi: Sirrä roskakoriin

[ctx: Trash the topic]
en: Trash
fi: Roskakoriin

en: Trashed: %s
fi: Poistetut: %s

en: Type your new password again.
fi: Kirjoita salasanasi uudelleen.

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Unapprove
fi: Poista hyväksyntä

[ctx: Unapprove Topic]
en: Unapprove
fi: Poista hyväksyntä

[ctx: Unapprove reply]
en: Unapprove
fi: Poista hyväksyntä

[ctx: Unapprove the topic]
en: Pending
fi: Odottaa

[ctx: Unapprove the topic]
en: Unapprove
fi: Poista hyväksyntä

en: Unapprove this reply
fi: Merkitse tämä vastaus ei hyväksytyksi

en: Unapprove this topic
fi: Poista aiheen hyväksyntä

en: Uncheck this to manually assign all user access to your forums.
fi: Poista valinta manuaalisesti jos haluat sallia kaikkien käyttäjien pääsyn foorumeillesi.

en: Unfavorite
fi: Ei-toivottu

en: Unspam
fi: Ei roskaa

en: Unstick
fi: Poista liimaus

[ctx: Unstick a topic]
en: Normal
fi: Normaali

en: Unstick this topic
fi: Poista liimaus tästä aiheesta

en: Unsubscribe
fi: Lopeta seuraaminen

en: Up next: step %s
fi: Seuraavaksi: vaihe %s

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Forum
fi: Päivitä foorumi

en: Update Forums
fi: Päivitä foorumit

en: Update Profile
fi: Päivitä profiilia

en: Update Tag
fi: Päivitä avainsanaa

en: Update User
fi: Päivitä käyttäjää

en: Upgrade BuddyPress Group Forum relationships
fi: Päivitä BuddyPress ryhmäfoorumien suhteet

en: Upgrade Forums
fi: Päivitä foorumit

en: Upgrade user forum subscriptions
fi: Päivitä käyttäjien foorumien tilaukset

en: Upgrade user topic engagements
fi: Päivitä käyttäjä aihe liitokset

en: Upgrade user topic favorites
fi: Päivitä käyttäjän suosikkiaiheet

en: Upgrade user topic subscriptions
fi: Päivitä käyttäjän aiheiden tilaukset

en: Upgrading BuddyPress group-forum relationships&hellip; %s
fi: Päivitetään BuddyPress ryhmäfoorumien suhteita&hellip; %s

en: Upgrading user engagements&hellip; %s
fi: Päivitetään käyttäjän liitokset&hellip; %s

en: Upgrading user favorites&hellip; %s
fi: Päivitetään käyttäjän suosikit&hellip; %s

en: Upgrading user forum subscriptions&hellip; %s
fi: Päivitetään käyttäjän foorumien tilaukset&hellip; %s

en: Upgrading user topic subscriptions&hellip; %s
fi: Päivitetään käyttäjän aiheen tilaukset&hellip; %s

en: Uploaded to this forum
fi: Ladattu tälle foorumille

en: Uploaded to this reply
fi: Ladattu tälle vastaukselle

en: Uploaded to this topic
fi: Ladattu tähän aiheeseen

en: Use %s if converting from BuddyPress Legacy
fi: Käytä %s jos muunnat BuddyPress Legacy versiosta

en: Use %s to contain your group forums
fi: Käytä %s sisällyttääksesi ryhmien foorumit

en: Use %s to contain your group forums, or %s
fi: Käytä %s sisällyttääksesi ryhmäfoorumisi, tai %s

en: Use Akismet
fi: Käytä Akismetiä

en: Use an existing topic in this forum:
fi: Käytä tähän foorumiin sisältyvää aihetta:

en: Use as forum image
fi: Käytä foorumin kuvana

en: Use as reply image
fi: Käytä vastauksen kuvana

en: Use as topic image
fi: Käytä aiheen kuvana

en: Use default %s if same server, or IP or hostname
fi: Käytä oletusarvoa %s jos sama palvelin, IP tai hostname

en: Use default %s if unsure
fi: Käytä oletusarvoa %s jos et ole varma

en: Use this if an import failed, or you just want to remove the relationship data.
fi: Käytä tätä jos tuonti epäonnistui tai jos haluat poistaa tietoja yhdistävän datan.

en: Use this to discourage users from spamming your forums.
fi: Käytä tätä estääksesi käyttäjiä roskapostittamasta foorumeitasi.

en: User | Users
fi[0]: Käyttäjä
fi[1]: Käyttäjät

en: User Base
fi: Käyttäjien peruskansio

en: User Role
fi: Käyttäjän rooli

en: User base
fi: Käyttäjä kanta

en: User capabilities
fi: Käyttäjän oikeudet

[ctx: User role]
en: Blocked
fi: Estetty

[ctx: User role]
en: Keymaster
fi: Avainmestari

[ctx: User role]
en: Moderator
fi: Valvoja

[ctx: User role]
en: Participant
fi: Osallistuja

[ctx: User role]
en: Spectator
fi: Katsoja

en: User to access the database
fi: Käyttäjä tietokantaan pääsyyn

en: User updated.
fi: Käyttäjä päivitetty.

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Username or Email
fi: Käyttäjänimi tai sähköposti

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users &amp; Moderation
fi: Käyttäjät &amp; moderointi

en: Version
fi: Versio

en: View
fi: Näytä

en: View %s's profile
fi: Näytä käyttäjän %s profiili

en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Näytä &#8220;%s&#8221;

en: View Forum
fi: Näytä foorumi

en: View Forums
fi: Katso foorumeita

en: View Replies
fi: Näytä vastaukset

en: View Reply
fi: Näytä vastaus

en: View Topic
fi: Näytä aihe

en: View Topic Tag
fi: Näytä aiheen avainsana

en: View Topics
fi: Katsele aiheita

en: View base
fi: Näkymien kanta

en: View forum
fi: Näytä foorumi

en: View topic
fi: Näytä aihe

en: View: %s
fi: Näytä: %s

en: Viewing %1$s post | Viewing %1$s posts
fi[0]: Esillä %1$s kirjoitus
fi[1]: Esillä %1$s kirjoitusta

en: Viewing %1$s reply | Viewing %1$s replies
fi[0]: Esillä %1$s vastaus
fi[1]: Esillä %1$s vastausta

en: Viewing %1$s reply thread | Viewing %1$s reply threads
fi[0]: Luet parhaimillaan %1$s vastausketjua
fi[1]: Luet parhaimillaan %1$s vastausketjuja

en: Viewing %1$s result | Viewing %1$s results
fi[0]: Esillä %1$s tulos
fi[1]: Esillä %1$s tulosta

en: Viewing %1$s topic | Viewing %1$s topics
fi[0]: Esillä %1$s aihe
fi[1]: Esillä %1$s aihetta

en: Viewing %2$s post (of %4$s total) | Viewing %1$s posts - %2$s through %3$s (of %4$s total)
fi[0]: Esillä %2$s viesti (kaikkiaan %4$s)
fi[1]: Esillä %1$s viestiä, %2$s - %3$s (kaikkiaan %4$s)

en: Viewing %2$s replies (of %4$s total) | Viewing %1$s replies - %2$s through %3$s (of %4$s total)
fi[0]: Esillä %2$s vastausta (kaikkiaan %4$s)
fi[1]: Esillä %1$s vastausta, %2$s - %3$s (kaikkiaan %4$s)

en: Viewing %2$s results (of %4$s total) | Viewing %1$s results - %2$s through %3$s (of %4$s total)
fi[0]: %2$s hakutulosta (%4$s yhteensä)
fi[1]: %1$s hakutulosta - %2$s - %3$s (%4$s yhteensä)

en: Viewing topic %2$s (of %4$s total) | Viewing %1$s topics - %2$s through %3$s (of %4$s total)
fi[0]: Esillä aihe %2$s (%4$s:stä)
fi[1]: Esillä %1$s aihetta, %2$s - %3$s (kaikkiaan %4$s)

en: Visibility:
fi: Näkyvyys:

en: Visit %s's website
fi: Vieraile käyttäjän %s verkkosivuilla

en: Voices
fi: Ääniä

en: Warning! Problem updating %1$s. Your server may not be able to connect to sites running on it. Error message: %2$s
fi: Varoitus! Ongelma %1$s:n päivittämisessä. Palvelimesi ei mahdollisesti saa yhteyttä sitä käyttäviin sivustoihin. Virheilmoitus: %2$s

en: We use your email address to email you a secure password and verify your account.
fi: Lähetämme sinulle sähköpostilla turvallisen salasanan ja tilin vahvistus -pyynnön.

en: We&#8217;re all abuzz about the hive of new importers, AEF, Drupal, FluxBB, Kunena Forums for Joomla, MyBB, Phorum, PHPFox, PHPWind, PunBB, SMF, Xenforo and XMB. Existing importers are now sweeter than honey with improved importing stickies, topic tags, forum categories and the sting is now gone if you need to remove imported users.
fi: Olemme innoissamme uusista tuontityökaluista: AEF, Drupal, FluxBB, Kunena Forums (Joomla), MyBB, Phorum, PHPFox, PHPWind, PunBB, SMF, Xenforo ja XMB. Nykyiset tuontityökalut ovat myös kehittyneet mm seuraavien ominaisuuksien osalta: kiinnitetyt keskustelut, avainsanat ja kategoriat. Tuotujen käyttäjien poistaminen on myös aiempaa helpompaa.

en: Website
fi: Kotisivu

en: Website:
fi: Kotisivu:

en: Website: %s
fi: Sivusto: %s

en: Welcome to bbPress
fi: Tervetuloa bbPressiin

en: Welcome to bbPress %s
fi: Tervetuloa bbPressiin %s

en: What&#8217;s New
fi: Mitä uutta

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected forums at once. To remove a forum from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
fi: Bulk Editillä voit muokata metadataa (kategoriat, luoja, jne.) kaikilta valituilta foorumeilta kerralla. Poistaaksesi foorumin ryhmästä, paina x foorumin nimen vieressä Bulk Editissä.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected replies at once. To remove a reply from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
fi: Käytettäessä Massaeditoria, voit muuttaa metadataa (kategoriat, kirjoittaja, jne...) kaikille valituille vastauksille kerralla. Poistaaksesi vastauksen ryhmästä, klikkaa x nimen vieressä Massaeditorin alueella.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected topics at once. To remove a topic from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
fi: Kun käytät Massa Editoria, voit muuttaa metadataa (kategoriat, kirjoittaja, jne...) kaikista valituista aiheista kerralla. Poistaaksesi aiheen ryhmittymästä, klikkaa x aiheen nimen vieressä Massa Editoriin ilmestyneestä alueesta.

en: When you split a topic, you are slicing it in half starting with the reply you just selected. Choose to use that reply as a new topic with a new title, or merge those replies into an existing topic.
fi: Kun pilkot aiheen, leikkaat sen puoliksi alkaen vastauksella jonka valitsit. Voit käyttää sitä vastausta uutena aiheena uudella otsikolla tai yhdistää nämä vastaukset jo olemassa olevaan aiheeseen.

en: Works best on intranets or paired with antispam measures like Akismet.
fi: Toimii parhaiten intranetissä tai pariksi roskapostin vastaisten toimenpiteiden kanssa, kuten Akismet.

en: Yes. I want this group to have a forum.
fi: Kyllä. Haluan tämän ryhmän olevan foorumi.

en: You are already logged in.
fi: Olet jo sisäänkirjautuneena.

en: You are now logged out.
fi: Olet nyt kirjautunut ulos.

en: You are using <span class="b">bbPress %s</span>.
fi: Käytät <span class="b">bbPress %s</span>.

en: You can also edit or move multiple forums to the trash at once. Select the forums you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
fi: Voit myös muokata tai siirtää useita foorumeita roskakoriin kerralla. Valitse kyseiset foorumit käyttämällä valintalaatikoita. Valitse sitten haluamasi toiminto Massatoiminnot alasvetovalikosta ja klikkaa sitten  Hyväksy.

en: You can also edit, spam, or move multiple replies to the trash at once. Select the replies you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
fi: Voit muokata tai siirtää roskakoriin useita vastauksia kerralla. Valitse vastaukset joihin haluat toiminnon vaikuttavan ja sitten valitse toiminto jonka haluat suorittaa Massatoiminnot valikosta ja paina Hyväksy.

en: You can also edit, spam, or move multiple topics to the trash at once. Select the topics you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
fi: Voit myös muokata tai siirtää useita aiheita roskakoriin kerralla. Valitse aiheet, joitka haluat siirtää tai muokata laatikoista nimen vieressä, sitten valitse toiminto massatoiminnot valikon alta ja valitse Hyväksy.

en: You can choose to lock a post after a certain number of minutes. "Locking post editing" will prevent the author from editing some amount of time after saving a post.
fi: Voit lukita viestin tietyn ajan päästä. "Viestin muokkauksen lukitus" estää kirjoittajaa muokkaamasta vähän ajan päästä viestin tallentamisesta.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
fi: Voit kustomoida tämän ruudun sisältöä monella tavalla:

en: You can either make this reply a new topic with a new title, or merge it into an existing topic.
fi: Voit luoda vastauksen uutena aiheena uudella otsikolla, tai voit yhdistää sen olemassaolevaan aiheeseen.

en: You can filter the list of forums by forum status using the text links in the upper left to show All, Published, or Trashed forums. The default view is to show all forums.
fi: Voit suodattaa foorumien listauksen statuksen mukaan käyttämällä tekstilinkkejä ylävasemmalta. Vaihtoehtoja ovat kaikki, julkaistut tai poistetut foorumit. Oletusarvona näytetään kaikki foorumit.

en: You can filter the list of replies by reply status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, Pending, Trashed, or Spam replies. The default view is to show all replies.
fi: Voit suodattaa vastauksia käyttämällä vasemmassa yläreunassa olevia linkkejä: kaikki, julkaistu, luonnos tai roskakorissa.  Oletuksena näytetään kaikki vastaukset.

en: You can filter the list of topics by topic status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, Pending, Trashed, Closed, or Spam  topics. The default view is to show all topics.
fi: Voit suodattaa aihelistaa aiheiden tilan perusteella käyttämällä ylävasemmalla näkyviä tekstilinkkejä näyttääksesi kaikki, julkaistut, luonnokset, odottavat, roskakoriin laitetut, suljetut tai roskapostiksi merkityt aiheet. Oletuksena näytetään kaikki aiheet.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many forums to list per screen using the Screen Options tab.
fi: Voit piilottaa/näyttää sarakkeita tarpeesi mukaan ja päättää kuinka monta foorumia haluat listata per ruutu, käyttämällä Ruudun asetukset välilehteä.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many replies to list per screen using the Screen Options tab.
fi: Voit piilottaa/näyttää pylväitä riippuen tarpeestasi ja päättää monta vastausta listataan ruudulle kerrallaan käyttämällä Ruudun Asetukset välilehteä.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many topics to list per screen using the Screen Options tab.
fi: Voit piilottaa/näyttää pylväitä riippuen tarpeistasi ja voit myös päättää monta aihetta listataan per sivu käyttämällä Sivun Asetukset välilehteä.

en: You can refine the list to show only forums from a specific month by using the dropdown menus above the forums list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the forum creator in the forums list.
fi: Voit säätää listan näyttämään foorumit tietyltä kuukaudelta käyttämällä alasvetovalikoita foorumilistauksen yläpuolelta. Klikkaa Suodata nappia sen jälkeen kun olet tehnyt valinnan. Voit myös säätää listaa klikkaamalla foorumin luojan tunnistetta foorumilistauksessa.

en: You can refine the list to show only replies in a specific forum or from a specific month by using the dropdown menus above the replies list. Click the Filter button after making your selection.
fi: Voit tarkentaa listaa niin, että siinä näytetään vain vastaukset tietyllä foorumilla tai tietyltä kuukaudelta käyttämällä vastausluettelon yläpuolella olevia alasvetovalikoita. Napsauta Suodatin-painiketta valinnan tekemisen jälkeen.

en: You can refine the list to show only topics in a specific forum or from a specific month by using the dropdown menus above the topics list. Click the Filter button after making your selection.
fi: Voit tarkentaa listaa niin, että siinä näytetään vain aiheet tietyltä foorumilta tai tietyltä kuukaudelta käyttämällä vastauslistan yläpuolella olevia alasvetovalikoita. Napsauta Suodatin-painiketta valinnan jälkeen.

en: You can update all the forums on your network through this page. It works by calling the update script of each site automatically. Hit the link below to update.
fi: Voit päivittää kaikki verkon foorumit tämän sivun kautta. Se käyttää päivitys scriptiä joka sivulla automaattisesti. Klikkaa alla olevaa linkkiä päivittääksesi.

en: You can update your forum through this page. Hit the link below to update.
fi: Voit päivittää foorumisi näitten sivujen kautta. Klikkaa linkkiä alapuolella päivittääksesi.

en: You can view replies in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
fi: Voit näyttää vastauksia yksinkertaisessa listassa tai otteen kanssa. Valitse näkymä josta pidät enemmän klikkaamalla kuvaketta listan yläpäässä oikealla.

en: You can view topics in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
fi: Voit tarkastella aiheita yksinkertaisessa otsikkolistassa tai lyhennelmän kanssa. Valitse haluamasi näkymä napsauttamalla oikealla olevan listan yläosassa olevia kuvakkeita.

en: You cannot create new forums.
fi: Et voi luoda uusia foorumeita.

en: You cannot create new topics.
fi: Et voi luoda uusia ketjuja.

en: You cannot edit this reply.
fi: Et voi muokata tätä viestiä.

en: You cannot edit this topic.
fi: Et voi muokata tätä aihetta.

en: You cannot reply to this topic.
fi: Et voi vastata tähän aiheeseen.

en: You do not have permission to do that.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tehdä tätä.

en: You do not have permission to do this.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tehdä tätä.

en: You do not have permission to edit this reply.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä vastausta.

en: You do not have permission to edit this topic.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä aihetta.

en: You do not have permission to view this forum.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän foorumin näyttämiseen.

en: You have %1$d new replies to %2$s
fi: Sinulla on %1$d uutta vastausta viestiin %2$s

en: You have %1$d new reply to %2$s
fi: Sinulla on %1$d uusi vastaus viestiin %2$s

en: You have %1$d new reply to %2$s from %3$s
fi: Sinulla on %1$d uusi vastaus viestiin %2$s lähettäjältä %3$s

en: You have super admin privileges.
fi: Sinulla on super-ylläpitäjän etuoikeudet.

en: You may use these %s tags and attributes:
fi: Voit käyttää näitä %s tageja ja attribuutteja:

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:
fi: Voit käyttää näitä <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tageja ja attribuutteja:

en: You must be logged in to create new forums.
fi: Sinun täytyy kirjautua sisään tehdäksesi uudet foorumit.

en: You must be logged in to create new topics.
fi: Sinun täytyy olla kirjautunut luodaksesi uusia aiheita.

en: You must be logged in to reply to this topic.
fi: Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
fi: Sinun täytyy painaa Tallenna muutokset nappia ruudun alareunassa jotta uudet asetukset astuisivat voimaan.

en: Your Favorites
fi: Suosikkisi

en: Your Profile
fi: Profiilisi

en: Your Replies
fi: Vastauksesi

en: Your Subscriptions
fi: Tilauksesi

en: Your Topics
fi: Aiheesi

en: Your account has the ability to post unrestricted HTML content.
fi: Tunnuksellasi on mahdollista syöttää HTML-sisältöä, jota ei tulla tarkistamaan.

en: Your information:
fi: Tietosi:

en: Your username must be unique, and cannot be changed later.
fi: Käyttäjänimesi tulee olla uniikki, eikä sitä voi myöhemmin muuttaa.

en: Your users can manage all of their subscriptions in one convenient location.
fi: Käyttäjäsi voivat nyt hallita kaikkia tilauksiaan yhdestä, helposta paikasta.

en: [%s] New Email Address
fi: [%s] Uusi sähköpostiosoite

[ctx: admin color scheme]
en: Evergreen
fi: Ikivihreä

[ctx: admin color scheme]
en: Mint
fi: Minttu

en: bbPress Forums
fi: bbPress foorumit

en: bbPress Item Count
fi: bbPress kohteiden määrä

en: bbPress Replies
fi: bbPress vastaukset

en: bbPress Topics
fi: bbPress aiheet

en: bbPress User Activity
fi: bbPress käyttäjän toiminta

en: bbPress fully supports automatic translation updates.
fi: bbPress tukee täysin automaattisia käännöksiä.

en: bbPress is created by a worldwide swarm of busy, busy bees.
fi: bbPressia on luomassa joukko kiireisiä työmyyriä ympäri maailmaa.

en: bbPress is forum software with a twist from the creators of WordPress.
fi: bbPress on foorumisovellus WordPressin kehittäjiltä.

en: bbPress is fun to use, contains no artificial colors or preservatives, and is absolutely wonderful in every environment. Your community is going to love using it.
fi: bbPress on hauska käyttää, ei sisällä keinotekoisia värejä tai säilöntäaineita, ja on ehdottoman upea kaikissa ympäristöissä. Yhteisösi rakastaa sen käyttöä.

en: bbPress keeps track of relationships between forums, topics, replies, topic-tags, favorites, subscriptions, and users. Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import or migration. Use the tools below to manually recalculate these relationships.
fi: bbPress seuraa suhteita foorumeiden, aiheiden, vastausten, aihemerkintöjen ja käyttäjien välillä. Silloin tällöin nämä suhteet saattavat mennä sekaisin, useimmin tuonnin tai yhdistämisen jälkeen. Käytä alla olevia työkaluja luodaksesi nämä suhteet manuaalisesti uudellen.

en: bbPress provides the following tools to help you manage your forums:
fi: bbPress tarjoaa seuraavat työkalut, joiden avulla voit hallita foorumeitasi:

en: bbPress requires a manual database upgrade. %s or %s.
fi: bbPress vaatii manuaalisen tietokannan päivityksen. %s tai %s.

en: bbPress roles: <a href="https://codex.bbpress.org/bbpress-user-roles-and-capabilities/" target="_blank">bbPress User Roles and Capabilities</a>
fi: bbPress roolit: <a href="https://codex.bbpress.org/bbpress-user-roles-and-capabilities/" target="_blank">bbPress User Roles and Capabilities</a>

en: create a new one
fi: luo uusi

[ctx: date at time]
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s, %2$s

en: entry maximum when querying for data to convert
fi: anna enimmäismäärä kun kysytään muunnettavaa dataa

[ctx: group admin edit screen]
en: Discussion Forum
fi: Foorumi

en: group-forums
fi: ryhmä-foorumit

en: https://bbpress.org
fi: http://bbpress.org

en: in forum
fi: foorumissa

en: in group forum
fi: ryhmäfoorumissa

en: in reply to:
fi: vastauksena käyttäjälle:

en: in: %1$s
fi: paikassa: %1$s

[ctx: noun]
en: Reply
fi: Vastaa

en: per page
fi: sivua kohti

[ctx: post]
en: Closed
fi: Suljettu

[ctx: post]
en: Closed <span class="count">(%s)</span> | Closed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Suljettu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Suljettu <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Hidden
fi: Piilotettu

[ctx: post]
en: Hidden <span class="count">(%s)</span> | Hidden <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Piiloitettu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Piiloitettuja <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Orphan
fi: Orpo

[ctx: post]
en: Orphan <span class="count">(%s)</span> | Orphans <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Orpoja <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Orpoja <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Spam
fi: Roskaposti

[ctx: post]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Roskaposti <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Roskaposti <span class="count">(%s)</span>

en: right now
fi: juuri nyt

en: second delay between each query of rows above
fi: sekunnin viive ylläolevassa kyselyssä joka rivien välillä

en: sometime
fi: joskus

[ctx: verb]
en: Reply
fi: Vastaa

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
fi: %1$s kirjoitti %2$s

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s %3$s
fi: %1$s kirjoitti %2$s %3$s

[ctx: widgets]
en: by %1$s
fi: %1$s:lta

en: will serve all bbPress templates
fi: palvelee kaikkia bbPressin sabluunoita
